księżna Camilla, książę Karol
Fot. Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Książę Karol zwierzał się pokojówce w listach. Pisał w nich o gorącym romansie z Camillą!

Treść listów wyszła na jaw...

Gabriela Czernecka 10 października 2020 14:51
księżna Camilla, książę Karol
Fot. Getty Images

Dziś informacja, że książę Karol zdradzał księżną Dianę z Camillą Parker Bowles nie jest tajemnicą, ale jeszcze kilkanaście lat temu był to jeden z najbardziej strzeżonych sekretów w pałacu. Wiele osób pomagało następcy tronu ukrywać romans z Camillą. Jedną z nich była królewska pokojówka, Marjorie Dawson. To właśnie jej książę Walii spowiadał się z najintymniejszych szczegółów swojego życia. Wygląda na to, że po latach kobieta postanowiła wyjawić sekrety następcy brytyjskiego tronu. Rodzina Dawson wystawiła korespondencję z księciem na sprzedaż. Treść listów księcia Karola wyszła na jaw. Co pisał o romansie z Camillą? 

Treść tajnych listów księcia Karola - pisał o romansie z Camillą

Choć Elżbieta II dołożyła wszelkich starań, by rozdzielić Camillę Parker Bowles i księcia Karola, miłość zwyciężyła. Camilla zagościła w sercu księcia na dłużej. Następca tronu miał z nią romans w trakcie małżeństwa z Dianą Spencer. Gdy prawda wyszła na jaw, na rodzinę królewską spłynęła fala krytyki. Tym bardziej, że o wszystkim doskonale wiedziała księżna Diana. W jednym z wywiadów sama podkreślała, że ich małżeństwo składało się z trzech osób.  Po śmierci "Królowej ludzkich serc" to Camillę obarczono winą za wszystkie nieszczęścia. I choć dziś wszystko wskazuje na to, że udało się jej odzyskać sympatię Brytyjczyków, to najnowsza publikacja nie działa na jej korzyść.

Książę Karol i księżna Camilla
Fot. Instagram @clarencehouse

Rodzina królewskiej pokojówki Marjorie Dawson opublikowała treść intymnych listów księcia Karola, w których ten opisywał szczegóły swojego romansu. Marjorie Dawson i księcia Karola szybko połączyła przyjaźń. Dawson wcześniej pracowała jako pokojówka księżniczki Aleksandry z Kentu. Następca brytyjskiego tronu wiedział więc, że może jej zaufać. Mówi się, że szybko stała się członkiem rodziny królewskiej - podróżowała z nimi po całym świecie, uczestniczyła w zabawach, balach, a nawet królewskich weselach.

Ze wszystkich członków rodziny Windsorów najlepszy kontakt złapała jednak z księciem Karolem, który miał poczucie, że znalazł bratnią duszę. Dawson umiała dochować tajemnicy, nic więc dziwnego, że książę chętnie zwierzał się jej ze swoich sekretów. Jednym z nich były oczywiście gorący romans z Camillą Parker Bowles. W jednym z listów książę napisał Marjorie, że „nie ma ona pojęcia, jaki jest szczęśliwy, będąc z ukochaną Camillą”.  W korespondencji pokojówki znajduje się także list, który książę napisał w lipcu 1981 roku, jeszcze przed ślubem z Dianą Spencer: „Droga Marjorie, dziękuję, że do mnie napisałaś. Jestem wzruszony twoją słodką reakcją na zaproszenie. Nie mogę być bardziej zadowolony, dając ludziom taką radość. Przyjedź wcześniej, żebyś nie musiała czekać w kolejce do katedry”, pisał książę.

księżna Camilla, książę Karol
Fot. Getty Images

W kolejnym, będąc już mężem Diany pisał, że ukrywanie romansu wcale nie jest takie proste, jak mu się wydawało: „To ludzie nazywają życiem na krawędzi, a zdaje się to być trudne do uniknięcia w obecnych czasach”. 

Treść pozostałych listów wciąż pozostaje tajemnicą, ale wszystko wskazuje na to, że niebawem ich treść ujrzy światło dzienne. 13 października dom aukcyjny Hanson Auctioneers wystawi na sprzedaż listy, jakie następca tronu wysyłał pokojówce. Mimo że Dawson nie pochwaliła się bliskim, że posiadała listy od Karola i ich treść utrzymywała w sekrecie, to po jej śmierci rodzina postanowiła odkryć prawdę. Co jeszcze ujawnią listy księcia Karola? Dowiemy się już niebawem...  

Książę Karol portret
Fot. Getty Images

Książę Karol, księżna Diana, Czy książę Karol zabił księżną Dianę
Fot. Getty Images

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.