Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Magda Mołek stworzy audycję o... seksie! Skąd taki pomysł?

„Kobiecy seks wciąż leży w szufladzie wstydu”

Rafał Kowalski 13 czerwca 2020 18:59
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Odeszła z Dzień Dobry TVN i zaczęła prowadzić swój kanał na YouTubie. Ale to nie wszystko. Magda Mołek, o której mowa, planuje kolejny skok na głęboką wodę. I jest przekonana o powodzeniu swojego pomysłu. Okazuje się, że dziennikarka chce stworzyć cykl podcastów, czyli audycji internetowych, na temat seksu i seksualności kobiet. Skąd taki pomysł?

Magda Mołek o podcastach o seksie

Choć wiele osób może być zdziwionych kolejnym zawodowym wyborem Magdy Mołek, gwiazda TVN znów chce zrobić coś po swojemu. Dlaczego na tematykę autorskich audycji wybrała właśnie seks? „Lubię się dowiadywać. A skoro jeszcze nikt nie wszedł w jakiś obszar, to ja tam idę”, wytłumaczyła dziennikarka w rozmowie z Plejadą.

Według Magdy Mołek jest kilka powodów, dla których taki projekt ma sens i jest bardzo potrzebny. „Z jednej strony z potrzeby – często rozmawiam z różnymi kobietami, również o seksie. Z drugiej – z danych i statystyk. Kocham książki, lubię czytać i wpadają mi w ręce różne tytuły. Kiedy dowiedziałam się, że literatura erotyczna najlepiej sprzedaje się w formie ebooków, zapytałam z czego to się bierze. Okazuje się, że kobiety chcą je czytać, ale na czytnikach, żeby nie mieć książek o tej tematyce na półkach i w ogóle się z nimi nie pokazywać. Nie jestem zdziwiona, bo kobiecy seks nadal leży w szufladzie wstydu…”, twierdzi Magda Mołek.

Dodaje też, że brakuje jej w społecznej dyskusji głosu kobiet. „U nas o kobiecej seksualności mówią najczęściej mężczyźni. Z jednej strony to panowie profesorowie ginekolodzy, seksuolodzy, którzy zazwyczaj ex cathedra perorują o tym, jaka kobieta być powinna, by tworzyć udany związek, z drugiej to księża, którzy seks zamykają w małżeństwie i sprowadzają do funkcji rozrodczych”, zaznaczyła 44-latka, która martwi się, że na drugim biegunie tego, co związane z seksem leży przemysł pornograficzny.

Jak wypełnić pustą przestrzeń powstałą pośrodku? „W szkołach nie ma edukacji seksualnej, kampanie społeczne o tej tematyce nie istnieją w obecnym klimacie politycznym, kolejne pokolenia Polaków nie wiedzą jak rozmawiać o tej szalenie ważnej części naszego życia z dziećmi. Razem z Joanną Keszką, edukatorką seksualną i autorką książek o seksie, chcemy w naszych podcastach mówić o dobrostanie, który jest efektem zadbania o swoje życie seksualne. Bo kobieta, dla której seks jest codziennością, radością i przyjemnością, a nie tematem tabu, jest zdrowa, uśmiechnięta i pewna siebie, łatwiej radzi sobie z przeciwnościami losu. Przygotowując te tematy co chwila odkrywamy nowy wątek. Myślę, że mamy o czym mówić przez wiele lat”, zapowiedziała w Plejadzie Magda Mołek.

Uważacie, że Magda Mołek sprawdzi się jako prowadząca podcastów na temat seksu? My nie możemy się doczekać. 

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.