znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Legendarny polski sportowiec i trener kadry w tenisie stołowym nie żyje

Roman Kowalski został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego

Olga Figaszewska 27 kwietnia 2020 11:48
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje mistrz Polski i trener kadry w tenisie stołowym. O śmierci Romana Kowalskiego poinformował Polski Związek Tenisa Stołowego.

Roman Kowalski nie żyje

„Z żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2020 roku zmarł Roman Kowalski – wielokrotny medalista indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski, reprezentant Polski, trener kadry narodowej juniorów i seniorów, zasłużony działacz środowiska tenisa stołowego. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego składa najgłębsze wyrazy współczucia”, czytamy na stronie internetowej PZTS.

Roman Kowalski zdobył mistrzostwo Polski w 1965 roku. Sięgnął po trzy złote medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. 

Swoją karierę zaczął w Drukarzu Warszawa, następnie klubie Spójni. Był sześciokrotnym drużynowym mistrzem Polski. Sportowiec w barwach polskiej reprezentacji stawał 14 razy. Walczył o medale podczas Mistrzostw Świata w 1963 roku w Pradze i w 1965 roku w Ljubljanie. W 1964 roku występował na mistrzostwach Europy w Malmoe.

Roman Kowalski był absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Gdańsku (trener II klasy ). W latach 70-tych trenował polską kadrę juniorów. Przez dwa lata (1982-1984) zajmował się kadrą Polski seniorów. Podczas mistrzostw Europy w Moskwie (1984) jego podopieczni sięgnęli po medale: ,,srebrny drużynowo (pierwszy drużynowy medal Polski w mistrzostwach Europy), srebrny A. Grubby w grze pojedynczej i brązowy w grze mieszanej (źródło PZTS)”. Po odejściu z PZTS stworzył własny zakład galwanizacji.

W 2017 roku został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Najbliższym składamy wyrazy współczucia. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Andrzej Piaseczny: „Tak, wierzę w Boga i nie mam poczucia grzechu, bo ja wierzę w Boga miłości”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.