Lady Gaga nowy tatuaż
Fot. Getty images, Instagram@ladygaga
O TYM SIĘ MÓWI

„Padłam ofiarą wielokrotnego gwałtu”. Lady Gaga ujawnia mroczną przeszłość

Wokalistka zmaga się z zespołem stresu pourazowego

Ksenia Krasko 7 stycznia 2020 12:55
Lady Gaga nowy tatuaż
Fot. Getty images, Instagram@ladygaga

Lady Gaga jeszcze w 2014 roku przyznała, że cierpi na zespół stresu pourazowego. Artystka ujawniła, że przyczyną tej dolegliwości jest między innymi „wielokrotny gwałt”, którego doświadczyła jako 19-latka. Piosenkarka powróciła do trudnych wspomnień w wywiadzie, przeprowadzonym przez Oprah Winfrey.

Lady Gaga cierpi na zespół stresu pourazowego

„Gwałt zmienił kompletnie to, kim byłam. Zmienił moje ciało i poglądy. To przerażające, że takie rzeczy dzieją się codziennie. Miałam traumę, ale po prostu starałam się iść dalej. Jak najszybciej od tego uciec”, mówiła Lady Gaga w 2014 roku, w programie Howarda Sterna. W 2018 roku potwierdziła, że cierpi również na fibromialgię. Ta choroba, zaliczana do schorzeń reumatycznych, charakteryzuje się przewlekłym, często trudnym do wytrzymania bólem mięśni i stawów.

W niedawnej rozmowie z Oprah Winfrey dodała, że skrzywdził ją ktoś, kogo znała. „Nagle stałam się gwiazdą. Podróżowałam po świecie, od pokoju hotelowego do garażu, limuzyny i sceny, i nigdy się z tym nie radziłam, a potem nagle zaczęłam odczuwać niesamowicie intensywny ból. Podobny do bólu, który poczułam po gwałcie”.

W 2019 roku Lady Gaga przeprosiła za współpracę z R. Kelly’m przy utworze Do What U Want (With My Body). Muzyka aresztowano za liczne przypadki napaści seksualnej na młode kobiety. „Jako ofiara napaści na tle seksualnym nagrałam niewłaściwą piosenkę”, powiedziała.

Lady Gaga od lat stara się wspierać ofiary podobnych przestępstw. W 2015 roku napisała piosenkę Til it happens to you do filmu dokumentalnego Pole walki, który opowiada o tuszowaniu gwałtów na uniwersyteckich kampusach. 

Lady Gaga, Oprah Winfrey

Lady Gaga
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Oprah (@oprah)

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.