Łukasz Kwiatkowski, nie żyje
Fot. Facebook/ALKS STAL Grudziądz
POŻEGNANIE

Nie żyje dwukrotny olimpijczyk Łukasz Kwiatkowski. Miał 36 lat!

Sportowiec zmagał się z poważną chorobą

Olga Figaszewska 26 listopada 2018 15:25
Łukasz Kwiatkowski, nie żyje
Fot. Facebook/ALKS STAL Grudziądz

To ogromna strata dla świata sportu. Zmarł Łukasz Kwiatkowski, były olimpijczyk w kolarstwie torowym. Sportowiec miał zaledwie 36 lat. W ostatnich latach walczył z poważną chorobą.

Śmierć Łukasza Kwiatkowskiego. Kim był?

Łukasz Kwiatkowski dwukrotnie reprezentował Polskę na igrzyskach olimpijskich w Atenach i Pekinie.  W 2002 roku zdobył tytuł Mistrza Europy w sprincie indywidualnym. Podium zdobył po raz kolejny w 2005 we Włoszech w sprincie drużynowym. Zdobył łącznie 55 medali. Ze sportem profesjonalnym pożegnał się osiem lat temu.  Łukasz Kwiatkowski chorował na białaczkę. Zmarł w niedzielę, 25 listopada.

O jego śmierci w niedzielę poinformował na Facebooku klub ALKS Stal Grudziądz. „Z ogromnym smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 25.11.2018 zmarł długoletni zawodnik naszego klubu dwukrotny olimpijczyk (2004 Ateny i 2008 Pekin), wielokrotny medalista Mistrzostw Europy (9 medali) i zdobywca 55 medali Mistrzostw Polski w kolarstwie torowym Łukasz Kwiatkowski”, czytamy. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.