Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
Fot. East News
Z OSTATNIEJ CHWILI!

Księżna Kate rodzi! Pałac Kensington wydał oficjalne oświadczenie

Trzecie dziecko Kate i Williama lada chwila pojawi się na świecie!

Gabriela Czernecka 23 kwietnia 2018 10:10
Księżna Kate, książę William, książę George, księżniczka Charlotte
Fot. East News

Księżna Kate trafiła do szpitala - informuje oficjalne oświadczenie Pałacu Kensington. Wielka Brytania wstrzymała oddech! Pod skrzydłem szpitala św. Marii już gromadzą się tłumy fanów brytyjskiej rodziny królewskiej. Księżnej Kate towarzyszy książę William. Trzecie dziecko Kate i Williama lada chwila pojawi się na świecie! 

Księżna Kate rodzi. Jest z nią książę William

Księżna Kate urodzi trzecie dziecko w luksusowej klinice Lindo Wing, które przynależy do szpitala św. Marii w Paddington. Wyprawkę spakował jej sam książę William, który przypomnijmy, był obecny przy obu poprzednich porodach żony. Jak podaje oficjalne oświadczenie Pałacu Kensington:

„Dziś rano księżna Cambridge została przyjęta do St. Mary’s Hospital w Londynie we wczesnych stadiach porodu. Księżna przejechała samochodem z Kensington Palace do Skrzydła Lindo w szpitalu St. Mary's Hospital wraz z księciem Cambridge”, czytamy na Twitterze.

Klinika, w której urodzi Kate, od miesięcy była przygotowywana na przyjęcie kolejnego potomka royal family. Odmalowano płot, zablokowano wjazd dla przypadkowych samochodów, a nawet otoczono teren, by nikt niepowołany nie zakłócał spokoju ciężarnej. Właśnie brytyjskie media podały, że księżna Kate trafiła do szpitala i... zaczęło się! Pod szpitalem już zgromadziły się tłumy, które oczekują na pojawienie się księżnej Kate i księcia Williama z trzecim potomkiem na ramieniu. Jak na razie nie wiadomo, czy księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę.

Przypomnijmy, że oczy Brytyjczyków zwróciły się ku skrzydłu szpitala św. Marii w Paddington już kilka tygodni temu. Wszystko za sprawą zdjęcia, jakie opublikował jeden z fotografów. Tym samym dał do zrozumienia, że księżna Kate rodzi! Szybko okazało się jednak, że chodziło mu tylko o prezentację przygotowań do powitania księżnej (pomalowano płot przed wejściem), a nie samo przyjście na świat trzeciego dziecka Kate i Williama.

Z ostatniej chwili: Księżna Kate trafiła do szpitala

Plotka poszła w świat, ale brytyjskie media pozostały czujne. Termin porodu księżna Kate miała wyznaczony w okolicach 20-23 kwietnia. Informacje potwierdziły się. Księżna Kate trafiła do szpitala. Wygląda na to, że trzecie royal baby lada chwila pojawi się na świecie! Bukmacherzy wciąż przyjmują zakłady, czy księżna Kate urodzi chłopca czy dziewczynkę. 

Przypomnijmy, księżna Kate jest w trzeciej ciąży. Wraz z mężem, księciem Williamem, są już rodzicami dwójki dzieci. Pierwsze dziecko Kate, syn George przyszedł na świat w lipcu 2013 roku. Charlotte, pierwsza córka pary, urodziła się w maju 2015 roku. Kate i William nie chcieli ujawniać płci swojego trzeciego dziecka, ani również imienia, które otrzyma. Trzecie dziecko Kate i Williama prawdopodobnie przyjdzie na świat już za kilka godzin. 

Weźmy pod uwagę, że gdyby księżna Kate urodziła chłopca, to linia sukcesji do brytyjskiego tronu pozostaje taka jak dotychczas. Dzięki poprawce z 2011 roku (wprowadzonej w życie w 2013) księżniczka Charlotte będzie miała kiedyś szansę zostać królową! Podobnie będzie w przypadku, gdy brytyjskie media ogłoszą, że księżna Kate urodziła dziewczynkę.

Na narodziny trzeciego dziecka Kate i Williama pozostaje nam jeszcze trochę poczekać. Na szczęście Pałac Kensington idzie z duchem czasu. Wszystkie oficjalne i aktualne informacje na temat życia rodziny królewskiej możemy śledzić na oficjalnym koncie na Twitterze i na Instagramie. Z pewnością będzie to także pierwsze wiarygodne źródło wiadomości o tym, że księżna Kate już urodziła.\

Księżna Kate, Kate Middleton, kapelusz Kate Middleton
Fot. East News

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA o macierzyństwie, życiu „żony czekającej”, artystycznych planach oraz recepcie na miłość i szczęście. Plus niezwykła sesja w Dubaju. DOROTA POMYKAŁA:  laureatka FF Tribeca 2022 w Nowym Jorku, zdobywczyni Orła 2023 za najlepszą główną rolę kobiecą. Kobieta enigma. Przed nami odsłania swoją duszę. KRZYSZTOF ZANUSSI: mistrz kina moralnego niepokoju wyznaje: „Tych filmów już nie nakręcę…”.  MIKA URBANIAK: wychowana przez dwójkę legendarnych artystów – Urszulę Dudziak i Michała Urbaniaka wbrew pozorom nie miała życia usłanego różami…