Księżna Kate i królowa Elżbieta
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Czy to rewolucja na brytyjskim dworze?! Księżna Kate przejmuje obowiązki królowej Elżbiety II

Olga Figaszewska 30 czerwca 2017 15:30
Księżna Kate i królowa Elżbieta
Fot. Getty Images

Czy Królowa Elżbieta powoli wycofuje się z pełnienia swoich obowiązków? Media od kilku dni spekulują na temat zmian w brytyjskiej monarchii.

Niedawno Brytyjczykami wstrząsnęło oświadczenie pałacu Buckingham, wydane w związku z przejściem księcia Filipa na częściową emeryturę. Książę Edynburga pełnił szereg istotnych funkcji, był patronem, prezesem i członkiem ponad 780 organizacji. Na dzień dzisiejszy może liczyć na wparcie królewskiej rodziny. William, Harry i Kate powoli zdejmują z niego ciężar zobowiązań. Czy Elżbieta II również może liczyć w tej kwestii na specjalne względy? Wszystko na to wskazuje. Książęca para od dłuższego czasu przygotowują się do objęcia nowej roli.

Zobacz też: Małgorzata Kożuchowska szczerze o spotkaniu z księżną Kate!

Kate zastąpi Elżbietę II?

Księżna Cambridge po raz pierwszy w historii zastąpi królową na jednym z ważniejszych sportowych wydarzeń na świecie. To będzie dla niej jedna z najbardziej prestiżowych, nowych funkcji. Królowa po ponad 64 latach tradycji, przekazała Kate patronat nad All England Lawn Tennis and Croquet Club, który organizowany jest przez Wimbledon. Kate jest wielbicielką sportu, szczególnym zainteresowaniem darzy tenis. Sama zasiada w Królewskiej Loży w trakcie rywalizacji na kortach Wimbledonu. Tym samym, Elżbieta II zmniejszyła nakład swojej pracy. Gest monarchini świadczy  również o ogromnym zaufaniu jakim darzy żonę ukochanego wnuka.

Jak wynika z medialnych doniesień, coraz częściej wnuki i prawnuki, będą towarzyszyć babci w obowiązkach. Od Williama, Kate i Harry’ego oczekuje się, że będą zobowiązani wspierać królową w najbliższej przyszłości, przez co będą na pewno bardziej eksponowani.

„Mając Filipa po swojej stronie jako lojalnego małżonka przez ostatnie 70 lat, 91-letnia monarchini stoi teraz w obliczu nieprzyjemnej perspektywy samotnego sprawowania kolejnych obowiązków.  Ci, którzy są najbliżej królowej twierdzą, że od tej pory jeszcze bardziej polega na swojej rodzinie i że w tym okresie przejściowym pojawi się to, co już jest nazywane "Drużyną Windsoru”, czytamy w Vanity Fair.

Polecamy też: Księżna Kate i książę William w lipcu przyjadą do Polski! Jest oficjalne potwierdzenie z pałacu Kensington!

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.