Książę William, Lady Gaga
Fot. ONS
O TYM JEST GŁOŚNO

Co dwie głowy to nie jedna! Lady Gaga i książę William połączyli siły w walce o zrozumienie dla chorób psychicznych

Weronika Kostyra 20 kwietnia 2017 06:00
Książę William, Lady Gaga
Fot. ONS

W internecie pojawił się nietypowy filmik: Lady Gaga krząta się po kuchni w swoim domu i włącza komputer. Uruchamia połączenie w komunikatorze i na ekranie po drugiej stronie linii pojawia się… książę William w pałacu Kensington. Gwiazda pop i członek brytyjskiej rodziny królewskiej zaangażowali się razem w akcję Head Together, która ma na celu oswajanie społeczeństwa z problemem zaburzeń psychicznych.

Rozmowa jest ważna

Kilka dni temu także brat księcia WIlliama, książę Harry, przyznał, że przeszedł załamanie nerwowe po śmierci matki. Miał wtedy 12 lat. Kampania uświadamia, że problemy mogą dotknąć każdego – także gwiazdy i rodzinę królewską. Lady Gaga i książę William mówią o tym, że w razie kryzysu zawsze najważniejsza jest rozmowa. Szczególnie mężczyźni mają tendencję do zasikania warg i tłumienia uczuć, a to wcale nie jest najlepsze możliwe rozwiązanie. Akcja tłumaczy także osobom chorym, którym wydaje się, że nikt ich nie rozumie, by rozmawiać, dzielić się z bliskimi problemami: nie zamykać się w sobie i nie tłumić niepotrzebnie emocji w sobie.

Lady Gaga o swoich problemach psychicznych

Lady Gaga przyznała się jakiś czasu temu do depresji i bycia ofiarą szoku pourazowego. Napisała wtedy: „Mam depresję, nie potrafię normalnie funkcjonować”. Gwiazda jako nastolatka została zgwałcona i do tej pory zmaga się z traumą. W wideo powiedziała, że jest zaszczycona, mogąc pomagać teraz innym i pogratulowała księciu tego, co robi w ramach akcji Heads Together.

Lady Gaga wie, że jej problemy psychiczne kompletnie zmieniły jej życie. Jest to niezwykle istotna kwestia, której nie można pomijać. Książę zapytał jak czuła się mówiąc publicznie o swoich kłopotach. Odpowiedziała, że jest to trudne, bo nadal powszechnie kojarzy się z kwestią wstydliwą, którą ludzie starają się ukryć. Obecnie pogodziła się z tym, że jest to prostu część jej samej, której nikt nie powinien oceniać. Nie ukrywa się. Nadeszła pora na to by rozmawiać. Kwestia zdrowia psychicznego dotyczy nas wszystkich. Wokalistka chce, by jej wyznanie zachęciło innych do szukania profesjonalnej pomocy. Artystka prowadzi także razem ze swoją matką fundację o nazwie „Born This Way”. Jej celem jest uświadomienie młodzieży ich wartości oraz praca nad wiarą w siebie i rozwojem osobistym.

Zobacz także: Lady Gaga wystąpi razem z Bradleyem Cooperem! Zagra główną rolę w kinowym hicie

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?