Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Sebastian Gabsch/Geisler-Fotopre/PAP
NIEZWYKŁE HISTORIE

Walka z hejtem, troska o 5-letniego syna... Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr są razem już ósmy rok 

Poznaj historię ich miłości

Rafał Kowalski 23 czerwca 2021 18:57
Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr
Fot. Sebastian Gabsch/Geisler-Fotopre/PAP

Piętnaście lat pierwszego małżeństwa Macieja Stuhra z żoną Samantą zakończyło się rozwodem w 2014 roku. Chwilę wcześniej aktor spotkał w pracy kobietę, z którą jest do dziś. Sześć lat po ślubie z Katarzyną Błażejewską-Stuhr ich małżeństwo wydaje się zgodne, szczęśliwe i pełne świeżej energii. To ostatnie to zasługa m.in. 5-letniego Tadeusza oraz dwójki dzieci z poprzednich związków, którzy wnoszą do rodziny wiele kolorów. Jak wygląda historia miłości pary?

Maciej Stuhr i Katarzyna Błażejewska-Stuhr – poznanie, ślub

Osiem lat temu, gdy Maciej Stuhr poznał Kasię Błażejewską, środowisko aktorów miało zgodnie przyznawać, że przy nowej partnerce, od kolegi z planu bije więcej spokoju. Para spotkała się pierwszy raz w pracy, w Teatrze Nowym, gdzie ówczesna 28-latka pracowała jako koordynator pracy artystycznej przy jednym ze spektakli.

Paparazzi nie potrzebowali wiele czasu, by zrobić zakochanym pierwsze zdjęcia z ukrycia. Fotografie sprawiły, że o nowym związku aktora, który był świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną, zaczęto głośno pisać. Dziennikarze nie wiedzieli jednak wiele o pani Katarzynie, bo zarówno ona, jak i ulubieniec publiczności, mocno strzegli prywatności. 

Tak jest z resztą do dzisiaj - liczbę cytatów na temat życia osobistego można policzyć na palcach jednej ręki. Pewnym jednak jest, że Katarzyna Błażejewska-Stuhr zarabia na tym, kim jest z wykształcenia. Profesjonalna dietetyk kliniczna i psychodietetyk wydała kilka autorskich publikacji w tym m.in. ebooka Jak odżywiać się w ciąży. Praktyczne porady, jadłospis, przepisy.

Mimo mijających lat zakochani nie opowiedzieli nigdy publicznie o zaręczynach, a o ślubie opinia publiczna dowiedziała się przypadkiem. Były Mikołajki 2015 roku, gdy Maciej Stuhr prowadził w telewizji jedną z gal. To wtedy część widzów zauważyła, że 46-latek nosi na palcu obrączkę. Chwilę potem było już jasne, że aktor i dietetyczka pobrali się w tajemnicy. Dlaczego nie ogłosili tego światu? „Nie widziałem nigdy siebie w roli publicznego ślubu i publicznego wyrażania uczuć. Tyle rzeczy robię publicznie, że odczuwam bardzo głęboką potrzebę posiadania czegoś tylko dla siebie i dla swoich najbliższych i z tym się nigdy nie afiszuje. A jak to technicznie rozwiązać? Dla chcącego, nic trudnego!”, tłumaczył syn Jerzego Stuhra w rozmowie z JastrząbPost.

CZYTAJ TEŻ: Nie tylko wspomaga odchudzanie, ale i odmładza... Czy dieta SIRT na pewno jest bezpieczna? Wątpliwości rozwiewa dietetyk kliniczna Kach Błażejewska-Stuhr

Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, 2010
Fot. VIPHOTO/East News

Maciej i Katarzyna Stuhrowie – jacy są prywatnie? Dzieci pary, hejt

Maciej i Katarzyna wraz dziećmi tworzą patchworkową rodzinę. Owocem ich miłości jest 5-letni syn Tadeusz, ale poza tym aktor wychowuje jeszcze pełnoletnią już córkę Matyldę, a pani Katarzyna o połowię młodszego Stanisława. „Stasiek miał dwa lata, gdy zaczęliśmy być razem. Dla niego to była normalność, takie życie w dwóch domach. Dla Matyśki, która była wtedy nastolatką i przechodziła naturalny okres buntu, było to nieco trudniejsze. Mam wrażenie, że jakoś nam się to udało. Dla nas dorosłych było to łatwiejsze, bo wiedzieliśmy, że po prostu się kochamy”, wspominał w programie UWAGA Katarzyna Błażejewska-Stuhr.

Kochają się, rozumieją swoje wady i doceniają mocne strony. A tych aktor w wybrance na resztę życia widzi wiele. „Kasia od zawsze imponowała mi swoją energią i pomysłami. A to w połączeniu z faktem, że jest świetnym fachowcem w swojej dziedzinie, daje piękne rezultaty”, opowiadał Maciej Stuhr magazynowi Gwiazdy.

Dietetyczkę szybko polubili też znajomi męża z pracy. Małżonkom zdarza spotkać się na planie filmowym czy próbie w teatrze. „Kiedy Kasia wpada na plan, by pobyć trochę z Maćkiem, wszyscy się cieszą. Jest tak ciepłą radosną osobą, że od razu każdemu poprawia humor. Razem potrafią rozbawić całą ekipę”- zdradzała mediom kilka lat temu osoba z produkcji serialu Belfer.

Niestety małżonkowie muszą też od czasu do czasu zmagać się z hejtem. Wszystko przez zaangażowanie polityczne, do jakiego przyzwyczaił nas Maciej Stuhr. Aktorowi wiele razy zdarzało się dosadnie i głośno komentować decyzje rządzących, co nie podobało się jej zwolennikom. Para dostawała groźby, dlaczego żona artysty poprosiła go, by wycofał się w tym temacie w cień. „Dostajemy dziesiątki telefonów (zarówno w dzień, jak i w nocy) z pogróżkami i wyzwiskami. Nie mówię o napastliwych i obraźliwych komentarzach pod przekłamanymi i zmanipulowanymi fragmentami wypowiedzi. Mówię o osobach, które czynią wysiłek, aby zdobyć numer, zadzwonić, skonfrontować się z naszym głosem, telefonem, pocztą głosową – i zagrozić nam”, przyznawała smutno w Gazecie Wyborczej.

Zakochanym i ich najbliższym życzymy kolejnych lat w zdrowiu i miłości. 

Maciej Stuhr, Katarzyna Błażejewska-Stuhr, 2021
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.