Maciej Zakościelny, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska /LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

„Nie przypuszczałem, że ojcostwo będzie aż tak mocnym doznaniem’’. Maciej Zakościelny po raz drugi zostanie ojcem?!

Damian Duda 5 grudnia 2017 12:45
Maciej Zakościelny, VIVA! listopad 2017
Fot. Zuza Krajewska /LAF AM

 

Ta informacja od kilku godzin przewija się przez media. Czy to prawda, że Maciej Zakościelny zostanie ojcem? Nam udało się skontaktować z agentką aktorka!

 

Zobacz też: Na naszych oczach Maciej Zakościelny stał się dojrzałym mężczyzną i czułym ojcem

Maciej Zakościelny po raz drugi zostanie ojcem?

Aktor związany jest z modelką Pauliną Wyką, z którą ma syna Borys. Pierwsze dziecko aktorka przyszło na świat w połowie ubiegłego roku. Mimo że para nigdy nie zalegalizowała związku, w  ich przypadku wydaje się to być tylko formalność. Jak podaje serwis WP Gwiazdy, Maciej Zakościelny oraz Paulina Wyka spodziewają się drugiego dziecka. Partnerka aktora ma być w czwartym miesiącu ciąży.

 

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z agentką aktora. „Nie komentuję życia prywatnego mojego aktora’’, powiedziała w rozmowie z dziennikarką VIVY!.

 

Maciej Zakościelny, VIVA! 2017
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Maciej Zakościelny w sesji dla VIVY!, listopad 2017 r.

Maciej Zakościelny o rodzicielstwie

W listopadzie Maciej Zakościelny był bohaterem magazynu VIVA! W rozmowie z Beatą Nowicką opowiedział o najważniejszej roli w swoim życiu — o byciu ojcem. 

 

– Ma Pan jakąś wizję przyszłości syna?

Pierwsze lata życia są najistotniejsze, dlatego staram się uważać na słowa, które przy nim wypowiadam. Ale z drugiej strony chcę mu pozwolić być sobą. Chcę zobaczyć, gdzie go ciągnie, co mu jest naturalnie przypisane, bo on teraz jeszcze nie kombinuje, idzie za instynktem. W salonie stoi moja gitara, on do niej często podchodzi i brzdąka. Serce mi krwawi, już wiem, co czuł mój tata, który nie chciał mi dać swojej pięknej jazzowej gitary, bo bał się, że mu ją zniszczę. A teraz mój syn dotyka mojej i czasami wali nią o ścianę. Ale wtedy myślę sobie: Kurczę, bez przesady. Nie niszczy jej aż tak bardzo (śmiech). Ta gitara jest zawsze nastrojona, uznałem, że on musi wiedzieć, jak brzmią czyste dźwięki: da, da, dam, dam, da… (Maciek nuci), że to nie jest przypadkowe, tylko tak ma brzmieć. Więc jak go ciągnie do gitary, niech ma.

 

Jak on sam został wychowany?

Pamiętałem słowa taty: „Synu, w życiu musisz robić to, co kochasz. Jak będziesz to kochał, będziesz najlepszy. Z najlepszymi każdy chce pracować. Z wyrobnikami niekoniecznie”. Mój tato śpiewał w chórze politechniki, gdzie studiował elektronikę, grał na klarnecie, na gitarze.

 

– A mama?

Moja mama, żeby mi wykształcić słuch, ćwiczyła ze mną na fortepianie. Ona grała, ja powtarzałem za nią albo równo graliśmy i ona mówiła: „Nieczysto, wyżej, niżej…”. Albo na lodówce przyklejałem magnesem nuty, ja grałem, mama coś gotowała i mnie kontrolowała. Czasami mnie wkurzało, kiedy mówiła: „Nieczysto”. Pomimo że nie byłem najgorszym skrzypkiem, to nigdy nie miałem problemów z decyzją, żeby pójść do szkoły aktorskiej, rodzice od początku mnie wspierali.

 

– A na co Pan wydał te pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze?

To było moje kieszonkowe na cały rok. Kupiłem porządny plecak, żeby móc wyjeżdżać, namiot. Miałem poczucie, że w moim rodzinnym domu nigdy niczego nie brakowało, zawsze jednak na tak zwane dobra luksusowe musieliśmy sami zarobić, nie było takiej opcji, że rodzice nam kupią. Uważam, że to był dobry wzorzec wychowawczy. Teraz sam się zastanawiam, jak wychować mojego syna przy możliwościach, które mam.

 

Czym jest dla niego ojcostwo?

W moim życiu jestem wierny zasadzie: zachować balans. Myślę, że mężczyzna może być szczęśliwym ojcem pod warunkiem, że czuje się spełniony zawodowo. Kiedy myślisz o tym, że za chwilę będziesz spędzał 12 godzin dziennie na planie zdjęciowym i przez cztery miesiące wychodził z domu, jak twoje dziecko jeszcze śpi, i wracał, kiedy ono już śpi, to wtedy wiesz, że czas z dzieckiem, który masz tu i teraz, możesz maksymalnie wykorzystać i możesz się nim upajać.

 

– Pan się upaja?

Upajam się. Tak naprawdę nie interesuje mnie, co kto o mnie pomyśli. Czy wyglądam na umęczonego, na sfatygowanego, pchając wózek z synem po Warszawie, to nie ma żadnego znaczenia. Liczy się tylko to, czy mój syn jest zaopiekowany, szczęśliwy. Nigdy w życiu nie przypuszczałem, że ojcostwo będzie aż tak mocnym doznaniem.

 

Maciej Zakościelny
Fot. East News

 

Zobacz też: Maciej Zakościelny stał się dojrzałym mężczyzną i... nigdy nie wyglądał lepiej! EKSKLUZYWNE VIDEO

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URATUJ ZIEMIĘ: Niezwykłe „lasy kamiennych igieł”
 na Madagaskarze, drzewa jak z bajki na Sokotrze – czy ostatnie bastiony nieskażonej przyrody ocaleją? IZA MIKO: „Pandemia pokazała, że czas na zmiany na poziomie globalnym. Potrzebne jest prawo i wprowadzenie kar”. ELŻBIETA DZIKOWSKA o tym, co nas czeka – „zadeptany” przez turystów świat? TOMASZ ZUBILEWICZ: „Myślimy, że nastąpi dzień, w którym gwałtownie wszystko wróci do stanu poprzedniego. To błąd”. W cyklu Extra: Przeludnienie – kres „luksusu rasy ludzkiej…”.