Madonna, włoski „Vogue’’
Fot. Instagram @vogueitalia
ZE ŚWIATA MUZYKI

Madonna na okładce włoskiego „Vogue'a’’. Zobacz, jak wyglądała ostatnia sesja legendarnej naczelnej

Damian Duda 14 lutego 2017 18:15
Madonna, włoski „Vogue’’
Fot. Instagram @vogueitalia

To wielkie szczęście, że mogłam pracować z niesamowitą i inspirującą Francą Sozzani nad ostatnią okładką włoskiego Vogue’a’’, napisała Madonna. Wokalistka została bohaterką najnowszego numeru włoskiej „biblii mody’’. 58-letnia artystka wystąpiła w sesji zdjęciowej, w której kompletnie nie wygląda na swój wiek. Jednak czy tak naprawdę kogokolwiek to jeszcze dziwi? Raczej nie… Madonna – mimo wieku – swoimi stylizacjami bardziej przypomina dwudziestoletnią dziewczynę, aniżeli dojrzałą kobietę, co przede wszystkim nie podoba się jej przeciwnikom. Jadnak kto, jak kto, ale ona wie najlepiej, że rzeczą niemożliwą jest podobać się wszystkim. Na swoim Instagramie pochwaliła się trzema okładkami. Czy następny numer włoskiego „Vogue'a’’ pojawi się aż trzech wersjach? Tego nie wiemy.

 

Madonna, włoski „Vogue’’
Fot. Instagram @vogueitalia

 

Okładka, której bohaterką została amerykańska wokalistka, jest również symboliczna dla miłośników mody. Jak napisała Madonna pod zdjęciem zapowiadającym okładkę, był to ostatni projekt Franci Sozzani. Redaktor naczelna magazynu zmarła w grudniu ubiegłego roku w wieku 66 lat – przez 28 lat kierowała redakcją włoskiego „Vogue’a’’.

 

Madonna, włoski „Vogue’’
Fot. Instagram @vogueitalia

Steve Klein – współpraca z Madonną

Autorem najnowszej okładki jest ceniony fotograf Steve Klein, jednak to nie była ich pierwsza współpraca. W 2003 roku stworzyli razem niezwykłą sesję do „W Magazine’’, która od 28 marca do 3 maja 2003 r. była wystawiana w nowojorskiej galerii sztuki, Deitch Projects. Następnie wystawa wyruszyła w podróż po całym świecie. Jej nazwa, „X-Static Process’’, została zaczerpnięta z albumu Madonny „American Life’’, na którym pojawił się utwór o takim samym tytule.

 

Zobacz też: Odnaleziono zdjęcia Madonny sprzed początków jej kariery. Zobaczcie jak wtedy wyglądała królowa popu

TAGI #Vogue #Madonna

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?