Lauren Wasser
Fot. Instagram/@theimpossiblemuse
O TYM SIĘ MÓWI

Amerykańska modelka przeżyła prawdziwy dramat. Trzeba było amputować jej nogi

Powodem były... tampony

Redakcja VIVA! 27 sierpnia 2020 18:35
Lauren Wasser
Fot. Instagram/@theimpossiblemuse

Amerykańska modelka – Lauren Wasser kilka lat temu przeżyła prawdziwa tragedię. Groziła jej śmierć. Modelka straciła obie nogi w wyniku wstrząsu toksycznego TSS, wywołanego stosowaniem tamponów.  Dziś porusza się dzięki protezom i dalej walczy o swoje marzenia.

Historia Lauren Wasser

Był 2012 rok. Lauren spędzała wolny czas w domu. Popołudniu planowała wyjść na przyjęcie do przyjaciół. Kiedy na nie dotarła już bardzo źle się czuła. Miała nudności i zawroty głowy. Wróciła do domu. I dopiero w mieszkaniu została znaleziona przez służby ratunkowe, które wezwała jej mama. Kobieta była zaniepokojona brakiem kontaktu z córką.  

Kiedy znalazła się w szpitalu była w krytycznym stanie. Miała wysoką gorączkę. Przeszła atak serca. Nerki przestały pracować. A lekarzom trudno było zdiagnozować, co tak naprawdę wywołało szereg zmian w jej organizmie. Okazało się, że przyczyną był nią tampon… Ten środek higieniczny doprowadził do zespołu wstrząsu toksycznego TSS. Lekarze usunęli go z ciała modelki. Lauren została wprowadzona w śpiączkę farmakologiczną.

Chociaż antybiotyki zaczęły działać, to w prawej nodze pojawiła się zgorzel. Nie było wyjścia, wymagana była amputacja. Lauren straciła także palce u lewej stopy. Wydawało się, że uda się uratować drugą nogę, ale w 2018 roku lekarze znów nie mieli dla niej dobrych wieści…  To był dla niej prawdziwy dramat.

Na Instagramie relacjonowała przebieg leczenia. W sieci zamieściła także zdjęcie ze szpitala.  Wydawało się, że w jednej chwili jej świat legł w gruzach. Lauren myślała o najgorszym... 

,,Tampon prawie mnie zabił. Używałam produktu tak, jak powinnam. Miałam niewielkie szanse na przeżycie. (...) Moja prawa noga została uszkodzona, była nie do naprawienia, pojawiła się gangrena, która rozprzestrzeniała się w błyskawicznym tempie. Lekarze sugerowali mojej rodzinie i mnie, że powinnam zgodzić się na amputację obu nóg w tym samym czasie poniżej kolana, ponieważ lewa stopa ma 50% szans na funkcjonalność. (...) Utrata jednej nogi była wystarczająco traumatyczna. Wiele nauczyłam się metodą prób i błędów, kiedy zostałam osobą po amputacji. Pogodzenie się z tym zajęło mi dużo czasu. Przez pierwszy rok chowałam się w luźnych bluzach. Chciałam zniknąć. Rozważałam samobójstwo. Przeszłam przez to wszystko. Odzyskałam moje życie", pisała rok temu. 

Na szczęście mogła liczyć na wsparcie rodziny, a także osób, które same mają na swoim koncie podobne doświadczenia. To prawdziwa wojowniczka.

,,Wiem, jakie to uczucie, kiedy Twoje życie się zatrzymuje. Wszystko wydaje się zmierzać ku najgorszemu. Znam ten strach. Żyłam tym. Ale chcę zmienić ten strach w NADZIEJĘ! Przeszłam przez wszystkie te uczucia. Musiałam spędzać każdą minutę, godzinę i dzień, próbując przetrwać. Nie tylko fizycznie, ale także psychicznie i emocjonalnie. Jestem żywym dowodem na to, że TY możesz przez to przejść. Musiałam wierzyć i ufać w coś większego i większego niż ja. To był Bóg - dla każdego walczącego, proszę, trzymaj się. Nie poddawaj się - zmień ten sposób myślenia - poświęć trochę czasu na zresetowanie, aby naładować! Mamy ten świat 🌎", napisała w kwietniu, gdy cały czas zatrzymał się przez pandemię kornawirusa.

Amerykańska modelka każdego dnia udowadnia, że ograniczenia znajdują się jedynie w naszej głowie. Dalej działa w branży. Na jej Instagramie zauważamy kolejne spektakularne sesje zdjęciowe. A sama Lauren działa na rzecz kobiet i edukuje je w kwestii zespołu wstrząsu toksycznego i prowadzi szkolenia dla młodzieży z korzystania ze środków higienicznych. Chciałaby, żeby jej historia była ostrzeżeniem dla kobiet. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Lauren Wasser (@theimpossiblemuse)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

I wanna send my love and prayers to every single soul on this planet. I know you are scared. I know things seem like it couldn’t get any worse. Some have lost lives, family members, jobs and housing. I want to remind everyone that this situation is temporary. I know first hand how scary it can be to have life just come to a halt. To just stop and to have everything only seem to get worse. I know that fear. I lived it. But I want to turn that fear into HOPE! I had all of those feelings. I had to spend every minute, hour and day just trying to survive. Not only physically but mentally and emotionally. I am living proof that YOU can get through this. I had to believe and trust in something bigger and greater than myself. That was God 🙌🏻 to anyone struggling please hold on. Please don’t give up - change that mindset - take this time to reset to charge up! We got this world 🌎 Happy Easter! Trust, believe and think positive ❤️🙏🏻 thank you to the men and women day in and day out risking their lives to protect ours ❤️

Post udostępniony przez Lauren Wasser (@theimpossiblemuse)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Set backs are only set ups - 🏆🏆

Post udostępniony przez Lauren Wasser (@theimpossiblemuse)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@blancmagazine 💕

Post udostępniony przez Lauren Wasser (@theimpossiblemuse)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.