Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

„Forbes” opublikował ranking najbogatszych Polaków

Jaki jest ich majątek?

Weronika Kostyra 23 lutego 2018 14:00
Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News

To, że Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian otwierają listę najbogatszych Polaków magazynu Forbes nie dziwi nikogo. Przecież odziedziczyli majątek po najbogatszym Polaku Janie Kulczyku, który zmarł 29 lipca 2015 roku. Z majątkiem wycenionym na 13,898 mld zł rodzeństwo zostało uznane za najbogatszych Polaków w 2018 roku.

Lista najbogatszych Polaków

Kto jeszcze znalazł się na liście? Na drugim miejscu jest kierowca rajdowy Michał Sołowow (11,41 mld zł). Kolejne miejsce zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, współtwórca Polsatu, z majątkiem w wysokości 10,201 mld zł. Czwarte i piąte miejsca zajęli kolejno: Jerzy Starak z branży farmaceutycznej i Dariusz Miłek, twórca sieci obuwniczej CCC.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także:

6. Tomasz Biernacki, który rok temu zajmował dopiero 37. miejsce. Tajemniczy przedsiębiorca jest założycielem sieci sklepów Dino Polska.

7. Paweł Marchewka, założyciel i prezes firmy Techland produkującej gry komputerowe.

8. Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie, których firma jest największym producentem mebli w Polsce.

9. Zbigniew Juroszek z rodziną, właściciele grupy deweloperskiej.

10. German Efromovich, brazylijski przedsiębiorca o polskich korzeniach.

Aby znaleźć się w pierwszej setce najbogatszych Polaków, należy mieć majątek co najmniej w wysokości 491 miliona złotych. Stu najbogatszych Polaków z rankingu Forbesa łącznie posiada majątek w wysokości aż 147 miliardów złotych! W tym roku padł także pewien rekord – aż pięć pierwszych osób z rankingu trafi na listę najbogatszych ludzi świata. 

Dominika Kulczyk w niebieskiej sukience i Sebastian Kulczyk
Fot. east news

Dominika Kulczyk, „VIVA!’’
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.