Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Mołek o dramatycznych wspomnieniach: „Obraca mnie i z całej siły uderza”

Dziennikarka została w dzieciństwie pobita

Sabina Zięba 14 sierpnia 2020 17:00
Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019Magda Mołek, VIVA! nr 12, czerwiec 2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Jakiś czas temu Magda Mołek za sprawą mediów dowiedziała się, że jej program emitowany w TVN Style pt. W roli głównej został zdjęty z anteny. Postanowiła się jednak nie poddawać i poszerzać dalej swoje dziennikarskie umiejętności - tym razem za pomocą Internetu. W związku z tym założyła kanał na YouTube i przeprowadza rozmowy z różnymi interesującymi osobami. Dodatkowo sama odpowiada na pytania internautów i udziela wywiadów. W ostatnim z nich opowiedziała o dramatycznej sytuacji, która przydarzyła jej się w dzieciństwie. Okazuje się, że... została pobita!

Magda Mołek o pobiciu

Kilka dni temu Magda Mołek udzieliła wywiadu innej youtuberce. W rozmowie z Maliną Błańską zdecydowała się poruszyć trudny dla niej wątek - gdy miała zaledwie 14 lat, została pobita na ulicy swojego rodzinnego miasta.

Powiedziała: „Nikomu jeszcze o tym nie opowiadałam. To była chyba ósma klasa szkoły podstawowej. Po lekcjach poszłyśmy z moją przyjaciółką do perfumerii. Przechodziłyśmy obok jednego z kościołów w mojej rodzinnej Legnicy. Siedziała tam grupka pijaczków, zostałyśmy zaczepione. Miałyśmy 14 lat, któryś z nich rzucił inwektywą w naszą stronę, a ja odpyskowałam. Ci panowie zamilkli, a my poszłyśmy dalej. Mija moment, ktoś mnie ciągnie za ramię, obraca i z całej siły uderza w twarz. Ten człowiek odchodzi w milczeniu, a ja przypominam sobie, że to jeden z tych ludzi, którzy tam siedzieli. Stałam sama z tym piekącym policzkiem”.

Ta opowieść skłoniła ją również do podkreślenia swojego feminizmu i zaapelowania do wszystkich kobiet, Pragnie, by wszystkie zmieniały otaczające je świat: „Badania mówią jasno: jest konkretna grupa mężczyzn, która uważa, że kobieta jest przedmiotem. (...) To jest kod kulturowy, dlatego tak ważne jest to, żeby zmienić narrację. Trzeba kobiety zmienić i mówić im, że mamy być solidarne”.

Zgadzacie się z jej zdaniem?  

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.