Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Maja Kapłon po pierwszej operacji w Stanach Zjednoczonych. Jak się czuje?

Wokalistka zaraz po skomplikowanym zabiegu opublikowała filmik...

Rafał Kowalski 4 marca 2020 12:51
Maja Kapłon, The Voice of Poland
Fot. VIPHOTO/East News

Zebranie kwoty wystarczającej na operację ratującą życie i zdrowie Mai Kapłon wydawało się niemal niemożliwe. Na szczęście przesłane na konto piosenkarki 3 miliony datków wystarczyły, by wyleciała ona do Nowego Jorku na wykonanie zabiegu stabilizacji i resekcji kręgosłupa. 24-latka znana z The Voice of Poland jest już po pierwszym z dwóch etapów operacji. Jak się czuje?

Maja Kapłon po operacji w Stanach

Okazuje się, że 29 lutego w godzinach porannych amerykańskiego czasu lekarze wykonali pierwszą część zaplanowane operacji kręgosłupa. Efektami podzieliła się mama wokalistki. „Wczesny ranek był dla Majeczki bardzo ciężki, ale teraz jak widać jest całkiem dobrze. Maja przechodzi badania płuc i serduszka, które jak wiecie były wcześniej ugniecione. Maja Was ściska i mówi, że kocha!”, napisała na Facebooku pani Małgorzata i dołączyła film, na którym uwielbiana przez widzów TVP2 artystka stawia samodzielnie kilka kroków.

Z kolei chwilę temu na Instagramie Mai Kapłon pojawił się krótki filmik, z którego dowiadujemy się, kiedy 24-latkę czeka druga część zabiegu. „W piątek operacja – jej drugi etap. Jestem podekscytowana, nie mogę się doczekać. Proszę w piątek o modlitwę”, informuje nas Maja i dodaje, że jest w świetnym humorze w oczekiwaniu na pyszne, słodkie śniadanie, które przygotował dla niej personel.

Historia choroby Mai Kapłon

Przypomnijmy, że ponad 2 lata temu Maja Kapłon zachwyciła całą Polskę swoim pięknym głosem. To wtedy 24-latka doszła do finału programu The Voice of Poland, a chwilę później rozpoczęła promocję swojego najpopularniejszego do dziś utworu - Plaża nad Wisłą. Niestety pochodząca z Elżbietowa pod Sochaczewem piosenkarka z dnia na dzień musiała porzucić swoje następne plany. Wszystko przez odnawiający się, bardzo poważny uraz kręgosłupa.

„Urodziłam się ze skrzywieniem kręgosłupa, na zdjęciu rentgenowskim widać je zresztą doskonale. Gdy miałam cztery lata, lekarze włożyli mnie w gipsowy gorset, a rodzice usłyszeli, że kiedyś będę potrzebowała operacji. Nikt wtedy się nie spodziewał, że będzie ich potrzeba aż tak wiele…”, pisała Maja na portalu SiePomaga.

„Kiedy 4 lata temu przeszłam 18. operację kręgosłupa w moim życiu, miałam ogromną nadzieję, że ta osiemnasta będzie już ostatnią. Że te niezliczone śruby, które trzymają mnie od środka, żebym się nie rozpadła, będą pełnić swoją rolę już do końca moich dni. Nic z tego… Metalowy pręt pękł, właściwie przykuwając do łóżka. Jedyną szansą na powrót do sprawności i normalnego życia stała się okrutnie droga operacja w USA”, dopisała wokalistka w 2019 roku, kiedy jeszcze trwała zbiórka pieniędzy.

Trzymamy kciuki za Maję i mamy nadzieję, że już wkrótce spotkamy się w Polsce na koncertach! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez M҉A҉J҉A҉ ҉K҉A҉P҉Ł҉O҉N҉ (@maja_kaplon)

TAGI #zdrowie

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.