Fot. Instagram @maglepar
VIVA! Tylko u nas

Jak to się stało, że zagrała w hollywoodzkiej produkcji? Magdalena Lamparska opowiada nam o wrażeniach z planu „Azylu”

Katarzyna Piątkowska 24 marca 2017 18:15
Fot. Instagram @maglepar

Już dzisiaj premiera długo oczekiwanego filmu o Janie i Antoninie Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej na terenie zbombardowanego warszawskiego zoo ukrywali Żydów.

Magdalena Lamparska, którą właśnie możemy oglądać w serialu „Niania w wielkim mieście”, w „Azylu” wcieliła się w rolę Wandy Englert, członkini Polskiej Organizacji Wojskowej i sanitariuszki z Powstania Warszawskiego. Na planie spotkała się z odtwórczynią głównej roli, laureatką Oscara Jessicą Chastain

Lamparska ma już na koncie jedną hollywoodzką produkcję „Bez paniki z odrobiną histerii”, w której partnerowała Stephenowi Baldwinowi (film kręcono w Warszawie).

Polecamy też: „Azyl’’, opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo z Jessicą Chastain już w kinach

Zdjęcia do „Azylu” odbywały się w Pradze. „Na planie panowała wyjątkowa atmosfera, bo wszyscy czuli, że mają niezwykłą misję - pokazanie światu historii państwa Żabińskich. W oczach Jessiki Chastain widziałam wielką odpowiedzialność jaką na siebie przyjęła. Gdy na planie pojawiła się córka państwa Żabińskich, Teresa, Jessica była bardzo przejęta. W końcu wcieliła się w postać jej matki”. 

I dodaje, że nią samą najbardziej wstrząsnęła scena, gdy Jan Żabiński pomaga wsiąść do pociągu jadącego do Auschwitz niczego nieświadomym dzieciom: „I te ręce… one wyciągały do niego ręce, żeby pomógł im wsiąść. To było tak przerażające i bolesne. Zresztą ten film pełen jest niezwykłej symboliki” mówi. I  cieszy się, że za tę historię wzięli się Amerykanie: „Dzięki temu film dotrze do większej liczby odbiorców na całym świecie”.

Czy dla Magdy stanie się przepustką do międzynarodowej kariery? 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.