Brigitte Bardot
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Legenda francuskiego kina, Brigitte Bardot także krytykuje akcję #MeToo: „Większość oskarżeń to hipokryzja”

Weronika Kostyra 18 stycznia 2018 16:30
Brigitte Bardot
Fot. East News

 

Ikona seksu lat 50. i 60. stanęła w obronie mężczyzn oskarżanych o molestowanie seksualne, nazywając akcję #MeToo „obłudną i niedorzeczną”.

 

Brigitte Bardot o molestowaniu seksualnym

Brigitte Bardot zasugerowała, że niektóre z kobiet, które wysuwają oskarżenia, chcą jedynie zwrócić na siebie uwagę i szukają rozgłosu. W wywiadzie dla „Paris Match” powiedziała: „wiele aktorek próbuje uwieść producentów, aby dostać rolę, a później oskarżają ich o molestowanie, żeby o nich mówiono”. Dodała, że ​​„zdecydowana większość to hipokryzja i śmieszność”. Mówiąc o swoich własnych doświadczeniach, Bardot twierdzi, że „nigdy nie padłam ofiarą molestowania seksualnego, uznawałam to za urocze, gdy mężczyźni mówili mi, że jestem piękna lub mam niezły tyłek”.

 

Brigitte Bardot
Fot. East News

 

Brigitte Bardot, który słynie z pomocy zwierzętom, wiele razy wygłaszała kontrowersyjne komentarze. Aktorka była aż pięć razy ukarana grzywną za nawoływanie do nienawiści rasowej w związku z powtarzającymi się obraźliwymi komentarzami na temat islamu i muzułmanów.

 

Wypowiedź Brigitte Bardot pojawiła się wkrótce po tym, jak inna legenda francuskiego kina, Catherine Deneuve, skrytykowała akcję #MeToo. Razem z setką wybitnych Francuzek podpisała list otwarty opublikowany w „Le Monde”, który okreśił #MeToo jako: „polowanie na czarownice”. Po burzy, jaką wywołał list, Deneuve opublikowała sprostowanie i przeprosiny.

 

Zobacz także: „Akcja metoo to polowanie na czarownice!”, piszą Francuzki z Catherine Deneuve na czele. Gdzie leży granica między molestowaniem a gwałtem?

 

Brigitte Bardot
Fot. East News

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.