Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo
O NIEJ JEST GŁOŚNO

Martyna Wojciechowska powinna przestać podróżować? Słowa lekarzy nie pozostawiają wątpliwości

Weronika Kostyra 10 września 2017 18:00
Martyna Wojciechowska, VIVA! kwiecień 2017
Fot. Mateusz Stankiewicz/AF Photo

Martyna Wojciechowska często podejmuje ryzyko i kocha adrenalinę. Dziennikarka i podróżniczka nie raz była bliska śmierci. „Większość z nas może zdobywać góry. Ja jestem tego dowodem: dwa razy złamany kręgosłup, chemioterapia, dwie ciężkie operacje, astma, niewydolność żylna. Wydawałoby się, ze jestem wrakiem człowieka. Nie wiem, czy to za sprawą treningu, czy wyjątkowo silnej psychiki, ale czasami wydaje mi się, że góry nie tylko udaje mi się zdobywać, ale też je przenosić”, powiedziała w jednym z wywiadów.

Stan zdrowia Martyny Wojciechowskiej nie pozwala jej podróżować

Innego zdania są niestety lekarze, którzy sugerują podróżniczce, aby zwolniła obroty i zrezygnowała z niebezpiecznych wypraw:  „Zdaniem lekarzy powinnam się oszczędzać i prowadzić regularny tryb życia. Nie podróżować, nie zmieniać stref czasowych i tak dalej”, powiedziała w rozmowie z „Faktem”.

Sama przyznaje, że nie może ich posłuchać: „Świat jest zbyt fascynujący, by siedzieć w miejscu, dlatego wyruszyłam dalej nagrywać program „Kobieta na krańcu świata”. Ze względu na mój obojczyk chłopaki nie pozwalają mi niczego dźwigać. Bardzo o mnie dbają!”

Dziennikarka nie rezygnuje z wyzwań, chociaż jest świadoma, że jest mniej sprawna niż dawniej. W Wywiadzie dla VIVY! Powiedziała niedawno:

 „Na tym etapie życia więcej mnie ogranicza niż dawniej, co wynika z procesu uczenia się i zdobywania doświadczenia. Ale wciąż kreuję pomysły „niemożliwe do zrealizowania” i każdego dnia utwierdzam się w przekonaniu, że niemożliwe nie istnieje. Jeżeli w coś włożymy wystarczająco dużo energii, czasu i poświęcenia, możemy osiągnąć wszystko. Byle się w tym nie zapędzić”, wyznała Krystynie Pytlakowskiej.

Zobacz także: „Nawet wychodząc z domu nigdy nie wiemy, czy do niego wrócimy”. Martyna Wojciechowska spisała testament!

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.