Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO
Z ŻYCIA GWIAZD

Magda Gessler wspomina dzieciństwo: „nie wolno było jeść mi chleba, bito mnie po rekach”

Prowadząca „Kuchennych rewolucji” opowiedziała o rodzinnym domu

Ksenia Krasko 5 kwietnia 2021 15:05
Magda Gessler, VIVA! grudzień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF PHOTO

Magda Gessler nigdy nie ukrywała, że była mocno związana z mamą, Olgą Borkowską-Ikonowicz. Często przyznaje, że za nią tęskni. „Dawała mi całe bezpieczeństwo świata, mądrość, smak, gust, dobre maniery, miłość”, pisała restauratorka na swoim Instagramie z okazji Dnia Matki. Niedawno powróciła do wspomnień o mamie, a właściwie do wspomnień o jej surowych metodach wychowawczych. Fani gwiazdy Kuchennych rewolucji nie spodziewali się takiego wyznania.

Magda Gessler w dzieciństwie nie mogła jeść chleba

Magda Gessler, Robert Makłowicz, Andrzej Grabowski i Michał Rusinek spotkali się online w świątecznym odcinku Drugiego Śniadania Mistrzów na antenie TVN24. Prowadzący Marcin Meller zapytał rozmówców o zwyczaje Wielkanocne, które panowały w ich rodzinnych domach. Restauratorka zdobyła się na szczere wyznanie, które zaskoczyło widzów. „Nie wolno było jeść mi chleba, bito mnie po rękach...”, ujawniła.

Jak dodała, miała otrzymywać wynagrodzenie za zgubione kilogramy. „Mama do mnie mówiła, że jeżeli schudnę kilogram, to będzie mi płaciła za kilogram schudnięcia tyle, ile się płaciło za kilogram cielęciny”.

Przyznała również, że mama uczyła ją, jak należy zachowywać się przy stole. Utrzymywała na przykład, że nie wolno zjadać posiłków do końca. „Kazała zostawiać jedną czwartą na talerzu, to było według niej eleganckie”, wytłumaczyła Magda Gessler. Inne podejście miała do tego babcia restauratorki, która pilnowała, aby na talerzu wnuczki nie zostało nic: „Babcia kazała nam wszystko jeść, do ostatniego kęsa...”.

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler zamieściła w sieci kontrowersyjne zdjęcie. Fotografia ma przestrzec jej fanów

Magda Gessler wspomina dzieciństwo. Jej mama miała surowe zasady wychowawcze

Magda Gessler, VIVA! nr. 23/2018
Fot. Marta Wojtal

Magda Gessler o mamie. Jaka była Olga Borkowska-Ikonowicz?

Magda Gessler nie ujawnia wielu szczegółów o życiu mamy, ale wiadomo, że Olga Borkowska-Ikonowicz również zajmowała się gastronomią. W książce Autobiografia apetyczna ekspertka kulinarna pisała o ich relacji: „Mama miała obsesję na punkcie figury. Byłam szczupłą nastolatką, ale ona uważała, że powinnam jeszcze schudnąć [...]”.

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler opublikowała wzruszającą fotografię mamy: „Jak brak mi Ciebie, moja Ty piękna”

W programie Kobiecym Okiem kilka lat temu wyznała, że rozumiała obawy mamy, ale nie popiera takich zasad wychowania. „W rodzinie są tendencje do tycia. Jednak pewne rzeczy powiedziane wprost dzieciom mogą wyrządzić tak ogromną krzywdę, że ten kompleks ma się na całe życie. I zamiast oddalić się od jedzenia, człowiek się do niego przybliża, zajada swoje kompleksy, stresy. Od tego czasu zawsze czułam się gruba. Trzeba bardzo uważać, gdy córce zwraca się uwagę, że przytyły”, mówiła wtedy, przyznając, że sama popełniła podobny błąd w stosunku do swojej córki Lary Gessler. 

Magda Gessler i Lara Gessler, sesja dla magazynu VIVA!, 2019 rok

Magda Gessler, Lara Gessler i Tadeusz Müller, Viva! 24/2019
Fot. MARTA WOJTAL

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.