KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Zrobili to po raz pierwszy od dawna. Księżna Kate i książę William złamali protokół?

Tego nikt się po nich nie spodziewał

Gabriela Czernecka 24 kwietnia 2018 12:10

Książę William i księżna Kate powitali wczoraj na świecie trzecie dziecko! Księżna Kate urodziła chłopca, którego imię poznamy najprawdopodobniej już jutro. Nowego członka rodziny para zaprezentowała narodowi przed skrzydłem szpitalnym kliniki Lindo, a chwilę później młodzi rodzice udali się do domu, czyli do Pałacu Kensington. Baczne oko wielbicieli brytyjskiej rodziny królewskiej zwróciło jednak uwagę na fakt, że tego dnia para nie zwracała aż tak uwagi na ...królewski protokół! 

Księżna Kate urodziła chłopca. Trzecie dziecko Kate i Williama już na świecie

23 kwietnia 2018 roku cała Wielka Brytania żyła wiadomością o narodzinach trzeciego dziecka Kate i Williama. O godzinie 11.01 czasu brytyjskiego księżna Kate urodziła chłopca. Kilka godzin później nowego członka rodziny przyjechali odwiedzić w szpitalu lekko zaspany książę George i księżniczka Charlotte, która nie kryła radości z poznania braciszka. Wieczorem Kate i William zaprezentowali małego księcia światu, a chwilę później udali się do Pałacu, by tam w spokoju cieszyć się z narodzin malucha.

Gdy emocje już opadły wielu zwróciło uwagę na fakt, że księżna Kate i książę William przez nieuwagę naruszyli protokół królewski! O co chodzi? Książęca para zwykle szczędzi sobie czułości. Bardzo rzadko udaje się uchwycić moment, kiedy William obejmuje ukochaną lub gdy para trzyma się za ręce. Na oficjalnych uroczystościach para unika tak intymnych zachowań. Dlaczego?

Dlaczego Kate i William nie mogą trzymać się za ręce?

Co ciekawe, to jedna z zasad królewskiej etykiety. Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej, pełniąc obowiązki w imieniu królowej muszą pamiętać, że reprezentują brytyjską monarchię. Para stara się więc trzymać emocje na wodzy. Stąd nie zobaczymy ich publicznie się całujących czy obejmujących, rzadkością jest nawet to, że Kate i Wiliam trzymają się za ręce. To jednak nie znaczy, że Kate i William nie pozwalają sobie czasem na odrobinę czułości.

Protokół protokołem. Choć księciu Wiliamowi i księżnej Kate nie wypada często chodzić, trzymając się za ręce, kilka razy zdarzyło się, że para, najczęściej podczas zagranicznych podróży, pozwoliła sobie na czułości. Stanowi to jednak wyjątek. Nic więc dziwnego, że gdy para wychodząc ze szpitala trzymała się za ręce wywołała zdziwienie na twarzach paparazzi.

Czy Kate i William złamali protokół?

Nie do końca. W końcu właśnie po raz trzeci zostali rodzicami! Księżna Kate po zaledwie siedmiu godzinach od porodu, musiała zaprezentować się światu w pełnej krasie. To oczywiście zasługa makijażystki, fryzjerki i stylistki, które sprawiły, że Kate wyglądała naprawdę fenomenalnie. Kobiety na całym świecie wyrażają podziw wobec tego, że zaledwie kilka godzin po porodzie księżna Kate była w stanie wystać w szpilkach i uśmiechać się do zgromadzonych tłumów. Niestety, to ciemna strona bycia członkiem royal family. 

Jak będzie miało na imię trzecie dziecko Kate i Williama? Sprawdź >>

Wychodząc ze szpitala William pomógł ukochanej zejść po schodach, podtrzymując ją za rękę. Czy tym samym złamał protokół? Weźmy pod uwagę, że podczas oficjalnego zaprezentowania potomka, para nie trzymała się za ręce, a czułe gesty ograniczyli do minimum. Ponowne ich wyjście przed klinikę nie stanowiło jednak części oficjalnej prezentacji potomka, więc fani brytyjskiej rodziny królewskiej mogą spać spokojnie. 

Zobaczcie w naszej galerii czułe zdjęcia młodych rodziców!  

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.