Maffashion, VIVA! 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Maffashion szczerze o chorobie. Wyjaśniła, jak wygląda odchudzanie przy niedoczynności tarczycy

Wcześniej nie spodobała się jej wypowiedź koleżanki z branży

Rafał Kowalski 27 sierpnia 2020 07:57
Maffashion, VIVA! 2017
Fot. Bartek Wieczorek/LAF AM

Julia Kuczyńska od lat wspiera osoby, które tak jak ona, walczą z problemami tarczycy. Blogerka, która cierpi na niedoczynność tego gruczołu, apelowała ostatnio w sieci, by jej obserwatorzy każdy objaw choroby konsultowali najpierw z lekarzem. To odpowiedź na reklamę salonu medycyny estetycznej, której bohaterką była Karolina Pisarek.

Maffashion o niedoczynności tarczycy

Kilka dni temu Karolina Pisarek podzieliła się ze swoimi fanami radą na to, jak schudnąć, gdy tarczyca nie pracuje poprawnie. Piękna modelka powiedziała w sieci, że warto skorzystać z zabiegu zamrażania tłuszczu – najlepiej w jej zaprzyjaźnionej klinice. Te słowa nie spodobały się Julii Kuczyńskiej.

Blogerka miała do internautów prośbę. „Podstawą efektywnego procesu odchudzania przy niedoczynności tarczycy jest wdrożenie właściwego leczenia. Dopiero w momencie uregulowania gospodarki hormonalnej można walczyć o redukcję masy ciała”, mówiła na Instastories. „Najpierw badania, a później inne rzeczy. Jak mam w domu uwaloną podłogę, to nie wystarczy na niej położyć nowego dywanu”, dodała.

Gwiazda sieci wyjaśniła, dlaczego nieleczona lub niewłaściwie leczona niedoczynność tarczycy prowadzi do przyrostu masy ciała. Powodów jest kilka. „Po pierwsze dochodzi do powstawania obrzęków uogólnionych. Zatrzymanie wody w organizmie przyczynia się w pierwszej kolejności do wzrostu masy ciała. Kolejnym problemem jest spowolnienie metabolizmu. Zapotrzebowanie kaloryczne osoby z niedoczynnością tarczycy spada. Jeśli więc dana osoba przyjmuje taką samą ilość kalorii, jak przed chorobą, może okazać się, że jej masa ciała zaczyna rosnąć”, opowiadała Julia Kuczyńska na Instagramie.

Apel influencerki spotkał się z ogromnym odzewem. Wiele osób podziękowało jej, że uświadamia w tak ważnym temacie młodych ludzi. Inni pochwalili się, że właśnie zapisali się do lekarza. Maffashion wyraziła ogromną radość z tego, że miała wpływ na rozsądne decyzje swoich fanów. Pokazała też swoje zdjęcia z przeszłości, na których i jej woda zatrzymywała się w organizmie. Tylko odpowiednią dietą i kontaktem z lekarzem gwieździe udało się utrzymać wygraną pozycję w walce z chorobą.

Dobry przykład? 

Maffashion (Julia Kuczyńska) na Półfinale Fashion Designer Awards
Fot. ONS

Maffashon, Julia Kuczyńska
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

TAGI #Maffashion

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.