Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM JEST GŁOŚNO

Magda Mołek stworzy audycję o... seksie! Skąd taki pomysł?

„Kobiecy seks wciąż leży w szufladzie wstydu”

Rafał Kowalski 13 czerwca 2020 18:59
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Odeszła z Dzień Dobry TVN i zaczęła prowadzić swój kanał na YouTubie. Ale to nie wszystko. Magda Mołek, o której mowa, planuje kolejny skok na głęboką wodę. I jest przekonana o powodzeniu swojego pomysłu. Okazuje się, że dziennikarka chce stworzyć cykl podcastów, czyli audycji internetowych, na temat seksu i seksualności kobiet. Skąd taki pomysł?

Magda Mołek o podcastach o seksie

Choć wiele osób może być zdziwionych kolejnym zawodowym wyborem Magdy Mołek, gwiazda TVN znów chce zrobić coś po swojemu. Dlaczego na tematykę autorskich audycji wybrała właśnie seks? „Lubię się dowiadywać. A skoro jeszcze nikt nie wszedł w jakiś obszar, to ja tam idę”, wytłumaczyła dziennikarka w rozmowie z Plejadą.

Według Magdy Mołek jest kilka powodów, dla których taki projekt ma sens i jest bardzo potrzebny. „Z jednej strony z potrzeby – często rozmawiam z różnymi kobietami, również o seksie. Z drugiej – z danych i statystyk. Kocham książki, lubię czytać i wpadają mi w ręce różne tytuły. Kiedy dowiedziałam się, że literatura erotyczna najlepiej sprzedaje się w formie ebooków, zapytałam z czego to się bierze. Okazuje się, że kobiety chcą je czytać, ale na czytnikach, żeby nie mieć książek o tej tematyce na półkach i w ogóle się z nimi nie pokazywać. Nie jestem zdziwiona, bo kobiecy seks nadal leży w szufladzie wstydu…”, twierdzi Magda Mołek.

Dodaje też, że brakuje jej w społecznej dyskusji głosu kobiet. „U nas o kobiecej seksualności mówią najczęściej mężczyźni. Z jednej strony to panowie profesorowie ginekolodzy, seksuolodzy, którzy zazwyczaj ex cathedra perorują o tym, jaka kobieta być powinna, by tworzyć udany związek, z drugiej to księża, którzy seks zamykają w małżeństwie i sprowadzają do funkcji rozrodczych”, zaznaczyła 44-latka, która martwi się, że na drugim biegunie tego, co związane z seksem leży przemysł pornograficzny.

Jak wypełnić pustą przestrzeń powstałą pośrodku? „W szkołach nie ma edukacji seksualnej, kampanie społeczne o tej tematyce nie istnieją w obecnym klimacie politycznym, kolejne pokolenia Polaków nie wiedzą jak rozmawiać o tej szalenie ważnej części naszego życia z dziećmi. Razem z Joanną Keszką, edukatorką seksualną i autorką książek o seksie, chcemy w naszych podcastach mówić o dobrostanie, który jest efektem zadbania o swoje życie seksualne. Bo kobieta, dla której seks jest codziennością, radością i przyjemnością, a nie tematem tabu, jest zdrowa, uśmiechnięta i pewna siebie, łatwiej radzi sobie z przeciwnościami losu. Przygotowując te tematy co chwila odkrywamy nowy wątek. Myślę, że mamy o czym mówić przez wiele lat”, zapowiedziała w Plejadzie Magda Mołek.

Uważacie, że Magda Mołek sprawdzi się jako prowadząca podcastów na temat seksu? My nie możemy się doczekać. 

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.