księżna Kate, książę Louis
Fot. Instagram @theroyalfamily
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Kate i książę William mieli zrezygnować z trzeciego dziecka?!

Tak radziła im jedna z organizacji...

Ksenia Krasko 15 lipca 2020 06:55
księżna Kate, książę Louis
Fot. Instagram @theroyalfamily

Ta bardzo nietypowa prośba do księżnej Kate i księcia Williama nieprzyjemnie zaskoczyła fanów rodziny królewskiej. Okazuje się, że książę Louis... mógł w ogóle nie pojawić się na świecie. Jedna z organizacji z pełną powagą namawiała parę do rezygnacji z trzeciego potomka. Dlaczego?

Księżna Kate miała zrezygnować z trzeciej ciąży. Dlaczego?

Organizacja Have Kids, dążąca „do promowania i ochrony prawa każdego dziecka do uczciwego startu w życiu”, wystosowała list otwarty, w którym zaapelowała, aby para Cambridge „świeciła przykładem” i zatrzymała się na dwójce dzieci. Oczywiście, stało się to jeszcze przed oficjalnym ogłoszeniem trzeciej ciąży księżnej Kate.

Powołując się na przyczyny środowiskowe, takie jak zmiany klimatyczne i równość gospodarcza, organizacja wezwała Kate i Williama do „rozważenia rezygnacji z posiadania trzeciego dziecka na rzecz modelowania mniejszej, bardziej zrównoważonej rodziny”.

Anne Green, dyrektor wykonawcza Have Kids, pisała wtedy: „William i Kate mają szansę na dokonanie słusznego wyboru posiadania mniejszej rodziny. Pokazaliby innym, że ma to potencjał w zakresie łagodzenia zmian klimatycznych i ich skutków, jak powodzie, upały, wzrost ilości chorób i wymieranie dzikiej przyrody”.

„Ponadto, biorąc pod uwagę ogromne nierówności ekonomiczne w dzisiejszym świecie, para może przyczynić się do promowania prostej zasady, że każde dziecko zasługuje na równy start w życiu. Wiemy, że książę George i księżniczka Charlotte [...] otrzymają optymalną opiekę i uwagę, a także najlepsze możliwe wykształcenie. Tego samego nie można powiedzieć o każdym przyszłym dziecku”, apelowano w liście.

Ostatecznie para nie uległa namowom Having Kids i kilka tygodni po opublikowaniu listu ogłosiła, że rodzina królewska znów się powiększy. Dziś księżna Kate i książę William wychowują trójkę dzieci – 7-letniego George’a, 5-letnią Charlotte oraz 2-letniego Louisa.

Prośba organizacji wywołała powszechne oburzenie, a niektórzy królewscy eksperci opisywali tę sugestię jako „niedorzeczną”. Co Wy o tym myślicie? 

Źródło: express.co.uk, otopress.pl

Książę Louis

Książę Louis, 2. urodziny
Fot. Getty Images

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Duke and Duchess of Cambridge (@kensingtonroyal)

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KLAUDIA EL DURSI: „Nie myślałam o show-biznesie. Ani o pozowaniu do »Playboya«”, mówi uczestniczka „Top Model” i prowadząca program „Hotel Paradise”. Rektor warszawskiej Akademii Teatralnej WOJCIECH MALAJKAT o przemocy i mobbingu w szkołach artystycznych i o tym, dlaczego nie został… nauczycielem w mazurskim miasteczku. KSIAŻĘ WILLIAM I KSIĄŻĘ HARRY: Koniec braterskiej miłości? Historia MIŁKI RAULIN brzmi jak bajka o odważnej dziewczynie, która dzięki marzeniom zdobyła Koronę Ziemi. W cyklu Extra – na fieście w Andaluzji.