Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler pokazała zdjęcie zatłoczonego lotniska i zaapelowała do Polaków!

Nagłośniona przez nią sprawa jest naprawdę poważna

Sabina Zięba 20 marca 2020 16:05
Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

W dobie koronawirusa większość osób zachowuje się odpowiedzialnie pozostając w domu. Nie wszyscy mogą sobie jednak na to pozwolić. Choć polska granica jest zamknięta dla cudzoziemców, rodacy mogą wracać do ojczyzny. Jest to nie lada problem, bowiem lotniska są zatłoczone, a względy bezpieczeństwa nieprzestrzegane. Problem ten nagłośniła Magda Gessler.

Operacja #LOTdoDomu na lotnisku Okęcie

W zeszłym tygodniu rząd we współpracy z PLL LOT uruchomił program #LOTdoDomu, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przewoźnik wysyła po rodaków specjalne, czarterowe samoloty. Dzięki tej akcji do Polski wróciło już ponad 12 tysięcy pasażerów. Nie przewidziano jednak tłumów na lotniskach, jakie zwiększają ryzyko szerzenia się zakażeń koronawirusem.

Tę sytuację nagłośniła Magda Gessler. Gwiazda na swoim Facebooku opublikowała zdjęcie uprzednio udostępnione przez Hannę Lis. Zostało ono wykonane przez jednego z pasażerów po wylądowaniu 4 samolotów w ramach akcji #lotdodomu na Lotnisku Chopina, gdzie docelowo przekierowywane są wszystkie loty przewożące Polaków z różnych miejsc na świecie.

Dyrektor biura produktu PLL LOT, Krzysztof Moczulski, powiedział: „Najprawdopodobniej wykonano je wczoraj (18 marca) w godzinach popołudniowych. Rzeczywiście wtedy w ciągu piętnastu minut wylądowały samolot długodystansowy oraz kilka lotów europejskich w ramach operacji #LOTdoDomu”. Poinformował również, że kolejki wynikają z wprowadzenia dodatkowej kontroli granicznej i manualnej kontroli paszportowej. Zapewnił jednak, że lotnisko wprowadziło już działania, dzięki którym nie będzie dochodziło do takiej kumulacji pasażerów w terminalu

Z kolei rzecznik Okęcia, Piotr Rudzki, dodał: „Faktycznie na lotnisku Chopina doszło do takich sytuacji, ale to się już nie powtórzy. (...) Nakleiliśmy pasy na podłodze w odległości około półtora metra, które mają ułatwić ustawianie kolejek i zapewniać odstęp między oczekującymi pasażerami. Dodatkowo przez głośniki nadajemy komunikaty informujące o obowiązku zachowania odstępów. Takie zalecenia zamieściliśmy też na rozstawionych na lotnisku roll-upach”.

Myślicie, że będzie już bezpiecznie?  

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.