Lech Wałęsa
Fot. East News
TYLKO U NAS!

Lech Wałęsa traci wzrok?! Prezydent ma poważne problemy zdrowotne!

Wiemy, jaka jest prawda!

Konrad Szczęsny 27 listopada 2018 12:59
Lech Wałęsa
Fot. East News

Jedno zdjęcie Lecha Wałęsy, które zamieścił na Facebooku, wywołało medialną burzę. Widzimy na nim byłego prezydenta w towarzystwie szpitalnego personelu. „Może uratują moje oczy”, podpisał je polityk. Czy to oznacza, że działacz Solidarności traci wzrok? W szczerej rozmowie opowiedział o tym dziennikarce „VIVY!”, Krystynie Pytlakowskiej.

Lech Wałęsa traci wzrok? Prezydent o swoim stanie zdrowia i operacji

Krystyna Pytlakowska, która od wielu lat ma kontakty z rodziną Wałęsów, skontaktowała się z byłym prezydentem, oferując mu swoją pomoc.

– A jak Pani może mi pomóc? – zapytał, śmiejąc się, Lech Wałęsa. – Czy Pani załatwi mi wymianę oczu na zdrowe? Bo jak tak, to chciałbym dostać oczy jakiejś pięknej małpki (śmiech).

– Nie będzie aż takiej konieczności, Panie Prezydencie. Natomiast chciałabym Pana skierować do Profesora, który o mój wzrok walczy z dużym sukcesem od dwóch lat – odpowiedziała dziennikarka.

Najpierw zapytała jednak, co dokładnie dolega Lechowi Wałęsie. Polityk odparł, że sam do końca nie wie, ponieważ lekarze nie rozmawiają z nim tak szczegółowo na ten temat. Wiadomo na pewno, że musi poddać się operacji zaćmy i największy problem ma z prawym okiem.

Lech Wałęsa zmaga się z cukrzycą i dlatego ma problemy ze wzrokiem

– To nie jest trudny zabieg i trwa tylko 20 minut i odzyskuje się po nim dużo lepsze widzenie. Ja jednak wiem, że pan choruje od wielu lat na cukrzycę i zapewne Pan nie dba o poziom cukru tak, jak powinno się dbać. A cukrzyca, jak wiadomo, niszczy wzrok, niszczy naczynia krwionośne, powoduje obrzęk plamki żółtej a stąd już tylko jeden krok do całkowitej ślepoty, dlatego trzeba szyko zareagować – grzmiała w rozmowie z prezydentem Krystyna Pytlakowska.

– To prawda, cukrzyca to jest moje przekleństwo. Bo ja uwielbiam sobie dobrze podjeść, szczególnie krówki. I uważam, że z powodu tej choroby jestem pokrzywdzony przez los — stwierdził smutno Lech Wałęsa.

Dziennikarka przekonywała polityka, że w tej sytuacji najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy i zbadanie oczu najlepszą dostępną na świecie aparaturą, na przykład w lubelskiej klinice u profesora Roberta Rejdaka, który od dłuższego czasu wspomaga diabetyków w ich walce o wzrok.

– Ale ja mam tu na miejscu zespół najlepszych specjalistów! – odpowiedział Lech Wałęsa.

– Konsultacja u profesora na pewno Panu nie zaszkodzi – zripostowała Krystyna Pytlakowska.

Czy pan prezydent tam się wybierze? Wiele na to wskazuje!

Życzymy powrotu do zdrowia!  

Lech Wałęsa
Fot. EastNews

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.