CO MÓWIĄ GWIAZDY

„Zostałam zgwałcona. Miałam przystawiony nóż do szyi”. Poruszające wystąpienie Madonny podczas gali Billboardu.

Katarzyna Sielicka 16 grudnia 2016 20:15

Szokujące, mocne, ważne - tak prasa określiła wystąpienie Madonny podczas gali Billboardu. Madonna, która została Kobietą Roku 2016 mówiła o gwałcie, którego padła ofiarą, prawach kobiet i o tym jak udało jej się przeżyć w szowinistycznym świecie showbiznesu.

 

Polecamy też: Kiedyś malował kosze na śmieci, teraz ozdabia torebki i ubrania Gucci! A jego fanką jest Madonna

 

„Stanę tak, bo zawsze czuję się lepiej gdy mam coś twardego między nogami”, powiedziała na początek mocno chwytając mikrofon. Publiczność ryknęła śmiechem. Chwilę później Madonna doprowadziła zebranych do łez.

 

„Dziękuję za docenienie mojej zdolności do kontynuowania kariery od 34 lat w obliczu rażącego seksizmu, mizoginii, ciągłego zastraszania i nieustających nadużyć”, mówiła. Jeśli jesteś dziewczyną musisz grać w grę. Masz prawo być ładna, słodka i seksowna. Ale nie zachowuj się zbyt mądrze. (…) Masz prawo być traktowana przez mężczyzn jak obiekt i ubierać się jak zdzira ale twoja zdzirowatość nie należy do ciebie. I nigdy, przenigdy nie dziel się ze światem swoimi fantazjami seksualnymi fantazjami”.

 

Podejrzewana o liczne operacje plastyczne Madonna mówiła też o tym jak współczesny świat traktuje starzejące się kobiety. „Bądź tym, kim mężczyźni chcą, żebyś była, bądź taka, by inne kobiety czuły się komfortowo, gdy jesteś w towarzystwie innych facetów. I na koniec, nie starzej się. Wiek jest grzechem. Będziesz krytykowana i oczerniana – i zdecydowanie nie będą grać twoich utworów w radiu”, szydziła.

 

Najbardziej poruszającym momentem ponad siedmiominutowego przemówienia Madonny były jej wspomnienia z początków kariery. „Przyjechałam do Nowego Jorku w 1979 roku. Nowy Jork był wtedy przerażającym miejscem. W pierwszym roku mierzono do mnie z broni, zostałam zgwałcona na dachu mając przystawiony nóż do szyi i włamano się do mojego mieszkania tak wiele razy, że przestałam zamykać drzwi. W kolejnych latach straciłam prawie wszystkich przyjaciół z powodu AIDS, narkotyków lub strzelaniny, mówiła Madonna. „Te wszystkie wydarzenia pomogły mi nie tylko się stać odważną kobietą, która stoi przed wami ale uzmysłowiły mi także, że jestem wrażliwa”.

Publiczność nagrodziła wystąpienie gwiazdy owacją na stojąco.

 

Zobacz też: Sting na krzyżu, goły Schwarzenegger, młoda Madonna. Kultowe portrety gwiazd mogą być Twoje

TAGI #Madonna

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.