Zamordowana Paulina D. z Łodzi. Wyniki sekcji zwłok, zabójca
Fot. Materiały policyjne
O TYM SIĘ MÓWI

Interpol opublikował wizerunek i podał tożsamość mordercy Pauliny D. z Łodzi!

Mężczyzna opuścił Polskę…

Konrad Szczęsny 30 października 2018 16:17
Zamordowana Paulina D. z Łodzi. Wyniki sekcji zwłok, zabójca
Fot. Materiały policyjne

Jak potwierdziła przeprowadzona w poniedziałek sekcja zwłok, 28-letnia Paulina D. z Łodzi została zamordowana. Rzecznik Prokuratury Okręgowej podał, że prawdopodobną przyczyną śmierci były rany kłute szyi. Do morderstwa doszło z dużym prawdopodobieństwem na tle seksualnym. Dokonał go 39-letni Gruzin, za którym policja wydała właśnie list gończy. O tym, że mężczyzna opuścił Polskę, mówiło się już po tym, jak w Łodzi odnaleziono zwłoki 28-latki.

Kto zabił Paulinę D.? Interpol wydał list gończy za mordercą 28-latki

Mężczyzna, z którym Paulina D. była widziana po raz ostatni w sobotę 20 października około godziny 8.00 rano nazywa się Khetsuriani MAMUKA. Ma 39 lat, urodził się w Kutaisi w Gruzji.

Prokuratura opublikowała również na stronie Interpolu wizerunek podejrzanego oraz szczegóły dotyczące jego zniknięcia. Mężczyzna opuścił Łódź 20 października w godzinach popołudniowych (ciało Pauliny D. został porzucone w lasku na Stawach Jana około godziny 18.00, morderstwa dokonano w godzinach przedpołudniowych tego samego dnia), natomiast 21 października rano przekroczył granicę Polski z Ukrainą. Jako podał serwis Wirtualna Polska, „podejrzany o zabójstwo Gruzin może ukrywać się jeszcze na terenie Ukrainy. Natomiast jego gruzińscy kompani (jak wynika z policyjnych informacji) przebywają na terenie Gruzji”. Główny podejrzany poszukiwany jest w związku z zabójstwem na tle seksualnym.

„Schwytanie podejrzanych to kwestia godzin”, powiedział dziennikarzom oficer policji, znający kulisy sprawy. O wszystkim został poinformowany oficer łącznikowy polskiej policji na Ukrainie Paweł Dobosz. To on koordynuje działania poszukiwawcze na terenie naszego wschodniego sąsiada. 

Po wysłaniu listu gończego przez Interpol, sprawdzane są przejścia graniczne, miejsca zamieszkania, miejsca ewentualnego pobytu. Monitorowany jest każdy ruch w mediach społecznościowych, a także namierzany telefon, który był w posiadaniu podejrzanego.

Czytaj też: „Jej twarz została zmasakrowana”. Tak wyglądały ostatnie chwile życia Pauliny D.

Kim jest morderca Pauliny D. z Łodzi? Gdzie przebywa? Rysopis Gruzina

Podano również rysopis mężczyzny. Ma 178 cm wzrostu, zielone oczy, jego ciało jest krępej budowy, zaś w ostatnim czasie posiadał rudy zarost. 

Policja prosi o kontakt każdego, kto wie, gdzie mężczyzna może się ukrywać. Wszystkie informacje można zgłaszać w Wydziale Kryminalnym KWP w Łodzi przy ulicy Lutomierskiej 108/112 lub telefonicznie pod numerami: 42 665- 21-49, 692- 403- 506 lub 997/112  

Zabójstwo Pauliny D. List gończy za Gruzinek, który zamordował 28-latkę
Fot. Interpol

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.