Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Instagram, przyjaźń gwiazd, main topic
Fot. Instagram @Kuba Wojewódzki
O NICH JEST GŁOŚNO

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski powrócą na antenę radia? Sensacyjne zdjęcie dziennikarzy wywołało falę spekulacji!

Damian Duda 14 marca 2017 12:45
Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Instagram, przyjaźń gwiazd, main topic
Fot. Instagram @Kuba Wojewódzki

Czerwiec 2012 roku. Kuba Wojewódzki wspólnie z Michałem Figurskim prowadzą radiową audycję zatytułowaną niewinnie „Poranny WF’’ na antenie Eski Rock. Gospodarze porannego programu żartują z Ukrainek, przez co ich medialna kariera zaczyna wisieć na włosku.

 

Polecamy też: „Były momenty bezradności. Agresja też się pojawiała” - Michał Figurski o codziennej walce o zdrowie

Kuba Wojewódzki i Michał Figurski – skandal z Ukrainkami

„A wiesz, co ja wczoraj zrobiłem po tym meczu z Ukrainą?”, pytał Figurskiego Wojewódzki. „Zachowałem się jak prawdziwy Polak”.

Figurski spytał „Kopnąłeś psa?”, na co Wojewódzki odpowiedział: „Nie, wyrzuciłem swoją Ukrainkę”.

„A, to dobry pomysł. Mi to jeszcze nie przyszło... Wiesz co? Ja po złości jej dzisiaj nie zapłacę”, stwierdził Figurski. „Powiem ci, że gdyby moja była chociaż odrobinę ładniejsza, to jeszcze bym ją zgwałcił”, dodał.

„Eee... Ja to nie wiem, jak moja wygląda, bo ona ciągle na kolanach”, powiedział Wojewódzki.

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych potępiło audycję Wojewódzkiego i Figurskiego

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaprotestowało wówczas przeciwko „niedopuszczalnym wypowiedziom, które obrażają godność Ukraińców’’. Głos zabrała również Rada Etyki Mediów, która uznała żarty dziennikarzy za demonstrację ksenofobii. Nadawca został zmuszony do zapłacenia kary finansowej, nałożonej przez Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w wysokości 75 tysięcy złotych. Pod koniec czerwca władze Eski pożegnały się z Kubą Wojewódzkim oraz Michałem Figurskim — tym samym zakończyło się ich medialne „małżeństwo’’.

 

Zobacz też: „Nie ma lekarstwa ani metody”. Jak Michał Figurski opowiadał VIVIE! o swojej chorobie? Zobacz WIDEO

Kuba Wojewódzki, Michał Figurski, Eska Rock, „Poranny WF’’
Fot. Materiały Prasowe

 

Powrót Wojewódzkiego i Figurskiego na antenę?

Czternaście lat temu Figurski i Wojewódzki zaczęli prowadzić swój pierwszy autorski program na antenie Antyradia. W styczniu 2008 roku przeszli do Eski Rock, gdzie prowadzili „Poranny WF’’, który okazał się ostatnim wspólnym projektem dziennikarzy.

 

Kuba Wojewódzki zamieścił ostatnio na Instagramie zdjęcie z Michałem Figurskim. Samozwańczy Król TVN-u przytula się na nim do swojego kolegi.

 

#chłopaki#nie#płaczą#figurski#wojewódzki#w#dobrej#formie#wieczorem

Post udostępniony przez Kuba Wojewodzki (@kuba_wojewodzki_official)

 

Jednak czy niezawodny radiowy duet powróci? Nic na to nie wskazuje, mimo że Kuba Wojewódzki, w wywiadzie udzielonym „Gazecie Wyborczej’’ dwa lata temu, zaznaczył, że Michał był jego najlepszym partnerem z eteru. „Michał był najlepszym partnerem radiowym, jakiego kiedykolwiek miałem. To fajny, wyzwolony łobuz, który – nie wiedzieć czemu – próbuje się teraz odżegnać od wszystkich swoich atutów”, zaznaczył dziennikarz. Internauci po tym wywiadzie od razu wyciągnęli inną wypowiedź Wojewódzkiego, który stwierdził, że nigdy nie zostawia kolegów na lodzie.

 

Ja nie zostawiam kolegów. Kolegów nie zostawiam. Nie wiem, czy zrozumiałeś akcenty: ja kolegów nie zostawiam. Czasami zostawiam ludzi, z którymi pracuję’’, powiedział w jednej z rozmów ze swoim gościem, Tymonem Tymańskim w programie TVN.

 

Przeczytaj też: O seksie w przedszkolu, związku z Dodą i białaczce. Nergal u Kuby Wojewódzkiego zaskoczył wszystkich szczerością

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?