Andy Wachowski i Lana Wachowski na premierze "Atlasu chmur" w Los Angeles, 24 października 2012 roku
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER
ZE ŚWIATA

Reżyserzy Matriksa - bracia Wachowscy są już... siostrami! Lilly Wachowski ogłosiła: „Też jestem transseksualną kobietą”

10 marca 2016 13:44
Andy Wachowski i Lana Wachowski na premierze "Atlasu chmur" w Los Angeles, 24 października 2012 roku
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Lilly (wcześniej Andy) Wachowski podobnie jak jej siostra (wcześniej brat), Lana (wcześniej Larry), publicznie ogłosiła, że jest transseksualną kobietą. Zdecydowała się na ten krok, po tym jak „Daily Mail” zagroził, że zrobi to bez jej zgody.

 

Jedna z (teraz już) twórczyń kultowego „Matrixa” zadziwiła fanów publicznym oświadczeniem, cztery lata po tym, gdy coming outu dokonała jej siostra, Lana. Opatrzyła je ironicznym tytułem, stylizowanym na nagłówek z tabloidu - „Szokująca zmiana płci – bracia Wachowscy siostrami!!!”.

 

48-letnia Lilly w gazecie dla osób LGBT z Chicago „Windy City Times” wyznała, że zdecydowała, by publicznie przyznać się do zmiany płci, gdy dziennikarz brytyjskiego „Daily Mail” próbował zmusić ją do udzielenia wywiadu na ten temat.

 

Second Wachowski filmmaker sibling comes out as trans, Lilly releases statement to Windy City Timeshttp://www.windycitymediagroup.com/lgbt/Second-Wachowski-filmmaker-sibling-comes-out-as-trans-/54509.html

Posted by Windy City Times on Tuesday, March 8, 2016

 

Wiedziałam, że kiedyś będę musiała dokonać publicznego coming outu. - Napisała Wachowski i zauważyła gorzko - Trudno ukryć, że jest się osobą transseksualną. Potrzebowałam trochę czasu na przygotowanie, by poczuć się komfortowo. Ale widocznie nie ja o tym decyduję.

 

W oświadczeniu napisała, że dziennikarz z brytyjskiego dziennika zagroził jej upublicznieniem informacji wbrew jej woli. Nawiązała też do tragicznych wydarzeń z 2013, gdy transseksualna nauczycielka, Lucy Meadows popełniła samobójstwo, po tym jak napisał o niej „Daily Mail". Dziennikarz zasugerował, że kobieta może mieć zły wpływ na delikatną psychikę dzieci, podsumowując: „jest nie tylko w złym ciele... ma też niewłaściwą pracę”. Tabloid spotkał się wtedy z falą krytyki, a sensacyjny charakter artykułu wymieniano jako powód śmierci kobiety.

 

W oświadczeniu Lilly poruszyła temat trudności, z którymi spotykają się transseksualiści i stwierdziła, że chociaż widać postępy, osoby transseksualne „wciąż są demonizowane przez media”. Wyznała też, że o jej sytuacji wiedzą już przyjaciele, rodzina i koledzy z pracy i że dostaje od nich dużo wsparcia.

 

Polecamy też: Zakazana w pięciu krajach „Dziewczyna z portretu” z Oscarem za rolę drugoplanową.

 

 

 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.