Madonna w młodości
Fot. Kees Tabak/East News
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Do sieci wyciekło nagie zdjęcie nastoletniej Madonny!

„Pozowałam, żeby opłacić czynsz”

Weronika Kostyra 20 grudnia 2018 19:54
Madonna w młodości
Fot. Kees Tabak/East News

Zanim Madonna została gwiazdą muzyki pop i królową kontrowersji była utalentowaną dziewczyną zdeterminowaną, by osiągnąć sukces. Od zawsze była ambitna i lubiła szokować. Jeszcze przed nagraniem pierwszej płyty robiła wszystko, by zaistnieć w show-biznesie i spełnić swoje marzenia. Na jaw wyszło właśnie zdjęcie z jednej z pierwszych sesji zdjęciowych gwiazdy. Madonna ma na nim 19 lat i pozuje nago!

Nagie zdjęcie nastoletniej Madonny

60-letnia gwiazda jest prawdziwą ikoną muzyki i popkultura. Jako niepokorna feministka nigdy nie bała się iść pod prąd i nie iść na kompromisy. Okazuje się, że tę cechę charakteru miała już jako 19-latka. Utrzymywała się wtedy sama i uczyła tańca. Aby opłacić rachunki chwytała się wielu zajęć, pozowała między innymi na zajęciach artystycznych. Madonna opublikowała właśnie jedno ze zdjęć z tamtych czasów – jest na nim niemal naga. „Jestem 19-latką. Mieszkam w Nowym Jorku. Uczę się w szkole tańca Marthy Graham. Pozowałam w szkołach artystycznych w całym mieście, żeby opłacić czynsz. W klasach malarstwa, rysunku i fotografii. Kiedy stałam się sławna, wiele z tych zdjęć zostało sprzedane Playboyowi i Penthousowi. Fotografowie. Wykorzystywali mnie, a system patriarchalny starał się mnie zawstydzić z powodu nagości. Powiedziałam w wywiadzie: Nie byłam zawstydzona i powstał news dnia. Powstała z tego współpraca Warhola i Haringa. Jestem dumną właścicielką czterech takich prac. Dostałam je później, jako prezent ślubny. Nie można powstrzymać sztuki mówiąc o wstydzie. Twórczość zawsze wygrywa”, opisała zdjęcie Madonna.

Tym razem artystka nie chciała prowokować. Swoim wpisem udowadnia, że ludzkie ciało jest piękne, a jego pokazywanie w celach artystycznych nie powinno wywoływać wstydu i być piętnowane. To dlatego nawet jako nastolatka nie miała oporów przed pozowaniem do odważnych zdjęć.

Uważasz, że to sztuka? 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I am 19. Living in NYC 🗽. A student at Martha Graham School of Dance. ❌ I modeled For Art Schools around the city to pay the rent. Painting, Drawing and Photography classes. Many of these photos were sold to Playboy and Penthouse when I became famous. The Photographer’s. Exploited Me and then the Patriarchy tried to Shame me for Being Naked. I told the Press “i Was Not Ashamed” and this became headline news. And this turned into A collaboration between Warhol and Haring! 🎉. I am the proud owner of 4 of these paintings. Given to me later. as a wedding gift. 🎁. You cannot stop Art by trying to Shame it. Creation always wins. 🌈 #lifeisacircle #art #dance #music #life #creation

Post udostępniony przez Madonna (@madonna)

Madonna MTV Video Music Awards 2018, najbardziej niezwykłe kreacje z poprzednich lat
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?