O TYM JEST GŁOŚNO

Joanna Mazur i Gimper stoczyli zaciętą walkę o Kryształową Kulę! Wynik zaskoczył widzów...

Twórcy „Tańca z gwiazdami” zadbali też o ogrom niespodzianek!

Rafał Kowalski 17 maja 2019 22:00

Dzisiejszy finał Tańca z gwiazdami był chyba jeszcze ciekawszy, niż zazwyczaj, ponieważ szanse na zwycięstwo między bohaterami show były rozłożone właściwie po równo. Kto zdobył Kryształową Kulę oraz 100 tysięcy złotych dla gwiazdy i 50 tysięcy dla tancerza? Ostateczna rywalizacja między Joanną Mazur i Janem Klimentem a Tomaszem Gimperem Działowym i Natalią Głębocką była zacięta…

Relacja z finału Tańca z gwiazdami

Program rozpoczął się od powitania na stanowisku jurorskim Michała Malitowskiego, który przez całą edycję przez bardzo poważną kontuzję, nie oceniał uczestników programu. Dziś wrócił na swoje miejsce za stołem komisji przyznającej punkty. Jednak w finale liczą się tylko smsy od widzów…

Pierwszym tańcem był fokstrot, który zatańczyła z partnerem Joanna Mazur. Ten taniec wybrał dla niewidomej biegaczki Gimper, który uznał, że ostatnim razem koleżance z programu występ nie wyszedł… Tym razem lekkoatletka miała okazję się poprawić. I udało się! Otrzymała z Janem Klimentem aż 38 punktów.

Z kolei Joanna Mazur wybrała dla Tomasza salsę. Przy pierwszym podejściu vlogera do tego tańca, jurorzy byli z gwiazdora internetu niezadowoleni. Czy przez kilka tygodni nastąpił postęp? Bardzo mały… Choć został on zauważony i nagrodzony przez sędziow. Mimo wszystko Iwona Pavlović powiedziała kilka mocniejszych słów. „Wszystkie gwiazdy, które są tu dziś z nami, tańczyły – może poza jednym przypadkiem – lepiej od Ciebie. Ale to Ty jesteś w finale i tego Ci nikt nie zabierze”, usłyszeli widzowie z ust Czarnej Mamby. Łączna liczba punktów dla Gimpera i Natalii wyniosła ostatecznie 23 punkty.

W drugiej części programu finalistom podczas występów towarzyszyli wokaliści. Joannie Mazur Margaret, która przyniosła biegaczce szczęście – jurorzy przyznali za taniec do piosenki Tempo 36 punktów. Z kolei fokstrot Gimpera do utworu Śniadanie do łóżka w wykonaniu Andrzeja Piasecznego spodobał się na 28 punktów.

Czas na taniec dowolny. Joanna Mazur zdecydowała się zatańczyć do piosenki Napraw grupy Lemon i pokazać widzom kawałek swojego świata; codzienności, w której zmaga się z utraconym wzrokiem. Pokaz uświetniły specjalnie przygotowane na tę okazję lasery. W pewnym momencie Jan Kliment zaczął tańczyć w opasce na oczy, by oddać to, z czym musi radzić sobie na parkiecie Joanna Mazur. Prezentacja wzruszyła całą publiczność i doprowadziła do owacji na stojąco. Para zakończyła show płacząc i przytulając się. Showdance Joanny Mazur i Jana Klimenta otrzymał oczywiście 40 punktów.

Tomasz Gimper na swój wymarzony taniec, z jednocześnie ostatni występ w programie, wybrał choreografię inspirowaną serialem Gra o Tron. Vloger zaprezentował różne style taneczne i czuł się na parkiecie naprawdę pewnie. Ale czy to wystarczyło, by zdobyć wysokie noty od sędziów? Ola Jordan zażartowała, że najbardziej podobały się jej włosy tancerki. Dodała jednak szybko, że choreografia także. Michał Malitowski uznał, że chwilami było nudnawo. Brakowało mu też emocji. Iwona Pavlović pochwaliła przygotowanie show, choć zaznaczyła, że umiejętności vlogera były takie jak zawsze. Suma not wyniosła 31 punktów.

Przed zaprezentowaniem ostatecznych wyników wystąpili jeszcze wszyscy uczestnicy bieżącej edycji Tańca z gwiazdami. Show było wyjątkowe także dlatego, że gwiazdom towarzyszyła Edyta Górniak, która wykonała jeden z hitów Whitney Houston - I Have Nothing. Czarna, długa suknia divy i jej potężny głos robiły równie ogromne wrażenie, co jednoczesny taniec aż 10 par, które znajdowały się na parkiecie.

Po ponad dwóch godzinach oczekiwania przyszedł czas na werdykt widzów. Ich głosami dziewiątą edycję Tańca z gwiazdami emitowaną w Polsacie wygrali... Joanna Mazur i Jan Kliment! Biegaczka przyznała, że czas nagrań programu był jednym z najwspanialszych w jej życiu. Serdecznie gratulujemy. Zapraszamy też do obejrzenia galerii, w której zamieściliśmy zdjęcia z dzisiejszego odcinka programu.

Do zobaczenia już... na jesieni! Prowadzący Taniec z gwiazdami obiecali, że we wrześniu ruszy kolejna edycja popularnego show. Będziecie oglądać? ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.