O TYM SIĘ MÓWI

Modelka z zespołem Downa po raz szósty podbija Fashion Week w Nowym Jorku!

Poznaj niezwykłą historię Medeline Stuart!

Olga Figaszewska 13 września 2018 18:55

Madeline Stuart, modelka z zespołem Downa po raz szósty pojawiła się na słynnym New York Fashion Week! Dziewczyna podbija branżę i zdobywa coraz większą popularność w sieci! Przy okazji, Madeline ma do spełnienia ważną misję! Jaką? Poznajcie jej historię!

Historia Medeline Stuart

Madeline Stuart pochodzi z Australii. Modeling od dawna był jej marzeniem. W 2014 roku pierwszy raz wybrała się na pokaz mody, kiedy zobaczyła modeli poruszających się po wybiegu, zapragnęła robić to samo. „Powiedziałam mojej mamie, by zorganizowała dla mnie sesję. Efekty opublikowaliśmy w internecie. W sieci rozniosły się viralem. W ciągu kilku dni miały ponad 7 milionów wyświetleń!”, relacjonowała w ostatnim wywiadzie dla Teen Vogue. Do sprawy podeszła bardzo poważnie. By rozpocząć swoją przygodę z branżą mody, dziewczyna przeszła diametralną metamorfozę. Zaczęła dbać o swoją sylwetkę, schudła 23 kg. W końcu 21-letnia Madeline otrzymała swoją szansę i podpisała swój pierwszy kontrakt.

Modelka ma już spore doświadczenie. Kilkanaście sesje w Londynie, Rosji, Dubaju, Chinach, Ugandzie, konrakty z markami, projektantami i… sześć pokazów na New York Fashion Week! W tym roku aż osiem razy pojawiła się na wybiegu światowego tygodnia mody. „Chodzenie na New York Fashion Week przez 6 sezonów z rzędu jest ogromnym osiągnięciem, z którego jestem naprawdę dumna. Teraz czuję się tu jak w domu. Czuję się tak komfortowo i zawsze nie mogę się doczekać, aby wrócić za każdym razem”, zdradziła.

Dziewczyna z misją

Mimo swojego dorobku nadal nie jest traktowana jak profesjonalistka. „Wciąż ludzie nie traktują mnie poważnie”, mówiła podczas wywiadu. „Pracuję tak samo ciężko jak inni”, dodała.  Madeline chce dalej rozwijać swoją karierę  i wygląda na to, że czeka na nią pracowity rok. Ma nadzieję, że pewnego dnia będzie chodzić dla najlepszych projektantów, takich jak Chanel, Louis Vuitton czy Versace. Ale jej największym marzeniem są pokazy Victoria's Secret.

Modelka podkreśla, że ma pewną misję do spełnienia. Dopiero niedawno zdała sobie sprawę, że częścią jej pracy jest kształcenie ludzi, a to napędza ją do dalszego działania. To właśnie ona może zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnościami w świecie mody. Madeline udowadnia innym kobietom z zespołem Downa, że mogą spełniać swoje marzenia, poczuć się piękne i wyjątkowe. Chciałaby, żeby dziewczyny w końcu wyszły z cienia. W końcu nie mają się czego wstydzić!  

„Widziałam kilka innych dziewcząt z zespołem Downa, które pojawiły się na New York Fashion Week. To dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ pokazuje, że w pewien sposób zmieniłam, to jak modowy przemysł postrzega różnorodność. Jestem z tego bardzo dumna i cieszę się, że inne dziewczęta również mogą podążać za swoimi marzeniami”, zakończyła.

Zobacz, jak radzi Madeline radzi sobie w świecie mody! ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.