Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Diana  próbowała popełnić samobójstwo! Była wtedy w ciąży z księciem Williamem...

Co doprowadziło ją do tak dramatycznego kroku?

Weronika Kostyra 24 grudnia 2018 06:55
Fot. East News

Życie księżnej Diany było pełne smutku i niezrozumienia. Nie jest tajemnicą, że jej małżeństwo z księciem Karolem było nieszczęśliwe. Jeszcze przed ślubem dowiedziała się, że jej przyszły małżonek ma romans – on sam specjalnie tego nie ukrywał. Diana mocno przeżywała sytuację, w której się znalazła. Nie radziła sobie z presją i zdradami męża, co skutkowało jej problemami z samoakceptacją, zaburzeniami żywienia, a nawet próbą samobójczą…

Księżna Diana próbowała się zabić

Młoda Diana bardzo szybko poznała prawdę – mąż jej nie kochał, a większość królewskiego dworu nie akceptowała. Ulotne chwile szczęścia przeplatały się z tygodniami przygnębienia i depresji. Księżna nie radziła sobie z nagłym zainteresowaniem mediów, presją i złośliwościami ze strony rodziny królewskiej. Niejednokrotnie mówiło się, że Karol nie wspierał żony i nie pomagał jej w odnalezieniu się w świecie arystokracji.

Po latach jedyną radością w jej życiu byli synowie, jednak zanim przyszli na świat Diana była na skraju załamania nerwowego. O tym, co przeżywała, kiedy była w pierwszej ciąży, opowiedziała na kasetach magnetofonowych, które przekazała autorowi swojej biografii Andrew Mortonowi. Nawet dzisiaj jej słowa robią duże wrażenie. „W Sandringham, gdy byłam w trzecim miesiącu ciąży rzuciłam się ze schodów. Pewnego dnia powiedziano mi: „Ty histeryczko, nie ma sensu cię słuchać, mówisz ciągle to samo. Idę pojeździć konno”. Nie straciłam dziecka. Skończyło się na wielkich siniakach na brzuchu. Królowa była przerażona, gdy Karol wrócił z przejażdżki zachowywał się jakbym nie istniała. Później pocięłam sobie piersi i uda nożykiem do papieru, a jeszcze później nożem do cytryn. Zawsze po kłótniach z Karolem”, wyznała Diana.

Na szczęście księżna nie straciła ciąży, ale jej stosunki z Karolem już nigdy się nie poprawiły. Książę William urodził się 21 czerwca 1982 roku. Jego poród musiał zostać wywołany. Diana wspomina, że było to dla niej bardzo trudne przeżycie: „Musieliśmy wybrać taki dzień, w którym Karol nie miał rozgrywek polo. Dzień, w którym mógł opuścić swego konia, aby być ze mną. To był ciężki poród. Wreszcie dziecko przyszło na świat. Co za podniecenie! Ogromna radość. Potem powrót do domu. Ciężka depresja poporodowa”, wspominała księżna.

Aż trudno w to uwierzyć… 

Księżna Diana, Książę Karol, książę William, Narodziny księcia Williama
Fot. East News, Mario Testino

Księżna Diana i książę William jako dziecko
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?