Kuba Błaszczykowski
Fot. Facebook
O TYM SIĘ MÓWI

Kuba Błaszczykowski: „Najbardziej interesuje mnie, by po zakończeniu kariery powiedzieć sobie: dałeś z siebie wszystko”

Weronika Kostyra 28 czerwca 2017 16:30
Kuba Błaszczykowski
Fot. Facebook

Kuba Błaszczykowski od lat jest na szczycie. Jeden z najlepszych polskich piłkarzy, wieloletni zawodnik Borussii Dortmund i zawodnik polskiej reprezentacji jest uwielbiany przez polskich, niemieckich i włoskich kibiców (przez jeden sezon grał w klubie Fiorentina), mimo że nie są w stanie wymówić jego nazwiska. Z tego powodu posługują się imieniem. Na koszulkach Błaszczykowskiego często zamiast nazwiska widnieje napis „Kuba”. Od lat jest w świetnej piłkarskiej formie, po Mistrzostwach Europy 2016 został wybrany najlepszym polskim zawodnikiem. Mimo to łączy karierę z życiem rodzinnym i edukacją. W swoim przepełnionym grafiku znalazł czas na studia i w grudniu obronił dyplom licencjata.

Czy Kuba Błaszczykowski wróci do Polski?

To jego czas! Wystąpił niedawno w reklamie, pojawiły się też plotki, że po latach powróci do gry w polskim klubie. Media pisały, że zainteresowane są nim Legia Warszawa, Wisła Kraków, Lechia Gdańsk, ma również oferty z Chin i Stanów Zjednoczonych. Nie może to być jednak prawdą, ponieważ kontrakt klubu z jego obecnym klubem, VfL Wolfsburg, wygasa dopiero w czerwcu 2019. W międzyczasie odbędą się też Mistrzostwa Świata 2018 w Rosji. Jak powiedział Robert Gilewicz, w okresie przygotowań do mistrzostw, nie praktykuje się zmiany klubu:

„Z tego co się orientuję, Kuba chce pograć jeszcze w Polsce, ale za dwa lub trzy lata. Zmiana kraju przed mundialem w Rosji nie jest dobrym pomysłem. Najbardziej prawdopodobny jest scenariusz, że Kuba zmieni barwy i trafi do MLS, ale po mistrzostwach w Rosji. Zabiega o niego Chicago Fire, solidna drużyna, która chce u siebie Polaka, ze względu na tamtejszą kolonię. To byłoby idealne rozwiązanie.”

Kuba Błaszczykowski o zakończeniu kariery

W 2012 roku powiedział VIVIE! o swoich planach na zakończenie kariery:

Jakub Błaszczykowski: Oczywiście każdy piłkarz chciałby grać w jak największych klubach, osiągać jak największe sukcesy. Ale z drugiej strony nie chciałbym dmuchać w balon oczekiwań. Mnie najbardziej interesuje to, by po zakończeniu kariery móc spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie: „Kuba, dałeś z siebie wszystko, nie zawaliłeś żadnej szansy. Na tyle pozwolił ci twój organizm i twój charakter”. Wtedy będę miał czyste sumienie. Poczuję się spełniony.

Zobacz także: Kuba Błaszczykowski: „Podziękowania za gole kieruję w niebo, w stronę mamy. Zawsze we mnie wierzyła”

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!