znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com
POŻEGNANIE

Legendarny polski sportowiec i trener kadry w tenisie stołowym nie żyje

Roman Kowalski został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego

Olga Figaszewska 27 kwietnia 2020 11:48
znicz, śmierć
Fot. stock.adobe.com

Nie żyje mistrz Polski i trener kadry w tenisie stołowym. O śmierci Romana Kowalskiego poinformował Polski Związek Tenisa Stołowego.

Roman Kowalski nie żyje

„Z żalem zawiadamiamy, że 24 kwietnia 2020 roku zmarł Roman Kowalski – wielokrotny medalista indywidualnych i drużynowych Mistrzostw Polski, reprezentant Polski, trener kadry narodowej juniorów i seniorów, zasłużony działacz środowiska tenisa stołowego. Rodzinie i przyjaciołom zmarłego, Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego składa najgłębsze wyrazy współczucia”, czytamy na stronie internetowej PZTS.

Roman Kowalski zdobył mistrzostwo Polski w 1965 roku. Sięgnął po trzy złote medale w grze pojedynczej, podwójnej i mieszanej. 

Swoją karierę zaczął w Drukarzu Warszawa, następnie klubie Spójni. Był sześciokrotnym drużynowym mistrzem Polski. Sportowiec w barwach polskiej reprezentacji stawał 14 razy. Walczył o medale podczas Mistrzostw Świata w 1963 roku w Pradze i w 1965 roku w Ljubljanie. W 1964 roku występował na mistrzostwach Europy w Malmoe.

Roman Kowalski był absolwentem Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego w Gdańsku (trener II klasy ). W latach 70-tych trenował polską kadrę juniorów. Przez dwa lata (1982-1984) zajmował się kadrą Polski seniorów. Podczas mistrzostw Europy w Moskwie (1984) jego podopieczni sięgnęli po medale: ,,srebrny drużynowo (pierwszy drużynowy medal Polski w mistrzostwach Europy), srebrny A. Grubby w grze pojedynczej i brązowy w grze mieszanej (źródło PZTS)”. Po odejściu z PZTS stworzył własny zakład galwanizacji.

W 2017 roku został włączony do Galerii Sław Polskiego Tenisa Stołowego.

Najbliższym składamy wyrazy współczucia. 

TAGI #sport #śmierć

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.