Andy Wachowski i Lana Wachowski na premierze "Atlasu chmur" w Los Angeles, 24 października 2012 roku
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER
ZE ŚWIATA

Reżyserzy Matriksa - bracia Wachowscy są już... siostrami! Lilly Wachowski ogłosiła: „Też jestem transseksualną kobietą”

10 marca 2016 13:44
Andy Wachowski i Lana Wachowski na premierze "Atlasu chmur" w Los Angeles, 24 października 2012 roku
Fot. Retna/Photoshot/REPORTER

Lilly (wcześniej Andy) Wachowski podobnie jak jej siostra (wcześniej brat), Lana (wcześniej Larry), publicznie ogłosiła, że jest transseksualną kobietą. Zdecydowała się na ten krok, po tym jak „Daily Mail” zagroził, że zrobi to bez jej zgody.

 

Jedna z (teraz już) twórczyń kultowego „Matrixa” zadziwiła fanów publicznym oświadczeniem, cztery lata po tym, gdy coming outu dokonała jej siostra, Lana. Opatrzyła je ironicznym tytułem, stylizowanym na nagłówek z tabloidu - „Szokująca zmiana płci – bracia Wachowscy siostrami!!!”.

 

48-letnia Lilly w gazecie dla osób LGBT z Chicago „Windy City Times” wyznała, że zdecydowała, by publicznie przyznać się do zmiany płci, gdy dziennikarz brytyjskiego „Daily Mail” próbował zmusić ją do udzielenia wywiadu na ten temat.

 

Second Wachowski filmmaker sibling comes out as trans, Lilly releases statement to Windy City Timeshttp://www.windycitymediagroup.com/lgbt/Second-Wachowski-filmmaker-sibling-comes-out-as-trans-/54509.html

Posted by Windy City Times on Tuesday, March 8, 2016

 

Wiedziałam, że kiedyś będę musiała dokonać publicznego coming outu. - Napisała Wachowski i zauważyła gorzko - Trudno ukryć, że jest się osobą transseksualną. Potrzebowałam trochę czasu na przygotowanie, by poczuć się komfortowo. Ale widocznie nie ja o tym decyduję.

 

W oświadczeniu napisała, że dziennikarz z brytyjskiego dziennika zagroził jej upublicznieniem informacji wbrew jej woli. Nawiązała też do tragicznych wydarzeń z 2013, gdy transseksualna nauczycielka, Lucy Meadows popełniła samobójstwo, po tym jak napisał o niej „Daily Mail". Dziennikarz zasugerował, że kobieta może mieć zły wpływ na delikatną psychikę dzieci, podsumowując: „jest nie tylko w złym ciele... ma też niewłaściwą pracę”. Tabloid spotkał się wtedy z falą krytyki, a sensacyjny charakter artykułu wymieniano jako powód śmierci kobiety.

 

W oświadczeniu Lilly poruszyła temat trudności, z którymi spotykają się transseksualiści i stwierdziła, że chociaż widać postępy, osoby transseksualne „wciąż są demonizowane przez media”. Wyznała też, że o jej sytuacji wiedzą już przyjaciele, rodzina i koledzy z pracy i że dostaje od nich dużo wsparcia.

 

Polecamy też: Zakazana w pięciu krajach „Dziewczyna z portretu” z Oscarem za rolę drugoplanową.

 

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MAŁGORZATA ROZENEK-MAJDAN i RADOSŁAW MAJDAN w przejmującej rozmowie o walce o dziecko, mierzonej poświęceniem, niepewnością, ale i wdzięcznością. MICHAŁ ŻEBROWSKI i EUGENIUSZ KORIN, dyrektor i reżyser Teatru 6. piętro. Czy się lubią, podziwiają i... kłócą. MARIOLA BOJARSKA FERENC Los naznaczony tragediami: wypadek mamy, walka o życie synka, rozwód, choroba męża. W cyklu EXTRA: Czy w kontekście niemieckich obozów koncentracyjnych może być mowa o modzie? – opowiada antropolożka mody Karolina Sulej. PODRÓŻ „Będziecie tam wracać”, mówi o Bieszczadach słynna podróżniczka Elżbieta Dzikowska.