Lara Gessler, Uroda Życia, kwiecień 2018
Fot. Wojciech Affek
O TYM SIĘ MÓWI

Lara Gessler opowiedziała o dramatycznej walce z chorobą!

Jej objawy zauważyła u niej Magda Gessler...

Konrad Szczęsny 27 kwietnia 2019 12:00
Lara Gessler, Uroda Życia, kwiecień 2018
Fot. Wojciech Affek

Mimo że dla wielu ma to, o czym inni mogliby tylko pomarzyć, także ona musi zmagać się z poważnymi problemami. Lara Gessler w najnowszym wywiadzie zwierzyła się, że walczyła z trudną chorobą, której symptomy jako pierwsza dostrzegła u niej gwiazda TVN, jej mama...

Lara Gessler o walce z ortoreksją

W rozmowie z magazynem Joy córka najsłynniejszej restauratorki w Polsce ujawniła, że zdiagnozowano u niej  jakiś czas temu ortoreksję, czyli obsesję na punkcie spożywania zdrowej żywności.

„Nie chodziło o obsesję bycia szczupłą, ja po prostu ustaliłam sama z sobą, że będę jadła tak zdrowo, jak się tylko da, zostanę ekspertką od zdrowego żywienia na swój własny użytek. Zaczęłam eliminować z diety kolejne rzeczy. Kiedy miałam zjeść coś kiepskiego, pytałam sama siebie: czy coś się stanie, jeśli tego nie zjem? Odpowiedź brzmiała: oczywiście, że nie. To dawało mi poczucie kontroli, a ta dyscyplina nakręcała wszystkie dziedziny życia. Przygotowywałam się wtedy do matury, w związku z tym zaczęłam się bardzo dużo uczyć”, rozpoczęła opowieść.

Jednak skutkiem ubocznym była dramatyczna utrata wagi, która zaniepokoiła słynną restauratorkę. Zapytała więc córkę czy powinny udać się do specjalisty...

„Wszystko było dobrze do momentu, kiedy okazało się, że schudłam aż 14 kilogramów. Zaburzenia odżywiania zauważyła moja mama, która zapytała, czy nie powinnyśmy udać się do psychologa. Byłam zmęczona komentarzami, że jestem za chuda. Powiedziałam, że nie chcę pomocy, żeby dali mi trochę czasu, to sama sobie z tym poradzę. I tak się stało. Część tego drylu przerzuciłam na sport. Zaczęłam biegać, chodzić na siłownię, potem doszła wspinaczka”, wyjaśniła Lara Gessler.

Lara Gessler o zdrowym odżywianiu

Mimo że chorobę udało się spacyfikować, do dziś zdrowe odżywianie jest w życiu córki Magdy Gessler tematem delikatnym. Mówiąc głośno o tym, co jej dolegało, ma misję, by przestrzegać młode dziewczyny przez skutkami ślepego odchudzania, bez odpowiedniej wiedzy i czujności.

„Warto spróbować spojrzeć na to z dystansu i na przykład obejrzeć kilka filmów dokumentalnych o tym, jak wygląda życie modelek. Jeżeli mamy porównywać się z modelkami Victoria’s Secret, to należy pamiętać, że to profesjonalistki, które muszą pilnować tego, aby perfekcyjnie wyglądać na wybiegu czy sesji zdjęciowej. I tak jak nigdy egzaminu z biologii nie zdasz, jak człowiek po medycynie, tak mając w życiu inne cele niż kariera w modelingu, nigdy nie będziesz wyglądać jak Gigi Hadid czy Kendall Jenner”, apeluje.

I trudno się z nią nie zgodzić!  

Lara Gessler w sesji dla VIVY!, maj 2013:

Lara Gessler, Magda Gessler, Viva! czerwiec 2013
Fot. Iza Grzybowska/VOYK

Lara i Magda Gessler w sesji dla VIVY!, maj 2013:

Magda i Laura Gessler
Fot. Iza Grzybowska / Move

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.