Jak czuje się najwierniejszy wolontariusz Orkiestry?

Olga Figaszewska 12 stycznia 2019 14:51

Łukasz Berezak jest najwierniejszym wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kwestuje już od 5 lat. Zaczął jako 10-latek. Sam jest bardzo ciężko chory. Od urodzenia zmaga się z nieuleczalną chorobą Leśniowskiego-Crohna, a oprócz tego mierzy się z innymi dolegliwościami pobocznymi. Ostatnio musiał poddawać się specjalnym masażom, by pobudzić mięśnie ciała do pracy. Czy w tym roku również weźmie udział w 28. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W jakim jest stanie? W rozmowie z dziennikarką VIVY!, Krystyną Pytlakowską mama Łukasza rozwiała wszelkie wątpliwości.

Łukasz Berezak będzie kwestował podczas 28. Finału WOŚP

Musiałyby się zawalić świat gdyby Łukasz Berezak miał zrezygnować z kwestowania. W tym roku zamierza pojechać na wózku, który będzie pchała jego mama i zbierać pieniądze na orkiestrę. Zrobi to również dla Jurka Owsiaka, którego uwielbia i uważa za przyjaciela.

„Baliśmy się, że w tym roku zdrowie mu nie pozwoli na kwestowanie. Przed świętami przeszedł ciężką grypę jelitową, którą długo leczyliśmy. Codziennie cierpi na bóle brzucha i mięśni, i nigdy nie wiadomo, co jeszcze się odezwie", wyznała w rozmowie z Krystyną Pytlakowską mama Łukasza, Iza Berezak.

„Nasze życie upływa pomiędzy szpitalami i wizytami u lekarzy, ale Łukasz zrezygnować z wolontariatu nie chce za żadne skarby i będzie kwestował w tym roku w Szczecinie w kręgielni i Teatrze Lalek. Od kilku miesięcy gromadził różne gadżety na aukcji dla WOŚP. Dostaje je od znanych ludzi, między innymi od Szkła Kontaktowego i ma na nadzieję, że uda mu się uzbierać dużą sumę”, dodaje.

Krystyna Pytlakowska zapytała mamę Łukasza, w jaki sposób radzi sobie z chorobą syna. Co robi, żeby się nie załamać? Iza Berezak nie ukrywa, że już kilkukrotnie była bliska załamania, ale nie może sobie na nie pozwolić, tym bardziej że Łukasz jest silny psychicznie i ciągle wierzy, że wyzdrowieje. Są też ludzie, którzy modlą się o zdrowie dla niego. Kiedy kwestuje podczas WOŚP wiele osób podchodzi do niego na ulicy. Nie ma prawa zrezygnować, bo to oznaczałoby, że WOŚP w Szczecinie nie istnieje. Łukasz Berezak stał się twarz orkiestry i już został zaproszony na podsumowanie wyniku zbiórki do Warszawy, które odbędzie się w lutym. Wtedy na pewno się z Łukaszem zobaczymy i pogratulujemy świetnego wyniku! 

1/4
Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
1/4

Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017

2/4
Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
2/4

Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017

3/4
Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
3/4

Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017

4/4
Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017
Copyright @Szymon Szcześniak/LAF AM
4/4

Łukasz Berezak, VIVA! lipiec 2017

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.