Strona zawiera treści przeznaczone
tylko dla osób dorosłych

Przełomowe momenty i niezwykłe chwile. Pamiętacie pierwszą z nich?

Redakcja VIVA! 17 lutego 2020 11:15

Pierwszy numer VIVY! – z niezapomnianą sesją Beaty Ścibakówny i Jana Englerta – pojawił się w kioskach dokładnie 23 lata temu! Z okazji naszej rocznicy przypominamy dwadzieścia trzy wyjątkowe okładki, które na przestrzeni ostatnich lat przeszły do historii prasy.

Wzruszające, zabawne, poważne, a przede wszystkim intrygujące... Zmieniły polski show-biznes! Dlaczego? Sprawdźcie. 

1/23
Jan Englert na okładce Vivy! Pierwsza okładka Vivy
Copyright @
1/23

Wejście na rynek Vivy! nastąpiło dokładnie 17 lutego 1997 roku. Na pierwszej okładce – Jan Englert i Beata Ścibakówna. Para aktorów opowiedziała o swojej miłości. Viva! zaczęła budzić ciekawość czytelników, szybko zniknęła więc z kiosków. Tak to się zaczęło!

2/23
Michael Jackson z synem na okładce Vivy!
Copyright @
2/23

W 1997 roku cały świat żył narodzinami syna Michaela Jacksona. Wokalista wraz ze swoim maleństwem trafił na okładkę majowego wydania Vivy!. Była to jedna z pierwszych sytuacji, kiedy na okładce polskiego magazynu pojawiła się zagraniczna gwiazda w sesji z dzieckiem.

3/23
Romans Diany zdjęcia paparazzi na okładce Vivy!
Copyright @
3/23

Romans roku 1997 – księżna Diana z nowym mężczyzną u boku. Tym żył cały świat, a redakcja Vivy! jako jedyna postanowiła kupić zdjęcia, które warte były wówczas fortunę. Późniejsze wydania były poświęcone również jej tragicznej śmierci.

4/23
Jolanta Kwaśniewska na Saharze na okładce Vivy!
Copyright @Krzysztof Hejke
4/23

W 1998 roku na okładkę Vivy! trafia Jolanta Kwaśniewska, która pojechała aż na Saharę, żeby spotkać się z dziećmi. Wyjątkowa sesja z dalekiej podróży wzbudza ogromne zainteresowanie czytelników. Pierwsza dama udowodniła, że ma nie tylko klasę, ale i ogromne serce.

5/23
Edyta Górniak i Robert Kozyra na okładce Vivy!
Copyright @
5/23

Wrzesień 1998 – cała Polska żyje romansem Edyty Górniak i Roberta Kozyry. Ich sprawy sercowe rozgrzewają wyobraźnię. Artystka trafiała bardzo często na okładki "Vivy!" - zobaczcie wszystkie okładki z Edytą Górniak!

6/23
Natalia Kukulska w ciąży na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
6/23

To pierwsza i ostatnia okładka Natalii Kukulskiej z ciążowym brzuszkiem (lipiec 2000 roku)! Do tej pory Natalia strzegła swojej prywatności jak oka w głowie. Będąc wtedy na totalnym szczycie popularności zrobiła wyjątek i uchyliła rąbka tajemnicy czytelnikom Vivy!

7/23
Justyna Steczkowska i Leon - okładka Vivy!
Copyright @Marcin Tyszka
7/23

Pamiętacie zdjęcia autorstwa Marcina Tyszki, które znalazło się na okładce Vivy! w grudniu 2000 roku? Justyna Steczkowska pozuje na nim z nowo narodzonym synem, Leonem, który dziś jest nastolatkiem. Portret trafił na okładkę, która kilka miesięcy później dostała nagrodę GrandFront dla najlepszej okładki roku.

8/23
Krzysztof Ibisz i Anna Ibisz z dzieckiem na okładce Vivy!
Copyright @
8/23

Ta okładka przeszła do historii – „Stary i nowy Ibisz” z żoną Anną i dzieckiem na okładce. Był to styczeń 2001 roku.

9/23
Big Brother na okładce Vivy!
Copyright @
9/23

2001 rok to przede wszystkim sukces programu „Big Brother”. Kiedy Polskę ogarnia szał na pierwsze tak kontrowersyjne reality show, bohaterowie show wędrują na okładkę Vivy!

10/23
Michał Wiśniewski z synem Xawerym nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
10/23

2002 rok to szczyt popularności zespołu Ich Troje. Lider grupy – Michał Wiśniewski – to niekwestionowana gwiazda numer 1. w Polsce. Diamentowe płyty, setki koncertów, mnóstwo nagród... Wiśniewski nie ukrywa życia prywatnego przed prasą. Kiedy zostaje ojcem, wraz z synkiem Xavierem trafia na sierpniową okładkę.

11/23
Anita Lipnicka i John Porter nago na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
11/23

Mówi się, że to zdjęcie przeszło do historii fotografii w Polsce – Anita Lipnicka i John Porter na okładce listopadowego wydania Vivy! z 2003 roku. Doskonały duet na scenie i przez długi czas także w życiu. Zdjęcie stylizowane na Yoko Ono i Johna Lennona budziło podziw i zachwyt.

12/23
Małgorzata Kożuchowska singielka na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
12/23

Marzenie wielu mężczyzn, ideał dla kobiet. Nieskazitelna Małgorzata Kożuchowska na okładce w 2004 roku. Gwiazda udzieliła bezkompromisowego wywiadu połączonego ze świetną sesją. Dziś to szczęśliwa matka i żona. A także ikona.

13/23
Maria Kaczyńska na okładce Vivy!
Copyright @
13/23

W 2005 roku w Vivie! ukazał się szczery i ciepły wywiad z Marią Kaczyńską oraz wspaniała sesja, gdzie pani Maria pozuje już jako pierwsza dama. Na zawsze w naszych sercach i pamięci.

14/23
Doda, Viva! styczeń 2008
Copyright @Zuza Krajewska / PHOTO-SHOP.PL
14/23

Doda w 2008 roku była na absolutnym topie! I choć nadal na nim jest, wtedy cała Polska żyła jej rozwodem z Radosławem Majdanem. W lutym w Vivie! gwiazda postanowiła rozliczyć się z przeszłością. W okładkowej sesji z psem zdementowała wszystko, co było do zdementowania.

15/23
Ślub Kasi Cichopek i Marcina Hakiela na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
15/23

W 2008 roku cieszyliśmy się ze ślubu Marcina Hakiela i Katarzyny Cichopek. Zdjęcia ze wzruszającej uroczystości trafiają do Vivy!, a aktorka w pięknej sukni nie może nacieszyć się swoim szczęściem. Dziś to bardzo udane małżeństwo z dwójką dzieci.

16/23
Anna Przybylska z dziećmi na okładce Vivy!
Copyright @
16/23

Tu warto wstrzymać się od jakiegokolwiek komentarza. Anna Przybylska pierwszy raz z trójką dzieci na okładce z grudnia 2011 roku. Zjawiskowa, jedyna, niepowtarzalna.

17/23
Małgorzata Tusk na okładce Vivy!
Copyright @
17/23

Jej życiem od zawsze interesowały się media, a zwłaszcza życiem prywatnym. Małgorzata Tusk do tej pory unikała rozgłosu, ale w 2011 roku zrobiła wyjątek dla Vivy! Wówczas poznaliśmy ją jako bardzo ciepłą i kochaną osobę.

18/23
Ślub Oli Kwaśniewskiej i Kuby Badacha na okładce Vivy! Wywiad, sesja
Copyright @
18/23

To najgłośniejszy ślub 2012 roku – Aleksandra Kwaśniewska, córka byłego prezydenta, wyszła za mąż za Kubę Badacha. Sesja trafia do wrześniowego wydania Vivy!, a numer stał się hitem. W końcu każdy chciał wiedzieć, jak wyglądał ślub córki Aleksandra Kwaśniewskiego.

19/23
Anna i Robert Lewandowscy, VIVA! grudzień 2014
Copyright @Zuza Krajewska / LAF AM
19/23

W grudniu 2014 roku Anna i Robert Lewandowscy opowiedzieli nam o swojej miłości, (nie tylko) sportowych pasjach i pomysłach na wspólną przyszłość.

20/23
Viva! ma 20 lat wideo
Copyright @Robert Wolański
20/23

20-lecie Vivy! w lutym 2017 roku świętowaliśmy dwoma wyjątkowymi okładkami! Plejada gwiazd wzięła udział w specjalnej, urodzinowej sesji magazynu.

21/23
Blogerki i influencerki, okładka, VIVA! luty 2018
Copyright @Marcin Kempski/I LIKE PHOTO
21/23

W lutym 2018 roku na okładce królowały one – prawdziwe Królowe Sieci! Jessica Mercedes Kirschner (Jemerced), Ewa Grzelakowska-Kostoglu (Red Lipstick Monster), Angelika Mucha (Littlemooonster96), Tamara Gonzalez Perea (Macademian Girl) i Julia Kuczyńska (Maffashion).

22/23
VIVA! Power, Silne kobiety, Siła jest kobietą: Wellman, Kwaśniewska, Chodakowska, Wojciechowska, numer 19/2018, wrzesień
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
22/23

VIVA! Power, czyli „siła jest kobietą”! Dziesięć wyjątkowych kobiet na wyjątkowej okładce Vivy! z 2018 roku: Dorota Wellman, Jolanta Kwaśniewska, Ewa Chodakowska, Martyna Wojciechowska, Anna Jagodzińska, Anita Włodarczyk, Sylwia Chutnik, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Katarzyna Sokołowska i Marieta Żukowska.

23/23
Monika Olejnik, Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes, Viva! 19/2019, okładka
Copyright @Zdjęcia Mateusz Stankiewicz/Samesame
23/23

Siła Kobiet, czyli Joanna Przetakiewicz, Martyna Wojciechowska, Anna Lewandowska, Jessica Mercedes i Monika Olejnik na pięciu wyjątkowych okładkach Vivy!. Zdradziły nam swoje sposoby na sukces i szczęście...

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JOANNA PRZETAKIEWICZ I RINKE ROOYENS Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach… Dlaczego zdecydowali się na ślub? KASIA STRUSS Życiowa rewolucja supermodelki. JOE BIDEN – rodzinne tragedie, trudne wybory i droga na szczyt 46. prezydenta Stanów Zjednoczonych. VINCENT ŻUŁAWSKI Co zawdzięcza rodzicom – Andrzejowi Żuławskiemu i Sophie Marceau? Polska „junioromania”, czyli wszystko o EUROWIZJI JUNIOR 2020. W cyklu Extra Elitarne szkoły i uczelnie Wielkiej Brytanii (nie)tylko dla wybranych.