Maja Popielarska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News
O TYM SIĘ MÓWI

Maja Popielarska była dyskryminowana w szkole: „Kilku chłopców szczególnie się na mnie wyżywało”

Pogodynka wychowywała się w Afryce

Rafał Kowalski 14 sierpnia 2020 19:44
Maja Popielarska
Fot. KAMIL PIKLIKIEWICZ/Dzien Dobry TVN/East News

Maja Popielarska znacznie chętniej dzieli się z widzami wiedzą na temat pogody i ogrodów, niż mówi o sobie. Gwiazdę TVN udało się jednak namówić na wywiad, z którego dowiadujemy się, że jej dzieciństwo nie zawsze było łatwe. Ulubienica widzów dorastała w Afryce, ponieważ jej tata, który był leśnikiem, właśnie tam dostał dobrą propozycję współpracy. Przeprowadzka na inny kontynent całkowicie odmieniła życie 47-latki.

Maja Popielarska o dyskryminacji w szkole

Pierwsze lata w Afryce Maja Popielarska spędziła w Ghanie. Uczęszczała jednak do międzynarodowego przedszkola, dlatego jej biały kolor skóry na nikim nie robił wrażenia. Zmieniło się to dopiero w czasach szkolnych, gdy dziewczynka wraz z mamą i tatą pojechali do Liberii. Tam zaczęły się problemy… „Rozpoczęłam edukację w szkole, w której byłam rodzynkiem – jedyną białą osobą. Poza tubylcami uczyli się tam jedynie Filipińczycy i Libańczycy. Jasna karnacja, białe włosy – dziwadło. Musiałam przejść najpierw przez okres adaptacyjny. I szczerze przyznam, że różnie go znosiłam”, opowiedziała pogodynka Plejadzie.

Podała też konkretne przykłady złych zachowań innych dzieci. „Byłam szczypana i ciągnięta za włosy. Kilku chłopców szczególnie się na mnie wyżywało. Dyrektor szkoły próbował mnie przed nimi chronić, co w praktyce sprowadzało się strasznych batów. Nie wiem, czy bardzo się wtedy skarżyłam, choć nie zawsze wracałam w dobrym humorze ze szkoły. Czasem płakałam, ale zagryzałam zęby i szłam się bawić z tymi dziećmi. Grałam twardzielkę. I opłaciło się. Byłam jedynaczką, więc musiałam znaleźć sposób na zdobycie towarzystwa”, wspomina Maja Popielarska w tym samym wywiadzie.

Wiele momentów z dzieciństwa gwiazda zapamiętała też jako bardzo pozytywne. Mimo że adrenaliny nie brakowało! „Zdarzyło się nam zorganizować wyprawę po diamenty. Wiem, brzmi odlotowo. Trzeba było ich szukać na starych bagnach. Kiedy zapuściliśmy się w głęboką dżunglę, usłyszeliśmy słonie i… musieliśmy zwiewać”, czytamy na Plejadzie.

Wiedzieliście, że tak wyglądały pierwsze lata życia prowadzącej program Nowa Maja w ogrodzie? 

Maja-Popielraska-kwarantanna-ogrod
Fot. East News/Adobe Stock

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.