Łukasz Jakóbiak, Viva! lipiec 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

To koniec programu 20m2 Łukasza Jakóbiaka!

Wszystko z powodu coming outu dziennikarza

Sabina Zięba 24 lipca 2020 13:00
Łukasz Jakóbiak, Viva! lipiec 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Łukasz Jakóbiak zasłynął w polskim show-biznesie za sprawą programu internetowego 20m2. Dziennikarz w swojej kawalerce przeprowadzał wywiady z gwiazdami znanymi z pierwszych stron gazet. Do dziś jego program zdobył aż 404 tysiące subskrypcji. Mimo sporej popularności teraz podjął jednak decyzję o zakończeniu nagrań. Podobno wszystko z powodu niedawnego coming outu...

Zakończenie programu 20m2

Przez lata funkcjonowania programu, jego gośćmi byli m. in. Edyta Górniak, Doda, Janusz Korwin-Mikke czy Magda Gessler. Obok wywiadów na kanale pojawiały się filmy z serii Jak mieszkają gwiazdy. Ponadto w ostatnim czasie Łukasz Jakóbiak przestał skupiać się tylko i wyłącznie na gwiazdach, lecz zaczął też rozmowy ze specjalistami z zakresu samorozwoju, medycyny czy psychologii oraz innymi ciekawymi osobami. Mimo dużej popularności, dziennikarz w mediach społecznościowych ogłosił w czwartek 23 lipca zaskakującą decyzję.

Swój wpis zaczął zwracając się do wszystkich fanów: „Pragnę podziękować Wam z całych sił za wspólnie przeżyty, piękny czas. Ponad 8 lat programu, gości, zdarzeń, komentarzy, projektów towarzyszących, ale przede wszystkim odkrywania siebie”.

Następnie nawiązał do wydarzeń z marca tego roku, kiedy dokonał coming outu i wyznał, że jest gejem. Dodał: „Już od dłuższego czasu zastanawiałem się nad zakończeniem programu, ale dopiero zdarzenia z 21 marca tego roku, pomogły mi w podjęciu decyzji. Doświadczyłem tego dnia najwspanialszego jak do tej pory, uczucia spokoju. Poczułem najgłębsze, a przede wszystkim bardzo klarowne uczucie miłości. Spotkałem wtedy najprawdziwszego siebie i usłyszałem, że będę się realizować przez tworzenie przestrzeni, w której inni również będą mogli poczuć miłość. Jest to również jeden z powodów, dla których zakończyłem realizację swojego programu”.

Z kolei w pożegnalnym filmie wyjaśnił: „Kiedy zaczynałem nagrywać program, chciałem wypełnić to, czego myślałem że we mnie nie ma. Myślałem, że nie ma we mnie wyjątkowości, radości, że jestem nieidealny. Szedłem po miłość, a nie z miłości”.

Jednocześnie zaznaczył, że całą swoją energię przenosi na autorskie warsztaty Święty Spokój, z którymi startuje już 24 sierpnia. Co będzie jego celem podczas spotkań? Ujawnił: „Nie będę niczego uczył. Nie jestem nauczycielem. Będę jedynie stwarzał odpowiednie warunki, prowadził Was do ciszy, odpoczynku od myśli. Będziemy rozmawiali i będę pozwalał sobie być w tej przestrzeni razem z Wami. Bycie tam uzdrawia. Rozluźnia napięcia i obawy. Pokażę Ci jak to jest być sobą. Wystarczy, że jesteś”.

W rozmowie z Wirtualnymi Mediami Jakóbiak dodał także, że marki 20m2 nikt nie przejmuje, a treści nadal pozostaną na kanale.

Myślicie, że to dobra decyzja?  

Łukasz Jakóbiak w sesji dla VIVY! w 2014 roku

Łukasz Jakóbiak
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

WERONIKA ROSATI o życiu w Los Angeles i córce: „Moment, w którym zaczęło się moje drugie życie, to narodziny córki”. AGNIESZKA I PIOTR GŁOWACCY: Para popularnych aktorów, rodzice bliźniaków, opowiadają o „podwójnym” szczęściu i o dojrzewaniu do miłości. JOHN PORTER: Najsłynniejszy Walijczyk mieszkający od 46 lat w Polsce mówi: „Jestem lekkim socjopatą”. Dlaczego? Ponadto HISTORIE NIEZWYKŁYCH WIĘZI MATEK I CÓREK oraz opowieść o MEMPHIS, mieście bluesa, grilla i Presleya.