znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Legendarny polski sportowiec i trener kadry w tenisie stołowym nie żyje

Roman Kowalski został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego

Olga Figaszewska 27 kwietnia 2020 11:48
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje mistrz Polski i trener kadry w tenisie stołowym. O śmierci Romana Kowalskiego poinformował Polski Związek Tenisa Stołowego.

Roman Kowalski nie żyje

„Z żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2020 roku zmarł Roman Kowalski – wielokrotny medalista indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski, reprezentant Polski, trener kadry narodowej juniorów i seniorów, zasłużony działacz środowiska tenisa stołowego. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego składa najgłębsze wyrazy współczucia”, czytamy na stronie internetowej PZTS.

Roman Kowalski zdobył mistrzostwo Polski w 1965 roku. Sięgnął po trzy złote medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. 

Swoją karierę zaczął w Drukarzu Warszawa, następnie klubie Spójni. Był sześciokrotnym drużynowym mistrzem Polski. Sportowiec w barwach polskiej reprezentacji stawał 14 razy. Walczył o medale podczas Mistrzostw Świata w 1963 roku w Pradze i w 1965 roku w Ljubljanie. W 1964 roku występował na mistrzostwach Europy w Malmoe.

Roman Kowalski był absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Gdańsku (trener II klasy ). W latach 70-tych trenował polską kadrę juniorów. Przez dwa lata (1982-1984) zajmował się kadrą Polski seniorów. Podczas mistrzostw Europy w Moskwie (1984) jego podopieczni sięgnęli po medale: ,,srebrny drużynowo (pierwszy drużynowy medal Polski w mistrzostwach Europy), srebrny A. Grubby w grze pojedynczej i brązowy w grze mieszanej (źródło PZTS)”. Po odejściu z PZTS stworzył własny zakład galwanizacji.

W 2017 roku został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Najbliższym składamy wyrazy współczucia. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BOJARSKA-FERENC, CHODAKOWSKA, LEWANDOWSKA, RUBIK, JĘDRZEJCZYK, SKURA… – ich wspaniałe figury, zdrowie, niesamowita energia, kreatywność to efekt wyrzeczeń, restrykcyjnych diet, a może dobrych genów? Nowa gwiazda modelingu KAROLINA PISAREK zdradza, czemu zawdzięcza sukces. Kierowca rajdowy LESZEK KUZAJ – ryzyko to jego specjalność! A także intrygująca historia JOGI oraz skąd się wzięło SPA.