Leszek Stanek
Fot. Instagram/@leszek_stanek
O TYM SIĘ MÓWI

Leszek Stanek: „Kiedy trafiłem na stół operacyjny, to już było zagrożenie sepsą”

Aktor szczerze opowiedział o zmaganiach z chorobą

Olga Figaszewska 18 lutego 2020 17:25
Leszek Stanek
Fot. Instagram/@leszek_stanek

Leszek Stanek na początku roku zamieścił w sieci poruszający wpis. Aktor trafił do szpitala, w którym spędził kilka tygodniu walczył o powrót do zdrowia. Okazało się, że przeszedł poważną operację. Nie zdradził wówczas, co mu dolegało. Teraz udzielił wywiadu Agnieszce Jastrzębskiej w Dzień Dobry TVN, w którym wszystko wyjaśnił.

Leszek Stanek o zmaganiach z chorobą

Leszek Stanek ciężko zachorował. Trafił do szpitala z zagrożeniem życia. Przeszedł operację, która była dla niego ratunkiem. Choroba zmieniła całkowicie jego życie. Inaczej patrzy na świat. O swoich zmaganiach poinformował w mediach społecznościowych. W rozmowie z Agnieszką Jastrzębską dla Dzień Dobry TVN aktor podziękował fanom za wsparcie i zainteresowanie jego sytuacją.

„Przyznam, że był to taki okres głębokich przemyśleń. W momencie, kiedy człowiek jest w ciężkim stanie zdrowotnym zaczyna doceniać takie drobne rzeczy, dotychczas niezauważalne”, wyznał.

Leszek Stanek wrócił z Sylwestra, którego spędził w Nicei. Dokuczały mu silne bóle brzucha. Były na tyle silne, że aktor nie mógł się poruszać o własnych siłach. Podejrzewano niestrawność, ale była to błędna diagnoza.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Zastanawiałem się czy wstawiać taki post ale przecież to również ważny moment w moim życiu a takimi staram się z Wami dzielić. Nie chodzi tutaj o współczucie ani o dni bólu i cierpienia które skończyły się na stole operacyjnym ani tez o przyczyny (wiec nie pytajcie o nie proszę bo to nie istotne) Chodzi o sytuacje które uświadomiły mi ze warto cieszyć się kazdym dniem‼️ Często dopiero w chwili kiedy dotknie nas jakaś tragedia to wtedy weryfikujemy swoje życie na nowo i tym oto sposobem jedne sprawy stają się bardziej a inne mniej istotne. Jestem wkurzony i owszem ze teraz będę musiał odpuścić kilka rzeczy, ze opóźnią się moje projekty zawodowe a inne będę musiał pogrzebać w pamięci. Jestem wkurzony że straciłem na wadze i ze nie pochodzę w najbliższym czasie na treningi. Ale jestem szczesliwy że mogę w końcu napić się wody😝 tak kochani NAPIĆ SIĘ WODY‼️ Nie dostrzegamy i nie doceniamy wielu sytuacji, rzeczy, ludzi aż do momentu.... Kiedy już nie ma czego dostrzegać i doceniać. Taka sytuacja😘 _________________________________________ #STANEKwith🖤

Post udostępniony przez STANEK (@leszek_stanek)

„Była to niedrożność jelit i zrosty po poprzednich operacjach. Ból był niesamowity”, wyznał. Najgorsza była niewiedza. „Kiedy trafiłem na stół operacyjny, to już było zagrożenie sepsą i dosyć poważne zagrożenie życia. W ogromnych bólach, jeszcze przed narkozą musiałem wyrazić zgodę na operację i tam były takie klauzule, jak skrócenie jelita, wycięcie jelita, zrobienie stomii, co dla mnie jest niewyobrażalne”, dodał.

„Straciłem 11 kg i zacząłem mieć stany depresyjne związane z utratą wagi, bo wiem ile pracy kosztowało mnie  uformowanie mojego ciała. Chciałem poruszyć ważny temat świadomości wśród pacjentów. Nie powinniśmy przepraszać, że chorujemy, że żyjemy i obawiać się rozmawiać i pytać lekarzy”, wyznał.

Dziś aktor fizycznie czuje się bardzo dobrze.  Wyszedł ze szpitala po kilku tygodniach. Leszek Stanek może liczyć na wsparcie swoich przyjaciół i fanów.

„Z tej sytuacji wyszło coś dobrego. Ludzie zaczęli się otwierać i pisać, że są w szpitalu. Dzieląc wspólnie jeden problem, mogliśmy się wspierać i efekty tego widać do dzisiaj, i bardzo się z tego cieszę”, zakończył wywiad z Agnieszką Jastrzębską.

Życzymy dużo sił i zdrowia!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nie wiem czy się ze mną zgodzicie? Oby nie wszyscy, bo będzie nudno🥳 Instagram to nie tylko miejsce na piękno i szczęście, bo żadne życie nie składa się jedynie z tych dwóch składowych. Życie jest zróżnicowane co najmniej tak jak zróżnicowane są filtry i presety z których korzystamy nie tylko w internecie. Dlatego postanowiłem pokazać te dwa zdjęcia (pościel była praną w między czasie;) Różnica między fotami to światło (preset jest ten sam;) i... związek chorobotwórczy oraz czas (2,5tyg -11kg)😝 Pokazuje różnicę z „przed i po” szpitalnych przejściach. Jestem estetą, ale mimo poważnej jak dla mnie utraty wagi oraz krzywo przyszytego pępka 😂 zdaje sobie sprawę z tego że są ważniejsze sprawy od tego. Fakt! Mam świadomość dwóch rzeczy: —————————————————————————- 1. Nadrobię szybko straty, ponieważ mam motywacje do działania oraz energię by to zrobić, więc w sierpniu na bank zostanę misss Podkarpacia Śląskiego🤣 —————————————————————————- 2. Również mam świadomość tego, że fizyczność przemija i nie powinna być wyznacznikiem naszej „osobowości” oraz stanowić celu samego w sobie. Gonitwa za ideałem nie ma sensu (bo jak sam/siebie chcesz dogonić?;) —————————————————————————- Zmieniajmy to co możemy zmieniać, byle na lepsze a całą resztą się nie przejmujmy bo nie ma po co?! —————————————————————————- Do pracy i na uczelnie wracam już od lutego (na treningi chwile później;) wiec bądźcie gotowi na nową moc buziaków codziennych😘 a tym czasem czeka na mnie w Paryżu Leonardo da Vinci🛫🗼 —————————————————————————- #miłegodnia #buziakcodzienny #STANEKwith🖤

Post udostępniony przez STANEK (@leszek_stanek)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.