Książę William
Fot. getty Images
O TYM SIĘ MÓWI

Książę William w szpitalu z powodu koronawirusa!

Nie opuszczał go dobry humor

Sabina Zięba 26 czerwca 2020 14:30
Książę William
Fot. getty Images

Choć z epidemią koronawirusa zmagamy się już od ponad pół roku, nadal nie wynaleziono szczepionki na ową chorobę. Zakażenia dotykają nie tylko, jak początkowo przypuszczano, starsze i schorowane osoby, ale także dzieci. Jakiś czas temu wirus dotarł nawet do brytyjskiej rodziny królewskiej. Teraz i książę William znalazł się w szpitalu z powodu pandemii.

Książę William w szpitalu

W kwietniu tego roku media obiegła informacja, że książę Karol jest chory na koronawirusa. Mówił wtedy: „W związku z tym, że ostatnio doświadczyłem zarażenia koronawirusem – szczęśliwie z relatywnie łagodnymi objawami – teraz znajduję się po drugiej stronie choroby, ale wciąż w stanie dystansu społecznego i generalnej izolacji”. Choć obecnie już przezwyciężył chorobę, nadal w pełni nie odzyskał zmysłu węchu i smaku. Wiele osób obawiało się, że skoro wirus dotarł do brytyjskiej rodziny królewskiej, następną zakażoną będzie królowa Elżbieta II. Teraz z powodu epidemii do szpitala trafił jednak książę William.

W środę 24 czerwca William odwiedził klinikę w Oksfordzie, gdzie trwają badania nad stworzeniem szczepionki na chińską chorobę. Rozmawiał tam ze specjalistami oraz ochotnikami, którzy postanowili dobrowolnie poddać się testom i eksperymentalnym badaniom. 

Fotoreporterzy uwiecznili na fotografiach, że przyszłego władcę nie opuszczał dobry humor. Zapewne cieszył się, że nie musi już wykonywać swoich obowiązków tylko za pośrednictwem wideo lub rozmowy telefonicznej, przez wzgląd na brytyjskie wytyczne dotyczące dystansu społecznego, a osobiście może spotkać się z poddanymi.

Wiadomo także, że książę wierzy, że przekazane przez rząd Wielkiej Brytanii pieniądze w wysokości 84 milionów funtów (czyli około 413 milionów złotych) na opracowanie i produkcję szczepionki przyniosą szybkie efekty i już niedługo będzie można ogłosić spektakularny sukces naukowców. Był pod wrażeniem ich pracy, a całą wizytę określił jako „niesamowicie ekscytującą i fascynującą”.

Myślicie, że Brytyjczykom naprawdę uda się wynaleźć antidotum na koronawirusa?  

książę William w szpitalu w Oksfordzie

książę William w szpitalu z powodu koronawirusa
Fot. Getty Images

książę William w szpitalu z powodu koronawirusa
Fot. Getty Images

książę William w szpitalu z powodu koronawirusa
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA WIENIAWA o magii sceny, dorastaniu na oczach widzów, manii kontroli i miłości. ADRIANNA BIEDRZYŃSKA i MICHALINA ROBAKIEWICZ – Matka i córka opowiadają, jak gra się im na jednej scenie i nosi... te same ubrania. JERZY SKOLIMOWSKI: Artysta wszechstronny – reżyser, scenarzysta, poeta i malarz, w szczerej rozmowie o życiowej rewolucji. W cyklu Kobiety ikony – co się dzieje z… SOPHIA LOREN, bogini kina, zjawiskowa piękność, która na swoje miejsce na Ziemi wybrała Rzym zamiast Hollywood. W cyklu Podróże – gdzie jeżdżą gwiazdy: Greckie wyspy. Tu odpoczywają JOANNA PRZETAKIEWICZ, ANNA PUŚLECKA i RITA ORA. Sztuka gotowania JOANNY BRODZIK.