KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Ona zawsze wygląda nienagannie! Poznaj sześć kobiet, które stoją za wizerunkiem księżnej Kate

To one ułatwiają jej życie!

Gabriela Czernecka 13 kwietnia 2020 18:44

Życie Księżnej wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Kate spędziła niemal dziewięć lat jako księżna Cambridge i ciężko pracowała nad tym, by zasłużyć na ten tytuł. Od królewskich zaręczyn została patronką wielu przedsięwzięć, nieustannie bierze udział w akcjach charytatywnych i co rusz reprezentuje królową. Do tego dochodzi bycie pracującą mamą trójki dzieci. Nic dziwnego, że wiele kobiet stawia sobie Kate za wzór kobiecości. Często nazywa się ją także ideałem księżnej. Choć może się wydawać, że wszystko przychodzi jej z łatwością, to tak naprawdę wraz z Kate pracuje cały sztab kobiet, które sprawiają, że zawsze wygląda nieskazitelnie. Poznajcie sześć kobiet, które ułatwiają jej życie!

Niania: Maria Teresa Borrallo 

Od fryzjerki i makijażysty po prywatnego sekretarza - Bez tych sześciu kobiet księżna Kate byłaby zagubiona. Pierwszą i z pewnością najważniejszą w tym gronie jest Maria Teresa Borrallo. Królewskie nianie są darem niebios dla rodziców takich jak William i Kate, którzy muszą pogodzić rodzicielstwo ze swoimi obowiązkami z ramienia monarchii. Maria Teresa Borrallo została zatrudniona do opieki nad ośmiomiesięcznym księciem George’m w 2014 roku. Od tamtej pory pozostała z rodziną Cambridge, opiekując się teraz także księżniczką Charlotte i księciem Louisem. Gdyby nie jej nieoceniona pomoc, księżna Kate nie mogłaby sobie pozwolić na tak częste wyjścia. „Jej zadaniem jest dbanie o to, by dzieci były szczęśliwe i bezpieczne i zdrowe, ale równie dobrze muszą się prezentować i zachowywać, gdy biorą udział w paradzie”, powiedziała Louise Heren, autorka książki o brytyjskich nianiach.

Maria Borallo, niania księcia Georga
Fot. EastNews

Stylistka: Natasha Archer

Mówiąc o wizerunku księżnej Kate nie sposób nie wspomnieć o jej stylistce Nataszy Archer. Do zespołu księżnej dołączyła w 2007 roku i pełniła funkcję osobistej asystentki. W 2014 roku otrzymała stanowisko doradcy stylowego. Mówi się, że to właśnie ona odpowiedzialna jest za najsłynniejsze kreacje Kate. Podobno to właśnie ona zachęciła księżną do recyklingu strojów często ubierając ją w kreację, w których fani rodziny królewskiej widzieli ją już wcześniej, ale tym razem z innymi dodatkami.  Nieoficjalnie mówi się, że księżna poprosiła Natashę Archer, by przeprowadziła inspekcję również w szafie męża po tym jak brytyjskie magazyny pisały, że książę William wygląda przy swojej świetnie ubranej żonie, jak… pośrednik nieruchomości! Warto dodać, że przez chwilę przebywającą na urlopie macierzyńskim Natashę Archer zastąpiła w roli stylistki księżnej przyjaciółka Kate Ginnie Chadwyck-Healey. I rzeczywiście w tym czasie w garderobie księżnej Kate pojawiły się nowe elementy. Do tej pory księżna Kate kojarzyła się z klasycznym stylem o lekkiej inspiracji vintage, a za sprawą nowej stylistki Kate dopasowane spodnie zamieniła na modele z szerokimi nogawkami, a zamiast kozaków i szpilek pojawiły się buty na słupku. 

księżna Kate styl
Fot. Getty Images

Stylistka fryzur Amanda Cook Tucker

Do zespołu Kate należy także stylistka fryzur Amanda Cook Tucker, która od dekady pracuje z rodziną królewską. To właśnie jej przypisuje się zjawiskowe fryzury księżnej Kate. Delikatne fale, loki, a nawet grzywka - włosy Kate zawsze są ułożone perfekcyjnie i sprawiają, że księżna wygląda promiennie. Mówi się, że to właśnie Amanda była jedną z pierwszych osób które miały okazję poznać małego księcia George'a zaraz po jego urodzeniu. W końcu Kate potrzebowała fryzury, zanim pojawiła się nas na schodach przed skrzydłem szpitalnym kliniki Lindo. Niektóre źrodła podają, że Amanda ścina także włosy każdemu z dzieci książęcej pary, ale te informacje nigdy nie zostały potwierdzone.

Księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Makijażystka Arabella Preston

Do zespołu księżnej Kate należy także makijażystka Arabella Preston. Choć Kate słynie z tego, że lubi sama się malować to podczas ważnych wydarzeń zawsze polega na Arabelli. To ona maluje ją na wielkie wyjścia, ale zdarza się jej także podróżować z księżną i jej mężem podczas zagranicznych wizyt, kiedy księżna musi wyglądać perfekcyjnie.

Prywatna sekretarka Catherine Quinn oraz osobista asystentka Sophie Agnes

Obie jeszcze do końca ubiegłego roku pełniły swoje funkcje. Niestety pałac pożegnał się z nimi w wyniku roszad w zespole i zamknięcia biura Meghan i Harry'ego. Prywatna sekretarka Catherine Quinn zrezygnowała sama pod koniec zeszłego roku po dwuletniej pracy dla księżnej. Do jej obowiązków należało planowanie codziennego harmonogramu Kate i towarzyszenie jej przy oficjalnych wyjściach. Ona i Kate nawiązały bardzo bliską przyjaźń podczas wspólnej pracy, ale rozstały się w dobrych warunkach. Już mówi się że ktokolwiek przejmie jej stanowisko, będzie miał wysoko postawioną poprzeczkę. Osobista asystentka Sophie Agnes opuściła księżną Kate po siedmiu latach. Została zwolniona w wyniku zmian kadrowych w zeszłym roku. 

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EDYTA PAZURA o dorastaniu w Nowej Hucie, macierzyństwie, odwadze i miłości silniejszej niż wszystko. Wybitny kardiochirurg GRZEGORZ RELIGA mierzy się z legendą ojca – Zbigniewa Religi. Charyzmatyczna wokalistka SINÉAD O’CONNOR jednym czynem przekreśliła swoje życie i karierę. Co się kryło za jej upadkiem? JOANNA DARK nagrała płytę „Osiecka / Przybora – Ale Jazz!”. Dlaczego właśnie Osiecka? PIOTR CZAYKOWSKI życiowe przypadki ulubionego modela Armaniego. W cyklu PODRÓŻE Malediwy – wyspy, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi.