książe William, księżna Kate, main topic
Fot. Getty Images
VIVA! Tylko u nas

Księżna Kate i książę William w lipcu przyjadą do Polski! Jest oficjalne potwierdzenie z pałacu Kensington!

Marcin Marczak 3 marca 2017 14:14
książe William, księżna Kate, main topic
Fot. Getty Images

Książę i Księżna Cambridge przyjadą do Polski. Ich "wizyta odzwierciedla szerokie i głębokie partnerstwo pomiędzy Wielką Brytanią a Polską" - poinformował Pałac Kensington (czyli oficjalna siedziba pary książęcej) w oświadczeniu.  

Informacje o przyjeździe Kate i Williama  potwierdził też prezydencki minister  do spraw zagranicznych prof. Krzysztof Szczerski. Natomiast ambasador Zjednoczonego Królestwa w Polsce nie ukrywa radości z przyjazdu drugiego w kolejce do brytyjskiego tronu księcia Williama i jego popularnej małżonki. - Cieszę się na wizytę - napisał na twitterze.  

Szczegóły wizyty nie są jeszcze znane. Wiadomo jednak, że oficjalnie książę i księżna Cambridge będą gośćmi prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Dudy. Wizytę tę odczytujemy jako potwierdzenie serdecznych więzi między naszymi krajami i narodami. Naszą intencją jest, by pobyt pary książęcej połączył elementy wizyty oficjalnej i czas prywatny obu par - komentował prezydencki minister Krzysztof Szczerski.   

 

 

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.