Robert Lewandowski, main topic
Fot. Instagram @Vistula
O TYM SIĘ MÓWI

Nieruchomości, portal ślubny, dom mediowy... Zobaczcie, jak Robert Lewandowski inwestuje swoje pieniądze!

Damian Duda 5 października 2017 19:00
Robert Lewandowski, main topic
Fot. Instagram @Vistula

 

O tym, że nie istnieje coś takiego jak piłkarska emerytura, wiedzą wszyscy emerytowani sportowcy. Pomimo gigantycznych zarobków, każdy z nich musi inwestować pieniądze od początku kariery. Najlepszym przykładem osoby, która dba o swoją przyszłość, jest Robert Lewandowski. 3 października informowaliśmy, że Polak założył swój dom mediowy, który będzie zajmował się prowadzeniem kariery sportowców. Jednak to nie jedyna inwestycja Lewandowskiego. W co jeszcze inwestuje swoje pieniądze?

 

Zobacz też: Nie tylko najlepiej zarabiający piłkarz, ale również... świetny inwestor! Robert Lewandowski założył dom mediowy

 

Sportowiec zarabia kilkanaście milionów rocznie, co czyni go jednym z najlepiej opłacanych piłkarzy na świecie. Kontrakt, który Lewandowski podpisał z Bayernem Monachium, zapewnia Polakowi wpływy rzędu 10 mln euro za każdy sezon. Kontrakt z niemieckim klubem obowiązuje do 2019 roku. Co jakiś czas słyszymy o nowych inwestycjach polskiego napastnika. Luksusowy apartament w ścisłym centrum Warszawy, posiadłość na mazurach — to już nikogo nie zaskakuje.

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

Lewandowscy inwestują w serwis ślubny

Piłkarz wie, gdzie ulokować pieniądze. Wspólnie z Anną Lewandowską zostali współwłaścicielami portalu, aspirującego do miana największego ślubnego serwisu w kraju. Fundusz Protos VC, w którym para inwestuje swoje pieniądze, zakupił za 3,5 miliona udziały w Wedding.pl.

 

Ania i Robert zainwestowali w nas poprzez fundusz Protos VC. Wiedzą o serwisie i często nas wspierają. Pieniądze z tej inwestycji zostaną przeznaczone na wzmocnienie naszego zespołu i dalszą rozbudowę platformy’’, powiedział w rozmowie z portalem pb.pl Paweł Sala, założyciel i współwłaściciel zakupionego przez Lewandowskich portalu.

 

Na stronie możemy znaleźć oferty sukien ślubnych oraz liczne porady dla przyszłych małżonków dotyczące organizacji ślubu. Serwis posiada również bezpłatną aplikację, która pomaga w oszacowaniu budżetu, ustawieniu stołów i stworzeniu listy zadań ślubnych. Właściciele serwisu chwalą się na stronie liczbą 260 tys. pobrań.

Pozostałe inwestycje Lewandowskiego

Za namową swojego menedżera, Cezarego Kucharskiego, piłkarz stał się współudziałowcem w polskim funduszu VC Protos, który inwestuje w startupy. Kolejnym miejscem inwestycji Lewandowskiego jest Warszawa. Na Ochocie powstaje luksusowa klinika, w której będą rehabilitowani m.in. kontuzjowani sportowcy. W powstającym budynku znajdą się trzy sale operacyjne, a sprzęt, którym będą dysponować lekarze, nie będzie niczym ustępować temu, który wykorzystywany jest w zachodnich klinikach.

 

W 2015 roku Lewandowski został współwłaścicielem w firmie LS Investments, która odpowiada nie tylko za budowę ośrodka medycznego, ale również za powstanie nowych budynków mieszkalnych w Warszawie. Na ulicy Figiel w Warszawie stanęły dwa budynki mieszkalne. Wartość działki, na której powstały nowe apartamenty, wyceniana jest na 2-3 milionów złotych. Natomiast sama inwestycja szacowana była na 8-9 milionów złotych, o czym niejednokrotnie pisał „Super Express’’. W Starych Babicach, położonych nieopodal rodzinnego miasta „Lewego” Leszna, powstały apartamenty o łącznej powierzchni użytkowej około 2 tys. metrów.

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

 

Robert Lewandowski, kampania Vistula jesień-zima 2017/18
Fot. Materiały prasowe

 

Przeczytaj też: Czas pokaże, czy będziemy dobrymi rodzicami. Co Anna i Robert Lewandowscy mówili VIVIE! o dzieciach?

 

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.