Fot. Instagram @maglepar
VIVA! Tylko u nas

Jak to się stało, że zagrała w hollywoodzkiej produkcji? Magdalena Lamparska opowiada nam o wrażeniach z planu „Azylu”

Katarzyna Piątkowska 24 marca 2017 18:15
Fot. Instagram @maglepar

Już dzisiaj premiera długo oczekiwanego filmu o Janie i Antoninie Żabińskich, którzy podczas II wojny światowej na terenie zbombardowanego warszawskiego zoo ukrywali Żydów.

Magdalena Lamparska, którą właśnie możemy oglądać w serialu „Niania w wielkim mieście”, w „Azylu” wcieliła się w rolę Wandy Englert, członkini Polskiej Organizacji Wojskowej i sanitariuszki z Powstania Warszawskiego. Na planie spotkała się z odtwórczynią głównej roli, laureatką Oscara Jessicą Chastain

Lamparska ma już na koncie jedną hollywoodzką produkcję „Bez paniki z odrobiną histerii”, w której partnerowała Stephenowi Baldwinowi (film kręcono w Warszawie).

Polecamy też: „Azyl’’, opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo z Jessicą Chastain już w kinach

Zdjęcia do „Azylu” odbywały się w Pradze. „Na planie panowała wyjątkowa atmosfera, bo wszyscy czuli, że mają niezwykłą misję - pokazanie światu historii państwa Żabińskich. W oczach Jessiki Chastain widziałam wielką odpowiedzialność jaką na siebie przyjęła. Gdy na planie pojawiła się córka państwa Żabińskich, Teresa, Jessica była bardzo przejęta. W końcu wcieliła się w postać jej matki”. 

I dodaje, że nią samą najbardziej wstrząsnęła scena, gdy Jan Żabiński pomaga wsiąść do pociągu jadącego do Auschwitz niczego nieświadomym dzieciom: „I te ręce… one wyciągały do niego ręce, żeby pomógł im wsiąść. To było tak przerażające i bolesne. Zresztą ten film pełen jest niezwykłej symboliki” mówi. I  cieszy się, że za tę historię wzięli się Amerykanie: „Dzięki temu film dotrze do większej liczby odbiorców na całym świecie”.

Czy dla Magdy stanie się przepustką do międzynarodowej kariery? 

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAGDA GESSLER o tym, jak mała Nena – „wnuczka jak z bajki”, córka Lary, odmieniła jej życie. Skandalistka PARIS HILTON – seksnagrania, narkotykowe i alkoholowe ekscesy, liczni kochankowie i… czwarte zaręczyny. ANDRZEJ KOSMALA o KRZYSZTOFIE KRAWCZYKU: „Był wojownikiem i walczył do końca”, mówi najbliższy przyjaciel i menedżer zmarłego artysty. EWELINA WOJDYŁO I JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI – „Niebezpiecznie oczytana polonistka” i autor kultowej powieści „Samotność w sieci” zdradzają kulisy swojej miłości. W cyklu EXTRA: Wizjoner street artu, antyartysta, którego prace kosztują krocie, niczym współczesny Zorro zawładnął zbiorową wyobraźnią. Jednym słowem BANKSY.