Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

„Forbes” opublikował ranking najbogatszych Polaków

Jaki jest ich majątek?

Weronika Kostyra 23 lutego 2018 14:00
Sebastian Kulczyk, Dominika Kulczyk
Fot. East News

To, że Dominika Kulczyk i jej brat Sebastian otwierają listę najbogatszych Polaków magazynu Forbes nie dziwi nikogo. Przecież odziedziczyli majątek po najbogatszym Polaku Janie Kulczyku, który zmarł 29 lipca 2015 roku. Z majątkiem wycenionym na 13,898 mld zł rodzeństwo zostało uznane za najbogatszych Polaków w 2018 roku.

Lista najbogatszych Polaków

Kto jeszcze znalazł się na liście? Na drugim miejscu jest kierowca rajdowy Michał Sołowow (11,41 mld zł). Kolejne miejsce zajmuje Zygmunt Solorz-Żak, współtwórca Polsatu, z majątkiem w wysokości 10,201 mld zł. Czwarte i piąte miejsca zajęli kolejno: Jerzy Starak z branży farmaceutycznej i Dariusz Miłek, twórca sieci obuwniczej CCC.

W pierwszej dziesiątce znaleźli się także:

6. Tomasz Biernacki, który rok temu zajmował dopiero 37. miejsce. Tajemniczy przedsiębiorca jest założycielem sieci sklepów Dino Polska.

7. Paweł Marchewka, założyciel i prezes firmy Techland produkującej gry komputerowe.

8. Bogdan i Elżbieta Kaczmarkowie, których firma jest największym producentem mebli w Polsce.

9. Zbigniew Juroszek z rodziną, właściciele grupy deweloperskiej.

10. German Efromovich, brazylijski przedsiębiorca o polskich korzeniach.

Aby znaleźć się w pierwszej setce najbogatszych Polaków, należy mieć majątek co najmniej w wysokości 491 miliona złotych. Stu najbogatszych Polaków z rankingu Forbesa łącznie posiada majątek w wysokości aż 147 miliardów złotych! W tym roku padł także pewien rekord – aż pięć pierwszych osób z rankingu trafi na listę najbogatszych ludzi świata. 

Dominika Kulczyk w niebieskiej sukience i Sebastian Kulczyk
Fot. east news

Dominika Kulczyk, „VIVA!’’
Fot. Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek/LAF AM

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.