Magda Boczarska dla Vivy!
Fot. Adam Pluciński/Move
ZE ŚWIATA GWIAZD

„Byłam o krok od zrobienia sobie dużej krzywdy”. Magdalena Boczarska o anoreksji

Weronika Bruździak-Gębura 19 marca 2017 12:45
Magda Boczarska dla Vivy!
Fot. Adam Pluciński/Move

38-letnia Magdalena Boczarska zachwyciła swoją ostatnią rolą, gdy wcieliła się w postać Michaliny Wisłockiej, autorki kultowego poradnika o seksie z czasów PRL-u, „Sztuki kochania”. W filmie aktorka wzięła udział w wielu odważnych scenach, prezentując idealną figurę. Gwiazda właśnie wyznała, że droga do takiej sylwetki nie była łatwa - aktorka otarła się o anoreksję.

Wyznanie Magdaleny Boczarskiej

Magdalena Boczarska jako nastolatka nie akceptowała swojego ciała i zaczęła się odchudzać. Aktorka o mały włos nie wpadła w anoreksję. Jako 14-latka wylądowała w szpitalu. W rozmowie z Magdą Mołek w programie „W roli głównej”  opowiedziała o tych trudnych przeżyciach.

„W wieku 14 lat trafiłam do szpitala, właściwie trochę z powodu własnej głupoty. Jedna z ciotek powiedziała: „Madzia bardzo dobrze wygląda”, a dla mnie to zabrzmiało jak: „Madzia jest gruba”. Stwierdziłam więc, że jestem za gruba i postanowiłam się odchudzić nie jedząc. Zagłodziłam się i trudno powiedzieć żebym miała anoreksję, właściwie się o nią lekko otarłam, ale rzeczywiście szybko trafiłam do szpitala i właściwie już po pięciu dniach zaczęłam jeść jak najęta. Jeszcze mama przezornie położyła mnie na onkologii, więc jak się napatrzyłam na chore dzieci, które są tam z powodu wielkiego nieszczęścia, nie z powodu własnej głupoty to myślę, że to była najlepsza terapia jaką mogła mi zafundować. Rzeczywiście byłam o krok od zrobienia sobie dużej krzywdy i to chyba to poskutkowało tym, że na tyle mi było głupio, że szybko się potem stałam w tym szpitalu wolontariuszem”, opowiadała aktorka. Dodała, że tego błędu żałuje najbardziej.

Inne gwiazdy, które cierpiały z powodu zaburzeń odżywiania

Magdalena Boczarska nie jest jedyną gwiazdą, która przyznała się do problemów z odżywianiem. Wcześniej zrobiła to Dominika Gwit i Beata Pawlikowska, a także wiele zagranicznych gwiazd: Victoria Beckham, Nicole Richie, Mary Kate Olsen, Lindsay Lohan, Sharon Osbourne i księżna Diana.

Na anoreksję i bulimię najczęściej zapadają nastolatki. Nieleczone zaburzenia odżywiania prowadzą do śmierci z powodu wycieńczenia organizmu. Dzieje się tak w 10 proc. przypadków, w których nie podjęto leczenia.

Polecamy też: Sztuka przyciągania widzów. Sprawdź, ile osób obejrzało film o Michalinie Wisłockiej

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?