Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler zdradza, czy zdecydowałaby się na operację zmniejszenia żołądka!

„Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią”

Olga Figaszewska 28 sierpnia 2019 11:51
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler przeszła spektakularną metamorfozę. W rozmowie dla viva.pl restauratorka wyjawiła, że to zasługa specjalnej diety. Gwiazda skomentowała inną metodę radzenia sobie z nadprogramowymi kilogramami. Chodzi o zabieg zmniejszenia żołądka. Czy sama by się poddała takiej operacji?

Magda Gessler o zabiegu zmniejszania żołądka

Jedną z osób, która zdecydowała się przyznać do operacji zmniejszenia żołądka jest Tomasz Sekielski. Dziennikarz postanowił zadbać o swoje zdrowie. Ważył 185 kilogramów. Do swojego życia wprowadził nowe zmiany - przeszedł na dietę i podjął się aktywności fizycznej. „Ważyłem sto osiemdziesiąt pięć kilo. Wiedziałem, że jak nie wezmę się za siebie na poważnie, po prostu skracam sobie życie”, mówił w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY!.

„Decyzja nie jest łatwa, bo trudno ją realizować. Najważniejsze to konsekwentnie trzymać się diety, ruszać się, ćwiczyć. To zmiana dotycząca całego stylu życia i długofalowa. Bo nie przyniesie efektów w miesiąc lub dwa. Jeżeli już to trzeba czekać dwa lata”, dodał.

Dziennikarz poddał się też zabiegowi, który pomoże mu w walce z otyłością. „Trochę mnie nie było, ale wracam i to w nowej lepszej wersji bez 4/5 żołądka!!! Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie”, napisał  Tomasz Sekielski.

W ostatnim wywiadzie Magda Gessler postanowiła skomentować operację, któremu poddaje się wiele osób. Czy sama zdecydowałaby się na operację zmniejszenia żołądka?

„Nigdy w życiu. Jeśli chcemy być ładni dbajmy o to od środka, dbajmy o dietę. Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią, a tym samym opuszczeniem najbliższych. Można się nie wybudzić. Trzy razy rodziłam i trzy razy byłam na granicy śmierci, bo miałam cesarkę. Nigdy w życiu, gdyby to nie było kwestią ratowania życia nie zrobiłabym sobie tego. (…) Dla mnie to arogancja wobec życia mojego i bliskich. (…) Życie jest najcenniejszą rzeczą, a nad wyglądem można dłużej pracować”, mówiła w rozmowie z Faktem.

Restauratorka podkreśla, że nie operacja, a zbilansowana dieta i sport są w tej sytuacji najlepszym sposobem w walce z kilogramami.  

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.