Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Trudny początek roku królowej. Kuzyn Elżbiety II skazany za próbę gwałtu

Simon Bowes-Lyon przyznał się do winy

Ksenia Krasko 14 stycznia 2021 18:15
Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Nie minął jeszcze miesiąc od początku nowego roku, a media już informują o nowym skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Jak informuje Daily Mail, Simon Bowes-Lyon, pra-pra-bratanek Królowej Matki i kuzyn dwukrotnie usunięty Elżbiety II (mają wspólnego prapradziadka), odpowie za próbę gwałtu 26-letniej kobiety. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kuzyn Elżbiety II skazany za gwałt

Jak przypomina Daily Mail, do skandalicznej sytuacji doszło jeszcze w 2019 roku, podczas przyjęcia w rodzinnym zamku Simona Bowes-Lyona w Szkocji. Hrabia podstępem dostał się do pokoju znajomej. „Już spała, kiedy usłyszała pukanie do drzwi. Bowes-Lyon krzyknął: „To Sam, proszę, wpuść mnie, to ważne”. Pomyślała, że ​​coś się stało, więc otworzyła, a potem Simon pchnął ją na łóżko, mocno ściskając jej piersi. Pobiegła do łazienki, ale ją dogonił”, przekazał prawnik ofiary, która postanowiła zachować anonimowość.

Próbował pocałować i rozebrać kobietę, twierdząc, że „natychmiast chce się z nią kochać”. Na próbę oporu odpowiedział: „Jesteś nikim, więc nie mówi mi, co mam robić w moim domu”. Po dwudziestu minutach wyrzuciła Bowes-Lyona za drzwi, po czym na pomoc ruszyli jej przyjaciele, również obecni na przyjęciu.

Simon Bowes-Lyon przeprosił, mówiąc, że „jest bardzo zawstydzony tym, co się wydarzyło”. Podczas zeznań zrzucił winę na nadmierną ilość spożytego alkoholu, chociaż zaznaczył, że „to nie tłumaczy jego czynów”. „Moje przeprosiny kieruję przede wszystkim do ofiary, ale chciałbym również przeprosić rodzinę, przyjaciół i współpracowników”, dodał. Kuzynowi królowej Elżbiety II grozi do pięciu lat więzienia za próbę gwałtu. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji, ale jest wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Pałac Buckingham nie komentuje tej sprawy. 

Źródło: Daily Mail, Daily Mirror, Hello Magazine

Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?