Poznaj niezwykłą historię Medeline Stuart!

Olga Figaszewska 13 września 2018 18:55

Madeline Stuart, modelka z zespołem Downa po raz szósty pojawiła się na słynnym New York Fashion Week! Dziewczyna podbija branżę i zdobywa coraz większą popularność w sieci! Przy okazji, Madeline ma do spełnienia ważną misję! Jaką? Poznajcie jej historię!

Historia Medeline Stuart

Madeline Stuart pochodzi z Australii. Modeling od dawna był jej marzeniem. W 2014 roku pierwszy raz wybrała się na pokaz mody, kiedy zobaczyła modeli poruszających się po wybiegu, zapragnęła robić to samo. „Powiedziałam mojej mamie, by zorganizowała dla mnie sesję. Efekty opublikowaliśmy w internecie. W sieci rozniosły się viralem. W ciągu kilku dni miały ponad 7 milionów wyświetleń!”, relacjonowała w ostatnim wywiadzie dla Teen Vogue. Do sprawy podeszła bardzo poważnie. By rozpocząć swoją przygodę z branżą mody, dziewczyna przeszła diametralną metamorfozę. Zaczęła dbać o swoją sylwetkę, schudła 23 kg. W końcu 21-letnia Madeline otrzymała swoją szansę i podpisała swój pierwszy kontrakt.

Modelka ma już spore doświadczenie. Kilkanaście sesje w Londynie, Rosji, Dubaju, Chinach, Ugandzie, konrakty z markami, projektantami i… sześć pokazów na New York Fashion Week! W tym roku aż osiem razy pojawiła się na wybiegu światowego tygodnia mody. „Chodzenie na New York Fashion Week przez 6 sezonów z rzędu jest ogromnym osiągnięciem, z którego jestem naprawdę dumna. Teraz czuję się tu jak w domu. Czuję się tak komfortowo i zawsze nie mogę się doczekać, aby wrócić za każdym razem”, zdradziła.

Dziewczyna z misją

Mimo swojego dorobku nadal nie jest traktowana jak profesjonalistka. „Wciąż ludzie nie traktują mnie poważnie”, mówiła podczas wywiadu. „Pracuję tak samo ciężko jak inni”, dodała.  Madeline chce dalej rozwijać swoją karierę  i wygląda na to, że czeka na nią pracowity rok. Ma nadzieję, że pewnego dnia będzie chodzić dla najlepszych projektantów, takich jak Chanel, Louis Vuitton czy Versace. Ale jej największym marzeniem są pokazy Victoria's Secret.

Modelka podkreśla, że ma pewną misję do spełnienia. Dopiero niedawno zdała sobie sprawę, że częścią jej pracy jest kształcenie ludzi, a to napędza ją do dalszego działania. To właśnie ona może zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnościami w świecie mody. Madeline udowadnia innym kobietom z zespołem Downa, że mogą spełniać swoje marzenia, poczuć się piękne i wyjątkowe. Chciałaby, żeby dziewczyny w końcu wyszły z cienia. W końcu nie mają się czego wstydzić!  

„Widziałam kilka innych dziewcząt z zespołem Downa, które pojawiły się na New York Fashion Week. To dla mnie bardzo ekscytujące, ponieważ pokazuje, że w pewien sposób zmieniłam, to jak modowy przemysł postrzega różnorodność. Jestem z tego bardzo dumna i cieszę się, że inne dziewczęta również mogą podążać za swoimi marzeniami”, zakończyła.

Zobacz, jak radzi Madeline radzi sobie w świecie mody! 

1/5
Madeline Stuart
Copyright @Madeline Stuart/Facebook
1/5

Madeline Stuart chce zmienić postrzeganie niepełnosprawnych osób przez branżę mody.

2/5
Madeline Stuart
Copyright @Madeline Stuart/Facebook
2/5

Modelka z zespołem Downa po raz szósty wzięła udział w nowojorskim tygodniu mody.

3/5
Madeline Stuart
Copyright @Madeline Stuart/Facebook
3/5

O modelingu marzyła od wielu lat!

4/5
Madeline Stuart
Copyright @Madeline Stuart/Facebook
4/5

Madeline Stuart  wkroczyła z impetem w świat mody w 2015 roku.

5/5
Madeline Stuart
Copyright @Madeline Stuart/Facebook
5/5

Madeline ma nadzieję, że jej doświadczenie zachęci inne kobiety do wyjścia z ukrycia. To jej misja.

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.