Fot. Instagram @maglepar
VIVA! Tylko u nas

Jak to się stało, że zagrała w hollywoodzkiej produkcji? Magdalena Lamparska opowiada nam o wrażeniach z planu „Azylu”

Katarzyna Piątkowska 24 marca 2017 18:15
Fot. Instagram @maglepar

Już dzisiaj premiera długo oczekiwanego filmu o Janie i Antoninie Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej na terenie zbombardowanego warszawskiego zoo ukrywali Żydów.

Magdalena Lamparska, którą właśnie możemy oglądać w serialu „Niania w wielkim mieście”, w „Azylu” wcieliła się w rolę Wandy Englert, członkini Polskiej Organizacji Wojskowej i sanitariuszki z Powstania Warszawskiego. Na planie spotkała się z odtwórczynią głównej roli, laureatką Oscara Jessicą Chastain

Lamparska ma już na koncie jedną hollywoodzką produkcję „Bez paniki z odrobiną histerii”, w której partnerowała Stephenowi Baldwinowi (film kręcono w Warszawie).

Polecamy też: „Azyl’’, opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo z Jessicą Chastain już w kinach

Zdjęcia do „Azylu” odbywały się w Pradze. „Na planie panowała wyjątkowa atmosfera, bo wszyscy czuli, że mają niezwykłą misję - pokazanie światu historii państwa Żabińskich. W oczach Jessiki Chastain widziałam wielką odpowiedzialność jaką na siebie przyjęła. Gdy na planie pojawiła się córka państwa Żabińskich, Teresa, Jessica była bardzo przejęta. W końcu wcieliła się w postać jej matki”. 

I dodaje, że nią samą najbardziej wstrząsnęła scena, gdy Jan Żabiński pomaga wsiąść do pociągu jadącego do Auschwitz niczego nieświadomym dzieciom: „I te ręce… one wyciągały do niego ręce, żeby pomógł im wsiąść. To było tak przerażające i bolesne. Zresztą ten film pełen jest niezwykłej symboliki” mówi. I  cieszy się, że za tę historię wzięli się Amerykanie: „Dzięki temu film dotrze do większej liczby odbiorców na całym świecie”.

Czy dla Magdy stanie się przepustką do międzynarodowej kariery? 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?