Ida Nowakowska-Herndon i Robert Kupisz, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Wiemy, kto wygrał pierwszą polską edycję Dance, Dance, Dance!

W finale widowiska nie brakowało emocji

Konrad Szczęsny 21 kwietnia 2019 23:17
Ida Nowakowska-Herndon i Robert Kupisz, Viva! 6/2019
Fot. Marlena Bielińska/MOVE

Tygodnie zmagań, łzy, kontuzje i zawiedzione nadzieje. Show Dance, Dance, Dance, które emitował program drugi Telewizji Polskiej, okazało się dużym sukcesem. Co tydzień przyciągało przed telewizory miliony widzów. W wielkim finale zmierzyli się ze sobą Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska oraz Patricia Kazadi z siostrą Victorią. Ale zwycięzca mógł być tylko jeden!

Finał Dance, Dance, Dance: przebieg show TVP

Najpierw pierwsi z finalistów, Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska, zaprezentowali się w utworze Candy man. Mimo drobnych błędów w synchronizacji, jurorzy nie szczędzili im ciepłych słów i chwalili umiejętności i wyczucie rytmu.

Po nich na scenę wkroczyły siostry Kazadi, które wykonały choreografię do Happy Pharrella Williamsa. Towarzyszyła im pokaźna grupa tancerzy, zaś one same nie ukrywały, że nieco obawiają się wyzwania, które przed nimi postawiono. Na szczęście po raz kolejny udowodniły, że w finale nie znalazły się bez przyczyny. 

Zgodnie z regulaminem programu, o wynikach zdecydują jedynie widzowie. Ida Nowakowska, najbardziej sroga ze wszystkich jurorów zaapelowała, by głosować nie ze względu na sympatię a umiejętności uczestników. 

W dalszej części rywalizacji ponownie przed widzami i jurorami musieli zaprezentować się Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska, tym razem wykonali układ taneczny do My Love Justina Timberlake'a.

Było to o tyle ciekawe, że tym razem nie chodziło o romantyzm i granie na emocjach a czyste techniczne umiejętności. Udało się! Zgromadzeni w studio byli pod dużym wrażeniem, szczególnie że to Adam grał na scenie pierwsze skrzypce. Czy siostrom Kazadi uda się wypaść lepiej?

Tym razem musiały się one zmierzyć się z choreografią do Rolling in the deep Adele. Było wzruszająco, znakomicie technicznie i bardzo emocjonalnie. Widownia nagrodziła ich wysiłek owacjami na stojąco, jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem tego, co Patricia i Victoria pokazały na scenie.

„To było najpiękniejsze wykonanie w tym programie”, podkreśliła Ewa Chodakowska.

Ogłoszono przerwę. Gdy dobiegnie końca, przyjdzie czas na solowe pokazy uczestników.

Drugą część programu rozpoczęło zbiorowe wykonanie choreografii do Hey Ya! OutKastu. Następnie na scenie pozostał jedynie Adam Zdrójkowski, który zmierzył się z układem do We've Got It Goin' On Backstreet Boys.

Po nim w Arianę Grandę wcieliła się Victoria Kazadi. Zatańczyła do przeboju wokalistki Side To Side i... musimy przyznać, że spontaniczna reakcja publiczności zgromadzonej w studio, jaką były owacje na stojąco, świetnie oddaje to, co działo się w trakcie występu! Zdecydowanie jeden z lepszych wykonów tego wieczoru.

Czas na Wiktorię Gąsiewską, która wykona choreografię do megahitu Beyonce Single ladies! Czy podoła wyzwaniu i okaże się lepsza od oryginału? Z pewnością pokonała wiele własnych lęków i barier i dała się poznać z zupełnie innej strony! Trudno odmówić temu występowi uroku. Czy dzięki temu wraz z Adamem zbliżyła się do wygranej?

Jako ostatnia solowy występ da Patricia Kazadi. Będzie musiała zmierzyć się z układem do... The greatest Sii! Nie wydawała się tym faktem zachwycona... Jak sobie poradzi? Za chwilę głosowanie dobiegnie końca!

Obawy okazały się zupełnie niesłuszne: 31-latka udowodniła, że scena i taniec to jej żywioły! Cóż to był za występ! Reakcja nie tylko publiczności, lecz także jury mówi sama za siebie. Wzruszona Ewa Chodakowska podsumowała: „Kocham cię, dziękuje ci z całego serca”.

Tym samym linie SMSowe zostały zamknięte. A przed nami występ wieczoru: w choreografii do przeboju Hoziera Take me to church zaprezentuje się jedna z jurorek, Ida Nowakowska! Ten taniec z pewnością przejdzie do historii programu. Były owacje na stojąco, łzy wzruszenia i wielki podziw.

Finał Dance, Dance, Dance: kto został zwycięzcą show?

Czas na wyniki. Siostry Kazadi zadeklarowały, że główną wygraną w programie, 100 tysięcy złotych, przeznaczą na fundację Nasze Dzieci. Z kolei Wiktoria i Adam zdradzili, że jeśli zwyciężą, wspomogą Klinikę Budzik i fundację Akogo. Tuż przed ogłoszeniem ostatecznego werdyktu na scenie pojawili się przedstawiciele obu fundacji oraz sami uczestnicy. Po emocjonującej walce zwycięzcami okazali się... Wiktoria Gąsiewska i Adam Zdrójkowski! 

Serdeczne gratulacje!

Adam Zdrójkowski i Wiktoria Gąsiewska:

wiktoria_gasiewska_adam_zdrojkowski_dance_dance_dance
Fot. East News

Patricia i Victoria Kazadi: 

patricia_victoria_kazadi_dance_dance_dance
Fot. Mat.prasowe

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?