Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Sebastian Gabsch/Geisler-Fotopre/PAP
NIEZWYKŁE HISTORIE

Walka z hejtem, troska o synka... Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr stawiają czoła wielu trudnościom

Poznaj historię ich miłości

Rafał Kowalski 17 listopada 2021 18:05
Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Sebastian Gabsch/Geisler-Fotopre/PAP

Piętnaście lat pierwszego małżeństwa Macieja Stuhra z żoną Samantą zakończyło się rozwodem w 2014 roku. Chwilę wcześniej aktor spotkał w pracy kobietę, z którą jest do dziś. Sześć lat po ślubie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr ich małżeństwo wydaje się zgodne, szczęśliwe i pełne świeżej energii. To ostatnie to zasługa m.in. 5-letniego Tadeusza oraz dwójki dzieci z poprzednich związków, którzy wnoszą do rodziny wiele kolorów. Jak wygląda historia miłości pary?

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr – poznanie, ślub

Osiem lat temu, gdy Maciej Stuhr poznał Kasię Błażejewską, środowisko aktorów miało zgodnie przyznawać, że przy nowej partnerce, od kolegi z planu bije więcej spokoju. Para spotkała się pierwszy raz w pracy, w Teatrze Nowym, gdzie ówczesna 28-latka pracowała jako koordynator pracy artystycznej przy jednym ze spektakli.

Paparazzi nie potrzebowali wiele czasu, by zrobić zakochanym pierwsze zdjęcia z ukrycia. Fotografie sprawiły, że o nowym związku aktora, który był świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną, zaczęto głośno pisać. Dziennikarze nie wiedzieli jednak wiele o pani Katarzynie, bo zarówno ona, jak i ulubieniec publiczności, mocno strzegli prywatności. 

Tak jest z resztą do dzisiaj - liczbę cytatów na temat życia osobistego można policzyć na palcach jednej ręki. Pewnym jednak jest, że Katarzyna Błażejewska-Stuhr zarabia na tym, kim jest z wykształcenia. Profesjonalna dietetyk kliniczna i psychodietetyk wydała kilka autorskich publikacji w tym m.in. ebooka Jak odżywiać się w ciąży. Praktyczne porady, jadłospis, przepisy.

Mimo mijających lat zakochani nie opowiedzieli nigdy publicznie o zaręczynach, a o ślubie opinia publiczna dowiedziała się przypadkiem. Były Mikołajki 2015 roku, gdy Maciej Stuhr prowadził w telewizji jedną z gal. To wtedy część widzów zauważyła, że 46-latek nosi na palcu obrączkę. Chwilę potem było już jasne, że aktor i dietetyczka pobrali się w tajemnicy. Dlaczego nie ogłosili tego światu? „Nie widziałem nigdy siebie w roli publicznego ślubu i publicznego wyrażania uczuć. Tyle rzeczy robię publicznie, że odczuwam bardzo głęboką potrzebę posiadania czegoś tylko dla siebie i dla swoich najbliższych i z tym się nigdy nie afiszuje. A jak to technicznie rozwiązać? Dla chcącego, nic trudnego!”, tłumaczył syn Jerzego Stuhra w rozmowie z JastrząbPost.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale i odmładza... Czy dieta SIRT na pewno jest bezpieczna? Wątpliwości rozwiewa dietetyk kliniczna Kach Błażejewska-Stuhr

Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, 2010
Fot. VIPHOTO/East News

Maciej i Katarzyna Stuhrowie – jacy są prywatnie? Dzieci pary, hejt

Maciej i Katarzyna wraz dziećmi tworzą patchworkową rodzinę. Owocem ich miłości jest 5-letni syn Tadeusz, ale poza tym aktor wychowuje jeszcze pełnoletnią już córkę Matyldę, a pani Katarzyna o połowię młodszego Stanisława. „Stasiek miał dwa lata, gdy zaczęliśmy być razem. Dla niego to była normalność, takie życie w dwóch domach. Dla Matyśki, która była wtedy nastolatką i przechodziła naturalny okres buntu, było to nieco trudniejsze. Mam wrażenie, że jakoś nam się to udało. Dla nas dorosłych było to łatwiejsze, bo wiedzieliśmy, że po prostu się kochamy”, wspominał w programie UWAGA Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Kochają się, rozumieją swoje wady i doceniają mocne strony. A tych aktor w wybrance na resztę życia widzi wiele. „Kasia od zawsze imponowała mi swoją energią i pomysłami. A to w połączeniu z faktem, że jest świetnym fachowcem w swojej dziedzinie, daje piękne rezultaty”, opowiadał Maciej Stuhr magazynowi Gwiazdy.

Dietetyczkę szybko polubili też znajomi męża z pracy. Małżonkom zdarza spotkać się na planie filmowym czy próbie w teatrze. „Kiedy Kasia wpada na plan, by pobyć trochę z Maćkiem, wszyscy się cieszą. Jest tak ciepłą radosną osobą, że od razu każdemu poprawia humor. Razem potrafią rozbawić całą ekipę”- zdradzała mediom kilka lat temu osoba z produkcji serialu Belfer.

Niestety małżonkowie muszą też od czasu do czasu zmagać się z hejtem. Wszystko przez zaangażowanie polityczne, do jakiego przyzwyczaił nas Maciej Stuhr. Aktorowi wiele razy zdarzało się dosadnie i głośno komentować decyzje rządzących, co nie podobało się jej zwolennikom. Para dostawała groźby, dlaczego żona artysty poprosiła go, by wycofał się w tym temacie w cień. „Dostajemy dziesiątki telefonów (zarówno w dzień, jak i w nocy) z pogróżkami i wyzwiskami. Nie mówię o napastliwych i obraźliwych komentarzach pod przekłamanymi i zmanipulowanymi fragmentami wypowiedzi. Mówię o osobach, które czynią wysiłek, aby zdobyć numer, zadzwonić, skonfrontować się z naszym głosem, telefonem, pocztą głosową – i zagrozić nam”, przyznawała smutno w Gazecie Wyborczej.

Kilka dni temu aktor wybrał się na granicę polsko-białoruską, gdzie pomagał migrantom. Ponadto on i żona zostali pełnomocnikami czterech Syryjczyków ubiegających się o azyl. Wszystko to sprawiło, że ludzie o dużej nienawiści zdewastowali rodzinny grób rodziny Stuhrów. „Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą. Każdy ma oczy i widzi, dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być "gdzieś pośrodku" naprawdę już się nie da”, napisał smutny Maciej Stuhr na Facebooku. Jego tata dodał, że obawia się o bezpieczeństwo bliskich. „Jesteśmy zszokowani tym, co się stało. Boję się, że jest to kolejna eskalacja niechęci w stosunku do mnie, ale przede wszystkim mojego syna”, przyznał Jerzy Stuhr dla Gazety Wyborczej.

Poruszona losem migrantów jest też Katarzyna Błażejewska-Stuhr, która tak jak mąż nie zamierza milczeć w tej sprawie.

CZYTAJ TEŻ: Oni udowadniają, że miłość przetrwa wszystko! Oto pary z najdłuższym stażem związku

Mimo czasu pełnego niepokoju, zakochanym i ich najbliższym życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości. 

Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, 2021
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.