Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Mołek o dramatycznych wspomnieniach: „Obraca mnie i z całej siły uderza”

Dziennikarka została w dzieciństwie pobita

Sabina Zięba 14 sierpnia 2020 17:00
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Jakiś czas temu Magda Mołek za sprawą mediów dowiedziała się, że jej program emitowany w TVN Style pt. W roli głównej został zdjęty z anteny. Postanowiła się jednak nie poddawać i poszerzać dalej swoje dziennikarskie umiejętności - tym razem za pomocą Internetu. W związku z tym założyła kanał na YouTube i przeprowadza rozmowy z różnymi interesującymi osobami. Dodatkowo sama odpowiada na pytania internautów i udziela wywiadów. W ostatnim z nich opowiedziała o dramatycznej sytuacji, która przydarzyła jej się w dzieciństwie. Okazuje się, że... została pobita!

Magda Mołek o pobiciu

Kilka dni temu Magda Mołek udzieliła wywiadu innej youtuberce. W rozmowie z Maliną Błańską zdecydowała się poruszyć trudny dla niej wątek - gdy miała zaledwie 14 lat, została pobita na ulicy swojego rodzinnego miasta.

Powiedziała: „Nikomu jeszcze o tym nie opowiadałam. To była chyba ósma klasa szkoły podstawowej. Po lekcjach poszłyśmy z moją przyjaciółką do perfumerii. Przechodziłyśmy obok jednego z kościołów w mojej rodzinnej Legnicy. Siedziała tam grupka pijaczków, zostałyśmy zaczepione. Miałyśmy 14 lat, któryś z nich rzucił inwektywą w naszą stronę, a ja odpyskowałam. Ci panowie zamilkli, a my poszłyśmy dalej. Mija moment, ktoś mnie ciągnie za ramię, obraca i z całej siły uderza w twarz. Ten człowiek odchodzi w milczeniu, a ja przypominam sobie, że to jeden z tych ludzi, którzy tam siedzieli. Stałam sama z tym piekącym policzkiem”.

Ta opowieść skłoniła ją również do podkreślenia swojego feminizmu i zaapelowania do wszystkich kobiet, Pragnie, by wszystkie zmieniały otaczające je świat: „Badania mówią jasno: jest konkretna grupa mężczyzn, która uważa, że kobieta jest przedmiotem. (...) To jest kod kulturowy, dlatego tak ważne jest to, żeby zmienić narrację. Trzeba kobiety zmienić i mówić im, że mamy być solidarne”.

Zgadzacie się z jej zdaniem?  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!