Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal
O TYM SIĘ MÓWI

Magda Gessler zdradza, czy zdecydowałaby się na operację zmniejszenia żołądka!

„Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią”

Olga Figaszewska 28 sierpnia 2019 11:51
Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler przeszła spektakularną metamorfozę. W rozmowie dla viva.pl restauratorka wyjawiła, że to zasługa specjalnej diety. Gwiazda skomentowała inną metodę radzenia sobie z nadprogramowymi kilogramami. Chodzi o zabieg zmniejszenia żołądka. Czy sama by się poddała takiej operacji?

Magda Gessler o zabiegu zmniejszania żołądka

Jedną z osób, która zdecydowała się przyznać do operacji zmniejszenia żołądka jest Tomasz Sekielski. Dziennikarz postanowił zadbać o swoje zdrowie. Ważył 185 kilogramów. Do swojego życia wprowadził nowe zmiany - przeszedł na dietę i podjął się aktywności fizycznej. „Ważyłem sto osiemdziesiąt pięć kilo. Wiedziałem, że jak nie wezmę się za siebie na poważnie, po prostu skracam sobie życie”, mówił w rozmowie z Krystyną Pytlakowską dla VIVY!.

„Decyzja nie jest łatwa, bo trudno ją realizować. Najważniejsze to konsekwentnie trzymać się diety, ruszać się, ćwiczyć. To zmiana dotycząca całego stylu życia i długofalowa. Bo nie przyniesie efektów w miesiąc lub dwa. Jeżeli już to trzeba czekać dwa lata”, dodał.

Dziennikarz poddał się też zabiegowi, który pomoże mu w walce z otyłością. „Trochę mnie nie było, ale wracam i to w nowej lepszej wersji bez 4/5 żołądka!!! Tak, to nie żart. Już jakiś czas temu, po konsultacjach z lekarzami i badaniach, uznałem że nie ma odwrotu. Dlatego poddałem się operacji bariatrycznej. To wielki krok w mojej walce o zdrowie i życie”, napisał  Tomasz Sekielski.

W ostatnim wywiadzie Magda Gessler postanowiła skomentować operację, któremu poddaje się wiele osób. Czy sama zdecydowałaby się na operację zmniejszenia żołądka?

„Nigdy w życiu. Jeśli chcemy być ładni dbajmy o to od środka, dbajmy o dietę. Poddanie się takiej operacji grozi śmiercią, a tym samym opuszczeniem najbliższych. Można się nie wybudzić. Trzy razy rodziłam i trzy razy byłam na granicy śmierci, bo miałam cesarkę. Nigdy w życiu, gdyby to nie było kwestią ratowania życia nie zrobiłabym sobie tego. (…) Dla mnie to arogancja wobec życia mojego i bliskich. (…) Życie jest najcenniejszą rzeczą, a nad wyglądem można dłużej pracować”, mówiła w rozmowie z Faktem.

Restauratorka podkreśla, że nie operacja, a zbilansowana dieta i sport są w tej sytuacji najlepszym sposobem w walce z kilogramami.  

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?