Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Trudny początek roku królowej. Kuzyn Elżbiety II skazany za próbę gwałtu

Simon Bowes-Lyon przyznał się do winy

Ksenia Krasko 14 stycznia 2021 18:15
Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Nie minął jeszcze miesiąc od początku nowego roku, a media już informują o nowym skandalu w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Jak informuje Daily Mail, Simon Bowes-Lyon, pra-pra-bratanek Królowej Matki i kuzyn dwukrotnie usunięty Elżbiety II (mają wspólnego prapradziadka), odpowie za próbę gwałtu 26-letniej kobiety. Grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.

Kuzyn Elżbiety II skazany za gwałt

Jak przypomina Daily Mail, do skandalicznej sytuacji doszło jeszcze w 2019 roku, podczas przyjęcia w rodzinnym zamku Simona Bowes-Lyona w Szkocji. Hrabia podstępem dostał się do pokoju znajomej. „Już spała, kiedy usłyszała pukanie do drzwi. Bowes-Lyon krzyknął: „To Sam, proszę, wpuść mnie, to ważne”. Pomyślała, że ​​coś się stało, więc otworzyła, a potem Simon pchnął ją na łóżko, mocno ściskając jej piersi. Pobiegła do łazienki, ale ją dogonił”, przekazał prawnik ofiary, która postanowiła zachować anonimowość.

Próbował pocałować i rozebrać kobietę, twierdząc, że „natychmiast chce się z nią kochać”. Na próbę oporu odpowiedział: „Jesteś nikim, więc nie mówi mi, co mam robić w moim domu”. Po dwudziestu minutach wyrzuciła Bowes-Lyona za drzwi, po czym na pomoc ruszyli jej przyjaciele, również obecni na przyjęciu.

Simon Bowes-Lyon przeprosił, mówiąc, że „jest bardzo zawstydzony tym, co się wydarzyło”. Podczas zeznań zrzucił winę na nadmierną ilość spożytego alkoholu, chociaż zaznaczył, że „to nie tłumaczy jego czynów”. „Moje przeprosiny kieruję przede wszystkim do ofiary, ale chciałbym również przeprosić rodzinę, przyjaciół i współpracowników”, dodał. Kuzynowi królowej Elżbiety II grozi do pięciu lat więzienia za próbę gwałtu. Wyszedł z aresztu po wpłaceniu kaucji, ale jest wpisany do rejestru przestępców seksualnych.

Pałac Buckingham nie komentuje tej sprawy. 

Źródło: Daily Mail, Daily Mirror, Hello Magazine

Królowa Elżbieta II
Fot. Max Mumby/Indigo/Getty Images

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.