Lech Wałęsa
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Rozpaczliwe wyznanie Lecha Wałęsy poruszyło internautów

„W tym życiu nie będę widział”

Olga Figaszewska 3 grudnia 2019 14:49
Lech Wałęsa
Fot. East News

Lecha Wałęsa kilka dni temu  przeszedł operację usunięcia zaćmy z lewego oka. W sieci zamieścił zdjęcie ze szpitalnego łóżka. Teraz postanowił skomentować stan swojego zdrowia. Jak czuje się były prezydent?

Lech Wałęsa komentuje stan swojego zdrowia

Były prezydent długo z tym zwlekał, ale w końcu postanowił zadbać o swoje zdrowie i poddać się zabiegowi chirurgicznemu. Od pewnego czasu Lech Wałęsa skarżył się na problemy z lewym okiem. „I znowu w szpitalu”, napisał na swoim Facebooku.

Jego doradca medialny poinformował na Twitterze, że były prezydent zostanie dłużej w szpitalu, jeśli tak zadecydują lekarze. Następnie polsatnews.pl potwierdził, że Lech Wałęsa przejdzie zabieg chirurgiczny w piątek 29 listopada. Polityk miał opuścić placówkę już w niedzielę. Jak się czuje?

,,Wszystko jest w porządku z ojcem. Zabieg wykonany, ojciec dochodzi do siebie, mam nadzieję, że ten zabieg chirurgiczny poprawi komfort jego życia", mówił Super Expressowi syn byłego prezydenta, Jarosław Wałęsa.

Głos postanowił zabrać sam Lech Wałęsa. Polityk opowiedział o operacji, którą przeszedł. „Lekarze mnie nie uśpili, byłem przytomny. Operacja trwała około godziny. Nic nie widziałem, zasłonili wszystko, szlifowali coś, ściągali, a później jakąś folię chyba nakładali. Wszystko się goi, noszę teraz takie białe okulary. A od dawna noszę z kolei na co dzień żółte okulary, bo ja bardzo łzawię, więc one mi pomagają”, mówił Super Expressowi.

Lech Wałęsa nie ukrywa, że jest przygnębiony stanem swojego zdrowia.  „Już w tym życiu chyba nie będę widział na lewe oko. Mam swój wiek, więc tu się nie da zrobić wiele. Jakoś tam widzę, żeby trafić z domu do pracy. Wszystko musi się teraz ułożyć, to wszystko się jeszcze nie skorygowało. Ale mam już 76 lat... Pana Boga nie poprawimy za bardzo”, zdradził dziennikarzom.

Życzymy dużo zdrowia!  

Lech Wałęsa
Fot. East News

Wideo

Wiosna 2020 - design, kulinarne inspiracje, podróże bez wychodzenia z domu!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Trener personalny DANIEL QCZAJ zdobył się na coming out. Co mu dała ta decyzja, a co zabrała? ALŻBETA LENSKA dwa lata temu o mało nie umarła. To wydarzenie w zaskakujący sposób zmieniło jej życie. W VIVIE! na Lato cykl Ona o Niej – MAŁGORZATA POTOCKA o KALINIE JĘDRUSIK: „Przez jednych kochana, przez innych nienawidzona. Polska Marilyn Monroe…”. W cyklu Sztuka gotowania – AGNIESZKA MACIĄG zdradza, jak zatrzymać młodość. W Podróżach z Historią – kultowe miejsca: magiczna leśniczówka w Praniu, Krzyże „lepsze niż Paryże…”.