Lech Wałęsa
Fot. East News
TYLKO U NAS!

Lech Wałęsa traci wzrok?! Prezydent ma poważne problemy zdrowotne!

Wiemy, jaka jest prawda!

Konrad Szczęsny 27 listopada 2018 12:59
Lech Wałęsa
Fot. East News

Jedno zdjęcie Lecha Wałęsy, które zamieścił na Facebooku, wywołało medialną burzę. Widzimy na nim byłego prezydenta w towarzystwie szpitalnego personelu. „Może uratują moje oczy”, podpisał je polityk. Czy to oznacza, że działacz Solidarności traci wzrok? W szczerej rozmowie opowiedział o tym dziennikarce „VIVY!”, Krystynie Pytlakowskiej.

Lech Wałęsa traci wzrok? Prezydent o swoim stanie zdrowia i operacji

Krystyna Pytlakowska, która od wielu lat ma kontakty z rodziną Wałęsów, skontaktowała się z byłym prezydentem, oferując mu swoją pomoc.

– A jak Pani może mi pomóc? – zapytał, śmiejąc się, Lech Wałęsa. – Czy Pani załatwi mi wymianę oczu na zdrowe? Bo jak tak, to chciałbym dostać oczy jakiejś pięknej małpki (śmiech).

– Nie będzie aż takiej konieczności, Panie Prezydencie. Natomiast chciałabym Pana skierować do Profesora, który o mój wzrok walczy z dużym sukcesem od dwóch lat – odpowiedziała dziennikarka.

Najpierw zapytała jednak, co dokładnie dolega Lechowi Wałęsie. Polityk odparł, że sam do końca nie wie, ponieważ lekarze nie rozmawiają z nim tak szczegółowo na ten temat. Wiadomo na pewno, że musi poddać się operacji zaćmy i największy problem ma z prawym okiem.

Lech Wałęsa zmaga się z cukrzycą i dlatego ma problemy ze wzrokiem

– To nie jest trudny zabieg i trwa tylko 20 minut i odzyskuje się po nim dużo lepsze widzenie. Ja jednak wiem, że pan choruje od wielu lat na cukrzycę i zapewne Pan nie dba o poziom cukru tak, jak powinno się dbać. A cukrzyca, jak wiadomo, niszczy wzrok, niszczy naczynia krwionośne, powoduje obrzęk plamki żółtej a stąd już tylko jeden krok do całkowitej ślepoty, dlatego trzeba szyko zareagować – grzmiała w rozmowie z prezydentem Krystyna Pytlakowska.

– To prawda, cukrzyca to jest moje przekleństwo. Bo ja uwielbiam sobie dobrze podjeść, szczególnie krówki. I uważam, że z powodu tej choroby jestem pokrzywdzony przez los — stwierdził smutno Lech Wałęsa.

Dziennikarka przekonywała polityka, że w tej sytuacji najważniejsze jest postawienie właściwej diagnozy i zbadanie oczu najlepszą dostępną na świecie aparaturą, na przykład w lubelskiej klinice u profesora Roberta Rejdaka, który od dłuższego czasu wspomaga diabetyków w ich walce o wzrok.

– Ale ja mam tu na miejscu zespół najlepszych specjalistów! – odpowiedział Lech Wałęsa.

– Konsultacja u profesora na pewno Panu nie zaszkodzi – zripostowała Krystyna Pytlakowska.

Czy pan prezydent tam się wybierze? Wiele na to wskazuje!

Życzymy powrotu do zdrowia!  

Lech Wałęsa
Fot. EastNews

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

BARBARA KURDEJ-SZATAN wyznaje: „Zasuwając intensywnie, oczekiwałam, że gdy wrócę do domu, będę mogła się zrelaksować. Tymczasem były awantury…”. GREG i RAFAŁ COLLINS – od happy endu do tragedii był tylko krok. W VIVIE! na Lato w cyklu Ona o Niej – KRYSTYNA CIERNIAK-MORGENSTERN o ELŻBIECIE CZYŻEWSKIEJ: „Szamotała się psychicznie. Z jednej strony niedawno poślubiony mąż, a z drugiej Polska…”. W cyklu Sztuka gotowania – HANNA LIS. Czy spełni swoje „kulinarne” marzenie i wybierze się do Peru? W Podróżach z Historią: tajemnice KASZUB.