Książę William, księżna Diana
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

William boleśnie o traumie po tragicznej śmierci księżnej Diany!

To, co się wydarzyło, skłoniło księcia do wyjątkowej szczerości...

Konrad Szczęsny 15 sierpnia 2019 19:11
Książę William, księżna Diana
Fot. East News

Gdy jego matka zginęła w tragicznym wypadku w Paryżu, miał 15 lat. Do smutnych wspomnień na temat tej bolesnej straty wrócił w trakcie spotkania z rodzinami ofiar ataku terrorystycznego w Nowej Zelandii. To, co powiedział, poruszyło całą Wielką Brytanię i świat...

Książę William z oficjalną wizytą w Nowej Zelandii. Spotkał się z rodzinami ofiar zamachów

W kraju tym doszło w tym roku do brutalnych ataków terrorystycznych na meczety. Tragiczne wydarzenia miały miejsce w mieście Christchurch. Ich bilans to 50 zabitych. Niedługo po tym książę William udał się do tego kraju i spotkał się z rodzinami ofiar w jednej z muzułmańskich świątyń, która była niemym świadkiem okrutnych zamachów i nie ukrywał przy tym targających nim emocji.

„W tym miejscu wydarzyła się tragedia. Terrorysta usiłował posiać podział i nienawiść w miejscu, w którym gości wspólnota i bezinteresowność. Myślał, że może zmienić to miejsce. Jestem tu, by udowodnić światu, że mu się to nie udało”, podkreślił wówczas z mocą.

Książę William o śmierci księżnej Diany

Nawiązał również do tragedii, która rozegrała się pod koniec sierpnia 1997 roku w Paryżu, a w której zginęła jego ukochana matka, nazywana „królową ludzkich serc”, księżna Diana. William stwierdził gorzko, że takie wydarzenia, choć niewyobrażalnie dramatyczne, nie mogą zmienić człowieka.

„Miałem powód, by zastanawiać się nad żalem, nagłym bólem i stratą w moim życiu. Z bliska widziałem smutek w innych chwilach tragedii, tak jak dzisiaj. Zdałem sobie sprawę z tego, że oczywiście żałoba zmienia twoje spojrzenie na życie. Nigdy nie zapominasz o szoku, smutku i bólu. Ale nie wierzę, że smutek zmienia to, kim jesteś. Smutek, jeżeli na to pozwolisz, ujawni, kim jesteś. Może ujawnić głębie, której nie znałeś”, podkreślił...

Jego słowa od razu wykorzystano w masowych publikacjach w całej Wielkiej Brytanii  

Księżna Diana i książę William, 1984 rok:

Księżna Diana, książę William, mały William z Dianą
Fot. East News

Księżna Diana zginęła w tragicznym wypadku w tunelu w Paryżu 31 sierpnia 1997 roku:

księżna Diana
Fot. East News

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.