księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Brytyjczycy są zszokowani. Kate wzięła udział w terapii dla osób chorych psychicznie

Była widziana w specjalistycznym ośrodku. Co dolega księżnej?

Gabriela Czernecka 15 października 2019 10:58
księżna Kate, Kate Middleton
Fot. Getty Images

Ta informacja zszokowała brytyjskie media. Księżna Kate  przez ponad półtora roku regularnie uczęszczała na sesje terapeutyczne dla osób walczących z chorobami psychicznymi. Każde jej wyjście dokładnie dokumentują media, ale tym razem udało jej się zachować to w tajemnicy. Szczegóły spotkań ujawnił teraz brat księżnej, James Middleton. 

Księżna Kate na terapii 

Na jaw wyszło właśnie, że księżna Kate przez prawie dwa lata uczestniczyła w sesjach terapeutycznych dla osób zmagających się z chorobami psychicznymi. Brat księżnej Cambridge, James Middleton, postanowił opowiedzieć o tym, jak jeszcze kilka lat temu wyglądała trudna codzienność w gronie jego rodziny. Odkąd Kate Middleton została żoną księcia Williama musiała zmagać się ze sporą presją mediów. Każdy jej ruch jest bacznie śledzony. Kobiety na całym świecie chcą wyglądać jak ona, masowo wykupują identyczne ubrania i robią wszystko, by się do niej upodobnić. Życie pod taką presją nie jest łatwe, ale nie tylko dla samej zainteresowanej, ale także dla jej rodzeństwa.

James Middleton, brat księżnej Cambridge, jest znanym przedsiębiorcą. Niestety przez ostatnie lata zmagał się z ciężką depresją, o której dopiero od niedawna zdecydował się mówić głośno. W rozmowie z The Telegraph przyznał, że Kate przez jakiś czas regularnie uczęszczała na sesje terapeutyczne dla osób walczących z chorobami psychicznymi, ale to nie ona potrzebowała pomocy. Księżna pełniła funkcję osoby towarzyszącej bratu - regularnie była z nim podczas spotkań z psychiatrą.

Brat księżnej Kate o depresji

James Middleton zapytany oto, którzy członkowie rodziny towarzyszyli mu podczas terapii, mówi wprost:„Wszyscy. Niekoniecznie w tym samym czasie, ale albo indywidualnie, albo [czasami] razem. I to było bardzo ważne, ponieważ pomogło im to zrozumieć mnie i to, jak działa mój umysł. Myślę, że terapia pomogła mi w tym, że nie potrzebuję, aby moja rodzina pytała mnie: „Co możemy zrobić?”. Jedyną rzeczą, którą mogli zrobić, było przyjście na niektóre sesje terapeutyczne, aby zacząć rozumieć”, wyjawia.

Na szczęście wszystko wskazuje na to, że najgorszy okres brat księżnej ma już za sobą. Przeszedł odpowiednie leczenie, brał udział w terapiach i dziś zdradza, że czuje się znacznie lepiej. Obecnie jest zakochany w Alizee Thevenet, która kilka dni temu przyjęła jego zaręczyny.  

James Middleton
Fot. Instagram @jmidy

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

URSZULA DUDZIAK i MIKA URBANIAK osobista rozmowa dwóch niezwykłych artystek – matki i córki. ANNA PUŚLECKA mówi, że jej życie to nie tylko walka z rakiem. Polskie olimpijki: WALASIEWICZÓWNA, KONOPACKA, SZEWIŃSKA, KŁOBUKOWSKA… walczyły z rywalkami i z uprzedzeniami! Córka Ewy Błaszczyk MARIANNA JANCZARSKA: „Ola na zawsze jest częścią mojego życia”. EDYTA i MARCIN SAPETOWIE tworzą rodzinę dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń i chorób. Tumai – raj dla zawiedzionych kenijskich kobiet. Konkurs VIVA! PHOTO AWARDS rozstrzygnięty!